ندای البرز
یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۰:۲۸ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11511
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۱
 •   
  تشدید جوسازی آل‌سعود علیه ایران با چراغ سبز آمریکا؛
  وزیر خارجه آمریکا که به ریاض سفر کرده است با حمایت کامل کشورش از رژیم آل‌سعود و سیاست‌های جنگ‌طلبانه‌اش به‌ویژه در یمن و سوریه مدعی شد آمریکا همچنان به فعالیت‌های ایران در منطقه به‌دیده تردید می‌نگرد.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز،  به نقل از شبکه العربیه، جان کری وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان اعلام کرد در این سفر با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی و محمد بن سلمان جانشین ولیعهد دیدار خواهد کرد.

  کری درباره یمن ادعا کرد کشورش از عربستان مقابل آنچه وی تهدید شورش الحوثی خواند، حمایت می‌کند. وی مدعی شد: ما با شورش الحوثی در یمن و  تهدید القاعده روبه‌رو هستیم.

  وی درباره دیدارش با حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفت درباره جنگ علیه داعش با وی گفت‌وگو کرده است و مطمئن شده است که داعش در عراق متحمل شکست بزرگی شده و در سوریه هم به‌زودی شکست خواهد خورد.

  وزیر خارجه آمریکا درباره مسئله سوریه اظهار داشت: ما گام‌های اولیه را درباره مذاکرات سوریه توضیح دادیم، نشست ژنو به مرحله  انتقالی در سوریه منجر خواهد شد، ما با جدیت و با امید مذاکرات ژنو را پیگیری خواهیم کرد،‌ البته سازش سیاسی در سوریه کاری دشوار است.

  کری اظهار داشت: راهی وجود دارد که اجازه می‌دهد از بسیاری از طرف‌ها برای شرکت در مذاکرات ژنو دعوت کنیم.

  وی بدون توضیحات بیشتر درباره این اظهارنظر خود مدعی شد اسد آهن‌ربایی است که تروریسم را به سوریه آورد.

  وی در تلاش برای منحرف کردن افکار عمومی جهان از نقش آمریکا و مزدوران منطقه‌ای‌اش به‌ویژه عربستان و قطر در ناآرام کردن منطقه و تشدید کشتار و ویرانگری در کشورهای اسلامی با دلارهای نفتی سعودی، قطری و به‌کار‌گیری ده‌ها هزار تروریست اجاره‌ای از مناطق مختلف جهان مدعی شد از خشونت در سوریه و گسترش آن به کشورهای همسایه نگران است.

  وزیر خارجه آمریکا در تلاش برای انکار رابطه کشورش و آل سعود با گروهک تروریستی تکفیری داعش گفت گروه داعش دشمن همه کشورهاست و هر رژیمی که از داعش حمایت کند، قطعاً هدف حملات ائتلاف خواهد بود.

  کری در ادامه به اظهارنظر علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت و در راستای سیاست ایران هراسی مدعی شد ایالات متحده همچنان به فعالیت‌های ایران در منطقه به‌دیده تردید نگاه می‌کند، بیشتر سلاح‌های حزب‌الله از سوی ایران و از طریق دمشق منتقل می‌شود.

  وزیر خارجه آمریکا در اظهارنظری که نشان دهنده اعتراف وی به توانمندی بالای دفاعی جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان است، اذعان کرد حزب‌الله لبنان حدود ۸۰هزار موشک در اختیار دارد.

  عادل الجبیر وزیر خارجه رژیم سعودی هم در این کنفرانس مطبوعاتی مشترک از همسویی بالا در دیدگاه‌های سعودی و آمریکا در پرونده‌های متعدد خبر داد.

  الجبیر افزود در دیدار با کری، پرونده‌های سوریه، یمن و دخالت ایران در منطقه(!) و نیز روابط دوجانبه میان کشورهای عضو شورای همکاری و آمریکا را بررسی کرده است.

  وی در تلاش برای منحرف کردن نگاه‌ها از حمایت‌های گسترده رژیم سعودی از تروریسم و آدمکشان مدعی اسلام‌ در کشورهای اسلامی و عربی مدعی شد: ما چگونگی مقابله با دخالت‌های ایران در منطقه را بررسی کردیم، ایالات متحده ماهیت دولت ایران را درک می‌کند، ایران همچنان از تروریسم حمایت می‌کند. ثبات منطقه مستلزم توقف اقدامات خصمانه ایران است و کشورهای عربی با آمریکا برای مقابله با دخالت‌های ایران در منطقه همکاری می‌کنند.

  الجبیر مدعی شد: ایران باید به مفاد توافق هسته‌ای پایبند باشد، ما با واشنگتن برای پایان دادن به نقش اسد در سوریه و پایان کودتا در یمن همکاری می‌کنیم و در مسئله لیبی هم برای بازگرداندن ثبات به این کشور تلاش می‌کنیم.

  منبع: تسنیم

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">