ندای البرز
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - - ساعت ۲۱:۰۵ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 276
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۶
 •   

  سال ۸۳ امتیازیک واحد مسکونی به مبلغ چهار میلیون وهشتصدو پنجاه هزار تومان خریداری شد واز آن تاریخ تاکنون غیر ازهزینه خرید امتیاز۳۳ میلیون پرداخت شده است تا واحدی که قراربوده با مجموع مبلغ ۲۴میلیون تومان آماده استفاده شود قابل سکونت گردد.
  این داستان مجتمع ۱۹۲واحدی کمپرسور سازی واقع در الوند- خیابان جابرابن حیان- خیابان ابوذراست که درگیر ودارمشکلات موجود هنوز نیمه کاره مانده وساکنین آن در سرمای زمستان طعم یک زندگی سخت را با حداقل امکانات می چشند.

  IMAG1311یکی از ساکنین این مجتمع در مصاحبه ایی به گزارشگر پایگاه خبری ندای البرز گفت: متاسفانه ازخرداد ماه سال ۸۳ امتیاز یک واحد ازاین مجتمع را خریداری کرده و روند ساخت این مجتمع ازسال ۸۶ با قرار داد تحویل ۱۸ ماهه با تمامی انشعابات وآسانسورآغار گردید که بعد از گذشت مدتی وام های مسکن بلوکه شد و درسفر استانی ریاست جمهوری به قزوین مصوب گردید که منابع مورد نیاز اجرای پروژه از منابع مسکن مهر تامین شده وبه مردم تحویل گردد که متاسفانه بعد از گذشت ۱۰ سال هنوز روند ساخت این مجتمع به پایان نرسیده است.
  این شهروند در ادامه گفت : مطابق قرارداد مقرر گردیده بود که مبلغ ۸میلیون تومان بصورت نقدی ومبلغ ۱۲میلیون تومان بصورت وام پرداخت شود که تا این زمان ضمن افزایش مبلغ پرداختی و وام دریافتی هزینه تمام شده تا مبلغ ۳۴ میلیون تومان رسیده وهنوز واحد ها قابل سکونت نیستندوادامه داد:دراسفند ماه ۱۳۹۲ کل مطالبات تعاونی را پرداخت کرده ام تا کلید واحد را به من تحویل و در آن سکونت داشته باشم که آب ساختمان اردیبهشت ماه وصل شده وکنتور برق که قرار بوده بعد از یکماه متصل شود بعد از گذشت ۵ماه هنوز نصب نشده است.

  یکی دیگر از مالکان واحد های مسکونی این مجتمع نیز درمصاحبه ایی به خبرنگار ندای البرز گفت: سال ۸۸ از طریق بنگاه معاملات ملکی موفق به خرید پیش فروش یک واحد مسکونی به مبلغ ۱۶میلیون تومان شدم که مبلغ ۸میلیون تومان بابت امتیاز ومبلغ ۸میلیون تومان دیگر را نیز به صورت نقدی پرداخت کردم و با استعلامی که از تعاونی دریافت نمودم متوجه شدم که اصولا باید مبلغ پرداخت نقدی بنده۱۲ میلیون تومان باشدکه در مجموع با وام دریافتی ۲۴ میلیون تومان خواهد بود که از سال ۸۸ واریزی بنده از ۸میلیون تومان به ۳۶میلیون تومان رسیده است.
  وی در ادمه تشریح کرد:درطول ساخت این مجتمع با ادارات مختلفی در تعامل بوده ایم که مطابق مستندات موجود در اداره تعاون قرار بوده که در صورتی که ۷۰درصد هزینه ساخت پرداخت گردد ۳۰ درصدباقی مانده از ساختمان با ضمانت وچک ساخته شود که با توجه به بد حسابی برخی از مالکان سال ۹۱ پروژه با وضعیت تورم بالای اقتصادی وافزایش قیمت های مصالح ساختمانی مواجه شد واین باعث گردید که دوباره مبلغ ۷میلیون تومان جهت جبران این کسری از اعضاء دریافت شده و هنوزامکانات لازم در اختیار آنان قرار نگرفته است.
  وی در ادامه افزود: مردم درحال حاضربدون کمترین امکانات گرمایشی وبرق در حال زندگی هستند و برای وصل انشعابات به دلیل انقضاء تاریخ اعلام شده از سوی نظام مهندسی باید مجددا مبلغی برای گازرسانی به ۴ بلوک اول پرداخت شود که مردم درشرایط کنونی توانایی پرداخت آن را ندارند واین کم کاری متوجه سازندگان ومدیر عامل تعاونی است .

