ندای البرز
پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۹:۴۶ 2018 Mar 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 17799
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳
 •   
  مدیرکل آموزش و پرورش قزوین اعلام کرد:
  دیرکل آموزش و پرورش قزوین گفت: این استان در مجموع ۱۵۰۰ واحد آموزشی دارد که در سال تحصیلی جدید ۲۳۰ هزار دانش‌آموز در این واحدها مشغول تحصیل خواهند شد.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، سالار قاسمی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قزوین به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۶-۹۵ که در سالن جلسات آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: به منظور ارتقاء سطح علمی و آموزشی در جامعه سیاست‌گذاری در حوزه فرهنگ باید بر سایر حوزه‌ها مقدم باشد.

  وی بیان کرد: اجرای طرح پروژه مهر حاصل ۷ ماه تلاش مدیران و مسئولان بوده که در قالب کارگروه‌های ۵‌گانه اقدامات لازم برای بازگشایی مدارس انجام دادند.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: تدوین برنامه برای مدارس از جمله اقدامات آموزش و پرورش بوده که امسال ۲۰۰ عنوان برنامه برای سال تحصیلی جدید در نظر گرفته شده که باید در سطح مداس استان اجرا شود.

  قاسمی گفت: پروژه مهر باید مدرسه‌محور و دانش‌آموزمحور باشد که در همین راستا برای تمام مدارس حتی با یک دانش‌آموز نیز معلم و کلاس درس پیش‌بینی شده است.

  وی با اشاره به برخی اقدامات ابتکاری آموزش و پرورش استان قزوین در اجرای طرح پروژه مهر بیان کرد: استفاده از تجربیات بازنشستگان و تشکیل کمیته پیشکسوتان از جمله اقدامات در روند اجرای پروژه مهر بوده که همه آحاد مردم جامعه باید در این طرح مشارکت کنند.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: مانور بازگشایی مدارس فردا ۲۴ شهریور ماه در تمام مدارس استان و به صورت نمادین با حضور مسئولان در شهرستان تاکستان برگزار خواهد شد.

  قاسمی خاطرنشان کرد: استان قزوین در مجموع ۱۵۰۰ واحد آموزشی داشته که در سال تحصیلی جدید ۲۳۰ هزار دانش‌آموز در این واحدها مشغول تحصیل خواهند شد.

  وی از افزایش حدود ۳ هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی نسبت به سال گذشته خبر داد که بخش زیادی از آن مربوط به منطقه مهرگان قزوین است.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: فضاسازی شهری و رسانه‌ای در زمینه بازگشایی مدارس باید در دستور کار جدی قرار بگیرد و اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

  منبع: تسنیم قزوین

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">