ندای البرز
چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۱:۲۰ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 12821
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲
 •   
  توهین امام جماعت متحصنین مجلس ششم به ائمه جمعه استان:
  شیخ متحصنین مجلس ششم در همایش حامیان خانم مهندس زرآبادی گفت: تازه به دوران رسیده ها و 18 نفر از ائمه جمعه استان نامه می نویسند که اگر علیخانی نماینده شود امنیّت استان به خطر می افتد، آیا حفظ امنیّت استان بر عهده ائمه جمعه است، امنیّت استان با شما نیست،

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز،  حجت الاسلام سید ناصرقوامی نامزد رد صلاحیت شده انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در همایش حامیان خانم مهندس زرآبادی که شب گذشته در محل حسینیه اباعبدالحسین(ع) اروشکی های شهر الوند برگزار شد، با ارائه تحلیلی بظاهر تاریخی به تبیین موضوع حق و تکلیف در انتخابات پرداخت و گفت: کشورهای غربی که ۱۰۰ سال جلوتر از ما بوده و الان هم جلوتر از ما هستند، بیش از ۳۵۰ سال پیش موضوع  واگذاری حق رأی به مردم را ارائه و قانون اساسی و احزاب را ابداع کردند.

  قوامی ادامه داد:  در کشورما این اتفاقات در ۱۲۰ سال پیش شکل گرفت تا در دوران قاجاریه با درخواست علما و دانشمندان وقت، قانون مشروطه توسط مظفرالدین شاه و به خط او امضاء شد.

  این نماینده مجلس ششم شورای اسلامی بیان داشت: «مظفر الدین شاه کار خوبی کرد که فرمان مشروطه را با خط خودش امضاء نمود، زیرا اصلاحات باید از درون حاکمیّت آغاز شود و اگر با فشار همراه باشد کشور را به سوریه ایی دیگر تبدیل خواهد کرد».

  قوامی عنوان کرد: محمد علی شاه قاجار در برابر مشروطیت ایستاد و مجلس را به توپ بست و این اقدامات همگی منجر به ظهور رضاخان شد که در نهایت با روی کار آمدن محمدرضا پهلوی مجلس کاملا از خاصیّت افتاد.

  این نامزد رد صلاحیّت شده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: « اگر مجلس از خاصیّت بیفتد استبداد قطعی است  و نماینده ای واقعی و شجاع می تواند در مقابل این موضوع بایستد.»

  وی  امیر کبیر را اصلاح طلبی دانست که با رأی عده ایی استبداد طلب در باغ فین کاشان کشته شد و ادامه داد:  از برکت انقلاب اسلامی مجالس دوره اول تا سوم شورای اسلامی بدون نظارت استصوابی  شورای نگهبان تشکیل شدند و در آنها  شخصیّت های بزرگی حضور داشتند که اگر در این دوره هم افراد بیشتری به مجلس میرفتند اتفاقی نمی افتاد، زیرا آنها هم نظام را قبول داشتند.

  قوامی تصریح کرد: ما تنها راه نجات کشور را توسعه سیاسی می دانیم، زیرا اگر توسعه سیاسی تحقق پیدا نکند چه تحریم ها را بردارند و یا برندارند، توسعه اقتصادی هم وجود نخواهد داشت.

  این روحانی اصلاح طلب ضمن انتقاد به رد صلاحیّت اصلاح طلبان از سوی شورای نگهبان اظهار داشت: از ۳هزار اصلاح طلب کشور فقط ۳۰نفر تأیید صلاحیّت شدند و افراد مخلصی همچون آیت الله تاکندی که در خیر و شر مرد حضور دارد و شیخ قدرت و محمد علیخانی را رد صلاحیت کردند.

  photo_2016-02-21_10-59-45

  حجت الاسلام قوامی با بیان اینکه بنده دندان تأیید صلاحیت ها را از روز اول کنده و با اصرار ثبت نام کردم، عنوان کرد: برخی مکرراً می گویند که آخوندهای انگلیسی قصد ورود به مجلس را دارند، اما معلوم نیست این افراد چه کسانی هستند و چه مسئله ایی دارند.

  این نامزد رد صلاحیّت شده در انتقادی توهین آمیز عنوان کرد:« تازه به دوران رسیده ها و ۱۸ نفر از ائمه جمعه استان نامه می نویسند که اگر علیخانی نماینده شود امنیّت استان به خطر می افتد، آیا حفظ  امنیّت استان بر عهده ائمه جمعه است، امنیّت استان با شما نیست، اگر کسی در کاری که به او ربطی ندارد دخالت کند آنوقت است که شما می بینید در هر منزلی چندین تحصیلکرده بیکار وجود خواهد داشت، افراد نباید در کاری که به آنها ربطی ندارد دخالت کنند».

  قوامی در ادامه سخنان خود حمیده زرآبادی را یکی از رویشهای اصلاحات و تربیت یافته مکتب آقایان علیخانی و تاکندی دانست که ۸۰ درصد اصلاح طلب است و عنوان کرد: «ما معتقدیم که اصلاح طلبان ۱۰ برابر اصولگرایان کشور را بهتر اداره می کنند، زیرا در زمان رفسنجانی با نفت بشکه ایی ۷ دلار و در دوران خاتمی نیز با نفت ۱۷ دلار کشور را به خوبی اداره و سازندگی کردند، اما اصولگرایان با نفت ۱۲۰ دلار ثروت مملکت را غارت کرده و گفتند ۴هزار میلیارد دلار را مفقود کرده اند».

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">