ندای البرز
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۱:۱۷ 2018 Feb 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 9749
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۷
 •   
  یادداشت:
  اتفاق 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی توسط جوانان مؤمن و انقلابی موجب شد تا تعریف آزادی و مقابله با ظلم تغییر کند و شجاعت و اراده با آن همراه شود.

  پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، کوچکتر که بودیم تصور موجودی که به همه حمله کند تا آنها را بخورد راحت تر بود. احتمالا چیزی شبیه گودزیلا که فقط به فکر بزرگتر شدن خود از طریق خوردن همه چیز است و سیری هم ندارد! باید بگوییم که چنین موجودی کشف شده است!

  اگر ما جلویشان را نگیریم می آیند و همه چیزمان را می خورند. البته یکبار آمده بودند ایران، ولی ما سر و دستشان را قطع کردیم، حالا تمام اطراف ما را گرفته اند،  از افغانستان و پاکستان گرفته تا ترکیه و کشورهای جنوب خلیج فارس، این غول استکبار سیری ناپذیر است.

  استکبار در لغت به معنای اظهار علو و برتری در زمین و بر دیگران بزرگی فروختن و خود را قاهر و مسلط دانستن است.

  قرآن در باره آنها می گوید: « فی صدور هم الاکبر، نیست در دلهایشان مگر تکبر و احساس بزرگی»، این واژه در قرآن کریم در رابطه با قدرت های زورگو و مستکبرعنوان می شود.

  امام خامنه ایی در همین راستا می گویند: «اکثریت ملت ایران بالقوه بسیجی اند، دلیل شکست ناپذیری نظام جمهوری اسلامی ایران این است، منتها باید حواس همه جمع باشد، امتحان همیشه هست، برای همه هست، حرکت نباید سست بشود، جهت حرکت به سمت استکبار و مقابله با استکبار است».

  اصولاً تمام ظلم ها و ستم های انسان چیزی جز منفعت طلبی نیست و این موضوع در قدرت های استکباری در حد بالایی وجود دارد و آنها به تنها چیزی که اهمیت می دهند نفع مادی و حیوانی آنهاست.

  به همین دلیل در صورت به خطر افتادن این منافع، حاضرند از ملت کشور خویش نیز بگذرند و دوستان،  متحدان و نوکران خود را فدا کنند تا منافع آنها تأمین شود.

  کسب سلطه جهانی و تصاحب ملت های دیگرو به جنگ آوردن شریان حیات اقتصادی جهان، از ویژگی هایی است که در تمام مستکبران دیده می شود.

  همچنین عقب نگه داشتن مستضعفان از رشد واقعی، یکی از استراتژی های مهم استکبار جهانی جهت حفظ سلطه و برتری  خود بر جهان و ادامه بقاء، حیات خویش و جلوگیری از پیشرفت ملت های مستضعف در جنبه های مختلف فکری، علمی، صنعتی، تکنولوژی، اقتصادی و … است.

  به هر حال،  هر فرد مسلمان و هر دولت اسلامی بر اساس منطق و آموزه های دینی، موظف به مقابله با ظلم و استکبار جهانی است.

  امام خمینی(ره) می فرمایند: « نمی توان برای حیات زیر سلطه ی غیر ارزشی قائل شد زیرا ارزش حیات به آزادی و استقلال است».

  امام خمینی(ره) تأکید دارند بر اینکه « این مطابق هیچ منطقی نیست که سی میلیون جمعیّت، همیشه تحت فشار باشد، این جمعیت همیشه کار بکنند و حاصلش را دیگران ببرند» زیرا « زندگانی ای که در آن استقلال نباشد و یک ملت به زحمت کار بکنند برای استفاده دشمن ها، این که زندگانی نیست».

  اتفاق ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی توسط جوانان مؤمن و انقلابی، در ظاهر حرکتی انقلابی و در اعتراض به رفتار های نامطلوب آمریکاست، اما واقعیت امر این است که چنین اقدامی تکبر و غرورآمریکایی ها شکست و کاری کرد که آنها بفهمند اراده درونی یک ملت مسلمان را نمی توان با زور و وعده های دروغین خاموش کرد، چنین اتفاقی باعث شد تا آنها تعادل رفتاری خود را ازدست بدهند و به صورت علنی سخن ترور به میان بیاورند و ماهیت واقعی خود را آشکار کنند.

  به تعبیر بهتر، آنکه تسخیر لانه جاسوسی باعث شد که تعریف آزادی و مقابله با ظلم تغییر کند و شجاعت و اراده با آن همراه شود و این درس بزرگی است برای همه آزادیخواهان جهان تا بتوانند با استفاده از تجربیات ضد استکباری ملت ایران، طعم آزادی واقعی را چشیده و بر زانو های خود بایستند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">