ندای البرز
پنج شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۷:۴۲ 2018 Aug 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23550
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۲
 •   
  رئیس دادگستری استان قزوین:
  مدیریت قضایی باید منعطف با اقتضاهای شهرستان رفتار کرده تا بتواند خدمات بهینه‌ای برای مردم و جامعه انجام دهد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی ندای البرز، دکتر جمال انصاری در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان البرز که ظهر امروز با حضور دادستان استان قزوین، امام جمعه شهر الوند و شهر محمدیه، فرماندار شهرستان البرز و دیگر مسئولان استان قزوین و شهرستان البرز در سالن اجتماعات شهید آوینی برگزار شد، اظهار کرد: کار در دستگاه قضایی تفاوت‌هایی با سایر دستگاه‌های عمومی و دولتی دارد و این نشان از متفاوت بودن نوع مطالبه‌گری خدمات دستگاه قوه قضائیه است.
  وی بیان کرد: در مسیر احقاق حقوق فردی و عمومی، احقاق حق و عدالت محور کاری دستگاه قضایی می باشد و تشخیص احقاق حق، تدوین و اجرای آن سخت است.
  رئیس کل دادگستری استان قزوین عنوان کرد: سازمان‌دهی دستگاه قضایی مبتنی بر احقاق حق است و آنچه در دستگاه قضایی شهرستان البرز و استان قزوین اتفاق می‌افتد بر اساس همکاری و تلاش همکاران دستگاه قضایی بوده و این تلاش باید مستدام باشد.
  این مسئول خاطر نشان کرد: علاوه بر مطالبه‌گری و احقاق حق، امنیت یکی از وظایف اصلی دستگاه قضایی است که امروزه امنیت در شاخصه‌های مختلفی معنا پیدا می‌کند.
  انصاری ادامه داد: شاخصه‌های امنیت استان، شاخصه‌های قابل قبولی است و چشم انداز امنیت در جایگاه‌های مختلف قزوین نشان از این واقعیت دارد، چنانچه در این راستا دچار نوسانات امنیتی نیستیم.
  وی یادآورشد: استان قزوین با تلاش ، مجاهدت و ایثارگری و صرف انرژی فوق العاده همکاران دستگاه قضایی توانسته است به امنیت خوبی دست پیدا کند.
  رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: دستگاه قضایی با تمام اقتدار و استحکام و استقلال به تنهایی نمی‌تواند به تنهایی خدمات شایسته ای به مردم ارائه دهد، اقتدار این دستگاه بر اساس قانون بوده و قدرت این دستگاه صرفا برای خدمت به مردم است.
  این مسئول بیان کرد: دستگاه قضایی با توجه به اقتداری که دارد؛ دستگاه منعطفی است و مدیریت قضایی باید منعطف با اقتضاهای شهرستان رفتار کرده تا بتواند خدمات بهینه‌ای برای مردم و جامعه انجام دهد و باید این خدمات ارتقا پیدا کند.
  دکتر انصاری اضافه کرد: دستگاه قضایی در جهت حقوق عامه بایستی گام‌های استوارتری را بردارد و برای تشخیص، تبین و اجرای حقوق عامه نیازمند همکاری دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و عمومی دیگر هست تا بتواند خدمات بهتری در قالب حقوق عامه به جامعه ارائه بدهد.
  وی با تقدیر و تشکر از رسول اصانلو یادآور شد: مدیریت پایان دارد و هر مدیریتی یک تاریخ انقضا دارد و بایستی مدیران در نظر داشته باشند چه تصویری از خود بعد از رفتنشان در اذهان عمومی به جا می‌گذارند و شاخصه‌هایی که انجام داده‌اند چه منفعت ارزنده ای برای مردم و جامعه داشته است.
  رئیس کل دادگستری استان قزوین عنوان کرد: کمیت‌های آماری موجود در شهرستان البرز نشان از سیاست گذاری‌های درست و موفق دستگاه قضایی شهرستان البرز را دارد و تداوم این سیاست گذاری‌ها جزء نیازهای شهرستان البرز است.
  وی در پایان از زحمات ارزنده و اثر گذار رسول اصانلو در دستگاه قضایی شهرستان البرز تقدیر و تشکر کرد و افزود: امید است دکتر ابوالفضل محبی به عنوان رئیس دادگستری شهرستان البرز با توجه به سابقه مدیریتی‌اش بتواند ادامه دهنده خدمات ارزنده ایشان باشد.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">