ندای البرز
جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۰:۰۴ 2018 Feb 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 10393
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۵
 •   
  امام جمعه شهر الوند:
  امام جمعه شهر الوندگفت:همه کسانی که به دنبال تطهیر چهره ننگین آمریکا و رابطه با غرب و شیطان بزرگ هستند باید از این اتفاق درس بگیرند و بدانند که دشمنی غرب و آمریکا با دنیای اسلام آشکار است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، حجت الاسلام و المسلمین علی طهماسبی در خطبه های عبادی، سیاسی نماز جمعه شهر الوند، ضمن دعوت عموم مردم به رعایت تقوای الهی،  در ادامه  مباحث گذشته، به تفسیر آیه ی ۶ سوره حمد پرداخت و افزود: صراط مستقیم بزرگراه وصل منتهی به خداست و در فطرت پاک انسانها نهاده شده است.

  وی با تبیین هدایت تکوینی و هدایت تشریحی ادامه داد: هدایت تشریحی بدون نورانیّت باطن و بصیرت، به حق و سعادت منتهی نمی شود، زیرا بسیاری از قانوندانان و عالمان احکام نیز به دلیل عدم عمل به دانسته های خود به سعادت نرسیدند.

  امام جمعه الوند ابراز داشت: کسی که نماز می خواند و به واجبات عمل میکند از نظر تشریحی هدایت شده و نسبت به قوانین الهی آگاهی دارد، اما آنچه که برای او ضروری خواهد بود، هدایت تکوینی است.

  خطیب جمعه شهر الوند در ادامه سخنان خود ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج ، آخرین پیام امام خمینی (ره) در خصوص بسیج را قرائت کرد.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان البرز عنوان کرد: جلوگیری از نفوذ اقتصادی، سیاسی، رسانه ایی و فرهنگی استکبار جهانی از وظایف مهم بسیج است و اضافه کرد: یکی دیگر از وظایف بسیج، مقابله با آسیب های اجتماعی است که امروزه می توان از اعتیاد و ماهواره به عنوان مصادیق بارزآسیب های اجتماعی نام برد.

  طهماسبی  با بیان اینکه تبعیّت از ماهواره انحرافات فرهنگی بسیاری را در جامعه ایجاد کرده عنوان کرد: امروز اعتیاد در میان جوانان و خانواده ها فراگیر شده و در تهران برخی از معتادان  با چادر زدن در پارک رسماً اماکن عمومی را به خود اختصاص داده اند.

  وی کمک به دولت جمهوری اسلامی ایران در عرصه اقتصاد مقاومتی  را از دیگر وظایف بسیج دانست و ابراز داشت:  بسیج در عرصه های اقتصادی مقاومتی، تولید محصولات داخلی و ایجاد اشتغال  اقدامات بسیاری را انجام داده که باید این فعالیت ها  گسترش یافته و مورد حمایت قرار گیرند.

  امام جمعه الوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حملات اخیر تروریستی در لبنان و فرانسه خاطر نشان کرد: برخورد دو گانه غرب با حملات تروریستی در لبنان و فرانسه نشان داد که غرب و آمریکا دوست مسلمانان نبوده و دشمن انسانیّت هستند و ادامه داد: غرب نسبت به حملات تروریستی لبنان و شهادت تعداد زیادی از مردم این کشور  واکنشی نشان نداد، اما نسبت به حملات تروریستی فرانسه به مظلوم نمایی و پوشش رسانه ایی این اتفاق پرداخت.

  عضو شورای اداری شهرستان البرز بیان داشت: همه کسانی که به دنبال تطهیر چهره ننگین آمریکا و رابطه با غرب و شیطان بزرگ هستند باید از این اتفاق درس بگیرند و بدانند که دشمنی غرب و  آمریکا با دنیای اسلام آشکار است و آنان هر لحظه در حال توطئه بر علیه ایران، اسلام و مقاومت اسلامی هستند.

  طهماسبی افزود: تروریست با هر تابلویی، یک افیون خطرناک برای جهان امروز است و آمریکا به عنوان حامی تروریست، از خوی استکباری خودش به هیچ عنوان دست بر نخواهد داشت.

  خطیب جمعه شهر الوند ضمن تقدیر از جدیّت نیروی انتظامی در برخورد با مظاهر علنی فساد و بدحجابی  عنوان کرد:  برخورد با فساد و فرهنگ برهنگی از خواسته های مهم مردم بوده و تنها سخن نیری انتظامی نیست و ادامه داد: هرکس بخواهد به نحوی در برابر اجرای این طرح بایستد، مردم حزب اللهی، روحانیّون، دستگاه قضایی و ستاد احیاء امر بمعروف و نهی از منکر شهرستان در مقابل او ایستاده و با او برخورد خواهند کرد.

  طهماسبی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای انقلاب اسلامی و شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهادت جانباز سرافزار علی اکبر سلیمانی را تبریک و تسلیت گفت و ابراز داشت: این جانباز بسیجی با روحیه ایی مثال زدنی همواره در سنگر دفاع از نظام و انقلاب اسلامی حضور داشت و هیچ وقت لب به گلایه نگشود.

  امام جمعه الوند در خاتمه سخنان خود از عموم مردم قدر شناس شهرستان البرز درخواست کرد که در برنامه های هفته بسیج و مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی حضوری فعال و  پر شور داشته باشند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">