ندای البرز
شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۵:۱۸ 2018 Feb 25
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 24246
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
 •   
  مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین:
  جای به جای اتفاقات کربلا پیام دارد و هرکسی می تواند به اندازه ظرفیت خود پیام‌های کربلا را بگیرد همچنان که مادران طفل دار شیعه پیام شهادت حضرت علی اصغر را گرفته‌اند.

  به گزارش خبرنگار فرهنگی ندای البرز،صبح امروز همایش و مراسم جهانی شیرخوارگان حضرت علی اصغر (ع) راس ساعت ۱۰صبح در مسجد جامع حضرت ابوالفضل (ع) شهر الوند هم‌زمان با کل کشور برگزار شد‌.
  در این مراسم حجت الاسلام علی نعمت‌اللهی با عرض تسلیت به مادران عزادار حسینی به مناسبت فرا رسیدن ایام عزاداری سالار شهیدان اظهار کرد: جای به جای کربلا پیام دارد و هرکسی می تواند به اندازه ظرفیت خود پیام‌های کربلا را بگیرد همچنان که شما مادران طفل دار پیام شهادت حضرت علی اصغر را درک کردید.
  وی افزود: امام حسین (ع) استراتژیک و راه کربلا را مشخص کرده است چنانچه می‌فرماید: « من برای امر به معروف و نهی از منکر و زنده کردن سیره دین جد و پدرم قیام کرده‌ام. »
  مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین ادامه داد: قیام امام حسین( ع) در آن زمان نشان‌دهنده این است که در جامعه آن زمان اتفاقی افتاده است که دغدغه امام حسین (ع) شده است.
  این مسئول با بیان اینکه اسلام با نزول بر پیامبر اکرم (ص) آغاز شد، اضافه کرد : دین اسلام توسط امام حسین (ع) بقا پیدا کرد.
  حجت الاسلام نعمت‌اللهی عنوان کرد: با سر کار آمدن یزید در راس کار حکومت اسلامی مشخص است که بر سر اسلام چه بلایی در آن زمان آمده است چنانچه یزید در زمان حکومتش تمام پرده‌ها را کنار زده و در ملا عام شراب می‌خورد.
  وی با اشاره به ناخلف بودن زمامدار حکومت اسلامی در آن زمان تصریح کرد: امام حسین(ع) در برابر این شیوه حکومتی سکوت نکرد بلکه قیام کرد تا جلوی انحرافات را بگیرد به همین جهت کربلا و عاشورا نقطه عطف اسلام است.
  مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین خاطر نشان کرد: حکومت اموی تمام تلاش خود را کرده بود تا نامی از حکومت اسلامی وجود نداشته باشد.
  وی با اشاره به اینکه شیعیان باید ارزش مجالس عزاداری را بدانند، یاد آور شد: مردم باید قدرشناس این لحظات مقدس باشند.
  حجت الاسلام نعمت‌اللهی در پایان افزود: مردم ما عاشق مکتب سیدالشهدا هستند و وظیفه همگان است پیام عاشورا و کربلا را دریافت کنند.
  در ادامه این مراسم مادران طفل دار در حالی که کودکان شیرخوار خود را بر روی دستانشان گرفته بودند فرزندانشان را نذر راه سید الشهدا ومکتب امام حسین(ع) کردند تا از سربازان راستین امام عصر و زمان باشند.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">