ندای البرز
پنج شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۳:۲۷ 2018 Apr 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11680
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۰
 •   
  وزیر خارجه آمریکا از همتای ایرانی خود و برادر حسن روحانی به خاطر تلاش‌ برای خروج همسر و مادر جیسون رضائیان از ایران، تقدیر کرد.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز،  «جان کری» وزیر خارجه آمریکا امروز در مراسمی که روزنامه واشنگتن‌پست متولی برگزاری آن بود، به اتفاقات روز آیادی جیسون رضائیان و خروج همسر و مادرش از ایران اشاره کرد.

  جان کری در خصوص اتفاقات آن روز گفت: «به خاطر کار بر روی پیچیدگی‌های مربوط به اجرا (توافق هسته‌ای) و مذاکرات طولانی، بیانیه اجرا با ۱۲ ساعت تأخیر خوانده شد. بعد از آنکه بیانیه خوانده شد و از اتاق بیرون آمدیم، جواد ظریف به من گفت که نمی‌توانیم مادر و همسر وی (جیسون رضائیان) را پیدا کنیم.»

  کری ادامه داد: «شاید اگر شخص دیگری می‌گفت نمی‌تواند آنها را پیدا کند، معقول بود ولی ایران …»

  جان کری افزود:‌«به لطف جواد طریف که خیلی سریع اقدام کرد، حجم زیادی از کار بسیار سریع انجام شد؛ چند نفر دیگر نیز در این فعال شدند از جمله برادر رئیس‌جمهور (حسین فریدون) که این افراد حتی یک قاضی را در همان ساعات شبانگاهی بیدار کردند و برگه‌هایی که باید برای آزادی آنها امضاء می‌شد، امضاء شد و حالا ما می‌دانیم که آخر این داستان عالی، چگونه بود.»

  در اینجای سخنرانی، کری به «رابرت لوینسون» اشاره کرد؛ شخصی که ناپدید شده و ایران بارها گفته خبری از سرنوشتش ندارد.

  کری گفت:«همین تلاش‌ها را به کار خواهیم بست تا بفهمیم آنجا چه اتفاقی افتاده است.»

  منبع: فارس

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">