  IMAG1314
  این ساکن مجتمع ۱۹۲ واحدی کمپرسور سازی گفت: مدیر عامل در دسترس نبوده وجوابگوی مطالبات ساکنین نیست وادامه داد:برابر اسناد ومدارک سازمان مسکن وشهر سازی ، این پروژه به عنوان مسکن مهر وبا بازپرداخت وام باسود ۱۱ درصد بوده است و از کل وام پرداختی ۹۰    در صد در زمان دولت قبلی پرداخت شده وامروز که قرار است اقساط این واحد ها شروع شودمی گویند درصد آن بالا واقساط آن بیش از۴۰۰ هزار تومان است که این مهم برای خانواده های کارگر وقشر ضعیف ساکن این مجتمع قابل پرداخت نیست زیرا برای تکمیل همین واحد های نیمه کاره مردم هزینه ای زیادی از قبیل نصب شیر آلات،درب ها،کابینت وانشعابات متحمل شده اند.
  وی با بیان اینکه ۱۵۸ واحد از۱۹۲ واحد این مجتمع بدهی خود را تا ۸۰ درصد تصفیه کرده اند از بی توجهی مدیر عامل تعاونی برای تجهیز و پیگیری نصب انشعابات مجتمع ابراز نارضایتی کرد وافزود: پیمانکار پروژه کارخود را به اتمام رسانده وفرماندار شهرستان البرز نیز دستور داده اند تاموقتا۸کنتور ۳فاز دراختیار ساکنین قرار گیرد که این کنتور ها نیز کفاف مصرف لوازم برقی وگرمایشی ساختمان را نمی کند و مردم مجبور هستند برای گرمایش خود از لوازم دیگری استفاده کنند که اینکار موجب به خطر افتادن جان این افراد وخانواده های آنان شده است وازمسئولین شهرستان خواست تا با بازدید از این مجتمع از نزدیک شاهد مشکلات مردم باشند.

  IMAG1324
  صالحی مدیر عامل تعاونی مسکن شرکت کمپرسور سازی نیز در مصاحبه ایی تلفنی با تکذیب عدم توجه وپاسخگویی خود به ساکنان مجتمع۱۹۲ واحدی به خبرنگار ندای البرز گفت:۸۰درصد از عزیزانی که هزینه های خود را تصفیه کرده اند بدهکارهستند وبعضا برای خرداد ماه سال بعد چک صادر کرده اندکه ما به استناد چک منازل را به آنها تحویل داده ایم.
  صالحی افزود:اینکه قرار بوده مبلغ ۲۴میلیون دریافت شود والان این مبلغ به ۳۰ میلیون تومان رسیده صحت ندارد واین تصمیمات درمجمع وباحضور نمایندگان خود مالکین وضع گردیده وهزینه همه انشعابات ودیگر تجهیزات براساس قرار داد رسمی برعهده خود آنها است و ما هزینه های هرمرحله از ساخت مجتمع را از مالکان دریافت کرده ایم.
  وی همچنین به موضوع وام بانکی پرداخت وگفت: انعقادقرار داد این پروژه در قالب مسکن مهر بوده اما مشکل در اینجاست که مطابق مصوبه هیئت دولت این وام ها به خود مالکین (کسانی که زمین از آن خودشان است) تعلق نمی گیرد واین مصوبه در دستور العمل بانک اعمال گردیده است.
  مدیر عامل تعاونی مسکن شرکت کمپرسور سازی بیان داشت:نصب گاز بعد از تاییدیه سازمان نظام مهندسی صورت خواهد گرفت و با توجه به اینکه اداره گاز کاملا سخت گیرانه عمل می کند متاسفانه برخی از مالکین نیز در سیستم لوله های گازرسانی خود دست برده اند که این برای تایید نهایی توسط مهندس ناظر مشکل ساز خواهد بود .
  درپایان صالحی به درخواست های متداول مردم جهت سکونت در واحد ها اشاره کرد وگفت: خود مالکین خواستارسکونت در این واحد هابوده وشرایط سخت آن را به رنج مستاجری ترجیح داده اند وگفت: این پروژه زمانی به اتمام خواهد رسید که مردم در پرداخت هزینه های خود که قریب به ۸۰۰ میلیون تومان است اقدام کنند که نصف این مبلغ چک بوده وضمانت نقد شدن آنها در موعد مقرر هم مشکل دیگری است.

  از دیگر مشکلات موجود درمجتمع مسکونی ۱۹۲ واحدی کمپرسور سازی استفاده از پنجره های آهنی معمولی،نداشتن پله های اضطرای با توجه به کم بودن عرض راه پله اصلی ،نداشتن لوله اطفاء حریق در طبقات ،کم عرض بودن ورودی پارکینگ های موجودوادامه فعالیت کارگاه ساختمانی در محوطه مسکونی است که با توجه به مبحث ۱۹ ومقررات ایمنی ساختمان جای بحث وبررسی دارد.
  شرکت کمپرسورسازی ایران مدت زیادی است که تعطیل شده وتعاونی مسکن کارکنان آن جهت تکمیل این پروژه فعلا درحال فعالیت است.

  تصاویر مربوط به این گزارش را از اینجا مشاهده کنید

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">