ندای البرز
چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۶:۴۴ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7237
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۰
 •   
  وزیر کشور در جمع خبرنگاران:
  وزیر کشور گفت: وزارت کشور هیچ برنامه‌ای درباره تغییر استانداران یا فرمانداران در دستور کار ندارد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز،عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در جمع خبرنگاران درباره تغییر استانداران یا فرمانداران، اظهار داشت: همه دستگاه‌های اجرایی روزانه در حال ارزیابی مدیران خود هستند اما اینکه این ارزیابی منجر به تغییر شود یا خیر، باید بگویم که این موضوع بستگی به نتایج دارد و اگر رضایتمندی وجود نداشته باشد این تغییرات ایجاد می‌شود.

  وی تصریح کرد: در حال حاضر هیچ تغییری در روند استانداران یا فرمانداران در دستور کار وزارت کشور نیست.

  وزیر کشور در ادامه با اشاره به تصمیمات گرفته شده در خصوص بیمه اتباع خارجی، گفت: یکی از اهداف ما در ساماندهی اتباع بیگانه آن است که این انگیزه برای آنها ایجاد شود تا افرادی که به‌صورت غیرمجاز وارد کشور شده‌اند به‌صورت مجاز و یا با هماهنگی قبلی وارد شوند.

  رحمانی فضلی ادامه داد: در حال حاضر تعداد قابل توجهی از اتباع بیگانه در کشور به‌صورت غیرمجاز حضور دارند که روزانه ۲هزار نفر از مرزهای کشور طرد می‌شوند ولی با استفاده از فضاهایی که در درون مرزها وجود دارد آنها مجدداً به داخل کشور وارد می‌شوند و البته در این بین دچار آسیب‌های زیادی نیز می‌شوند.

  وی تأکید کرد: دولت جمهوری اسلامی هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال افرادی که به‌صورت غیرمجاز وارد کشور می‌شوند ندارد، اما کسانی که به‌صورت مجاز و با گذرنامه وارد کشور می‌شوند ما آنها را مثل هموطنان خودمان می‌دانیم و خدماتی را که در اختیار هموطنان ایرانی وجود دارد در اختیار آنها نیز قرار خواهیم داد.

  وزیر کشور با اشاره به جلسه سه‌جانبه وزرای کار و رفاه اجتماعی، کشور و بهداشت گفت: تصمیمی که امروز در این جلسه گرفته شد مصوبات آن فقط متعلق به کسانی است که به‌صورت مجاز وارد کشور می‌شوند و ما برای افرادی که به‌صورت غیرمجاز می‌آیند هیچ امتیازی را قائل نیستیم و هر کجا که این افراد را مشاهده کنیم با آنها برخورد خواهد شد و آنها را به کشور خودشان بازمی‌گردانیم.

  رحمانی فضلی گفت: هماهنگی‌هایی با مقامات افغانی صورت داده‌ایم که ان‌شاءالله در مرزها امکاناتی را مستقر کنیم و اگر قرار شد حتی فردی از مرز برگردد، تسهیلاتی در اختیارش قرار گیرد.

  وی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا دولت افغانستان در اجرای این طرح با جمهوری اسلامی مشارکت داشته است، خاطرنشان کرد: ما در خصوص این طرح با سازمان ملل همکاری داریم و توقع ما از کمیساریای عالی پناهندگان این است که سهم خود را بالا ببرد زیرا سهمی که از سوی آنها پرداخت می‌شود یک سهم کم چندساله است که برای اتباع افغانی داده می‌شود.

  وزیر کشور تصریح کرد: ما تلاش کردیم که این طرح از طریق بیمه سلامت ایرانیان و بیمارستان‌های دولتی صورت پذیرد که امکان خدمات‌رسانی در تمام نقاط کشور برای آنها فراهم باشد.

  رحمانی فضلی افزود: ما جمع‌بندی و قیمت واقعی هزینه‌های این طرح را به کمیساریای عالی پناهندگان اعلام خواهیم کرد که ان‌شاءالله هم آنها را افزایش دهیم.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">