ندای البرز
شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۳:۴۲ 2018 Mar 18
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 3299
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۴
 •   
  معاون گردشگری میراث فرهنگی استان قزوین:
  معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین از برگزاری تورهای رایگان قزوین گردی در ایام نوروز خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز به نقل از شبستان ، معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوینبیان کرد: در ایام نوروز برنامه های مختلفی در سطح استان اجرایی می شود که یکی از برنامه ها برگزاری تورهای رایگان قزوین گردی است.

  وی ادامه داد: قزوین دارای آثار تاریخی متعدد نظیر بناهای تاریخی، آب انبار، مدرسه، کاروانسرا و غیره است که با توجه به این ظرفیت و پتانسیل بالا، تورهای قزوین گردی هر روز به صورت رایگان با همکاری شهرداری برگزار می شود.

  محمدی اضافه کرد: این تورها که در ایام نوروز در حال برگزاری است هر روز از چهل ستون و مرکز اطلاعات گردشگری آغاز می شود و علاقمندان از بناهای تاریخی بازدید می کنند.

  وی بیان داشت: علاوه بر این تور قزوین گردی، تورهای حرم تا حرم نیز برگزار می شود و علاقمندان از مکان های مذهبی و بقاع متبرکه بازدید خواهند داشت.

  محمدی با اشاره به تورهای کارگاه گردی اعلام کرد: قزوین در حوزه صنایع دستی نیز دارای آثار متعدد و کارگاه های خوبی است که در این کارگاه ها هنرمندان به صورت زنده تولید صنایع دستی را دارند از همین رو تورهای کارگاه گردی به منظور آشنایی گردشگران با حوزه صنایع دستی قزوین اجرایی می شود.

  وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با برگزاری این چنین تورهایی بتوانیم بناهای تاریخی شهرمان را معرفی کنیم که این اقدام در معرفی این بناها به مردم قزوین موثر است زیرا کسانی که در شهر قزوین زندگی می کنند باید با تاریخ شهرشان آشنا باشند.

  معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین یادآور شد: همچنین برگزاری این تورها موجب می شود گردشگرانی که از دیگر استان ها در قزوین حضور می یابند با این ظرفیت آشنا شوند و این امر در جذب گردشگر نیز موثر است.

  انتهای پیام

  برچسب ها : ,,
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">