ندای البرز
چهارشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۲۵ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7712
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۶
 •   
  همزمان با سالروز ولادت امام رضا(ع)؛
  جشن دانش آموختگی 300 دانشجوی مؤسسه آموزش عالی کار قزوین با حضور حجت الاسلام طهماسبی امام جمعه شهر الوند و حسن پور فرماندار شهرستان البرز در تالار شهر الوند برگزار شد.

  همزمان با سالروز فرخنده میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، جشن دانش آموختگی ۳۰۰ دانشجوی مؤسسه آموزش عالی کار قزوین با حضور مسئولان شهرستان البرز، تنی چند از نخبگان علمی، صنعتی، دانشجویان و خانواده های آنان در تالار شهر الوند برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، در این مراسم که حجت الاسلام طهماسبی امام جمعه شهر الوند و حسن پور فرماندار شهرستان البرز نیز حضور داشتند، مهندس اسدی ریاست مؤسسه آموزش عالی کار قزوین در سخنانی ضمن تبریک ایام دهه کرامت، گزارشی از عملکرد این مؤسسه ارائه نمود و گفت: وزارت علوم و تحقیقات طرحی را به صورت آزمایشی در کل کشور اجرایی کرد که به موجب آن، مؤسسات آموزش عالی مورد سنجش و رتبه بندی قرار گرفتند که با زحمات مسئولان، اساتید و دانشجویان، این مؤسسه در گروه مراکز آموزش عالی درجه (A) قرار گرفت.

  اسدی افزود: در فضایی به مساحت ۱۲هزار متر، ساختمانهایی با ظرفیت ۶۰ کلاس آموزشی ساخته شده و این مؤسسه در تلاش است تا با افزایش امکانات رفاهی و علمی ، گام مثبتی را در جهت ارتقاء سطح علمی و رفاهی دانشجویان بردارد.

  وی در ادامه سخنان خود به تبیین اهمیّت و رعایت اخلاق حرفه ایی پرداخت و امانت داری، صداقت، وفاداری و عدالت را از جمله مبانی اخلاق حرفه ایی دانست.

  اسدی تصریج کرد: اگر کسی شاخصه های اخلاق حرفه ایی بویژه امانت داری را در امورات کاری خود رعایت نکند، نه تنها برای خود و جامعه مفید نخواهد بود، بلکه به یک معضل تبدیل خواهد شد.

  حسین اسدی

  رئیس مؤسسه آموزش عالی کار قزوین اظهار داشت: برخی فکر میکنند که با داشتن دانش می توانند به اخلاق حرفه ایی دست یابند، اما اخلاق حرفه ایی علاوه بر دانش؛ نیازمند بینش نیز بوده و فقط با داشتن دانش نمی توان به اخلاق رسید.

  اسدی ادامه داد: جایگاه فعلی اخلاق حرفه ایی زیبنده کشور مسلمان ما نیست و اذعان داشت: دانشجویان نباید تحت تأثیر تخلفات و قانون شکنی های برخی اشخاص فاقد اخلاق قرار گیرند و با رعایت امانت داری و اخلاق حرفه ایی، برای رسیدن به جایگاه مطلوب کشورمان تلاش کنند.

  در ادامه این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی امام جمعه شهر الوند، ضمن تبریک میلاد فرخنده علی ابن موسی الرضا(ع) بیان داشت: اما هشتم(ع) مصداق کامل عالمی است که توانست تومار همه ادیان و مذاهب مختلف را در هم بپیچد و ادامه داد: ایشان در مناظرات بسیار خود با عالمان دیگر ادیان جهان، نبوت پیامبر (ص) و حقانیّت دین اسلام را به اثبات رساندند.

  امام جمعه شهر الوند در ادامه سخنان خود به تبیین ارتباط میان حوزه و دانشگاه پرداخت و عنوان کرد: علامه جعفری و پرفسور حسابی به عنوان نمایندگان حوزه و دانشگاه سالها بدون تعارض در یک اتاق با یکدیگرزندگی کردند که این موضوع نشانه ایی برای عدم وجود هرگونه اختلاف در میان حوزویان و دانشگاهیان است.

  طهماسبی تأکید کرد: هیچ دینی به اندازه اسلام، انسان ها را به تدبر، تفکر، علم و معرفت دعوت نکرده و نباید از اتمام تحصیلات کلاسیک به عنوان فارغ التحصیلی نام برد و افزود: شاید مدارس و دانشگاه تعطیل شوند، اما علم تمام شدنی نیست و نباید از آموختن علم، ژرف اندیشی، ژرف نگری و دوراندیشی فاصله گرفت.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان البرزتصریح کرد: مدارک علمی نشانگر علم هستنند نه میزان علم و همه باید مطابق علائم، به دنبال افزایش دانش، اندیشه ورزی و تحصیل معرفت باشند.

  حجت الاسلام طهماسبی با قیاس تعداد اندک مراکز علمی در دوران ستم شاهی و پس از انقلاب ، پیدایش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را نتیجه وجود اسلام، توجه نظام اسلامی به علم و ولایت فقیه دانست .

  امام جمعه طهماسبی

  غلامرضا حسن پور فرماندار شهرستان البرز نیز به عنوان دیگر سخنران این مراسم؛ دقائقی را برای دانشجویان، اساتید و خانواده های حاضر سخن گفت.

  وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانش آموختگان مؤسسه آموزش عالی کار قزوین، میلاد با سعادت ثامن الحجج(ع)، هفته دولت و روز کارمند را تبریک گفت و ایراد داشت: فرهنگی در افراد و خانوادها ی کشور ما شکل گرفته که براساس آن، هدف افراد از تحصیل؛ به کسب شغل محدود شده که این فرهنگ غلط باید اصلاح شود.

  فرماندار شهرستان البرز اضافه کرد: همانطور که از این مؤسسه چهره های برتر علمی و صنعتی زیادی در حال ارائه خدمت به مردم ایران اسلامی هستند، مبنای هدفگذاری این مؤسسه و دانشگاه های کشور باید معطوف به کارآفرینی باشد.

  وی در پایان خاطر نشان کرد: همه باید برای کسب علم و دانش تلاش کنند، زیرا علم جریان سیاسی و محدوده جغرافیایی نمی شناسد و متعلق به تمام جهان است.

  گفتنی است در ادامه این مراسم ، با اهداء لوح یاد بود از ۴۰ دانشجوی ممتاز رشته های نقشه کشی، ساخت و تولید، حقوق، زبان، صنایع، حسابداری، نساجی، مدیریت بازرگانی، معماری و گرافیک تقدیر شد.

  همچنین از اولین و مسن ترین فارغ التحصیل این مؤسسه، فارغ التحصیل جانباز، قاری و ورزشکار دارای مقام کشوری، اساتید، کارآفرینان برتر و نخبگان رشته HSE تجلیل به عمل آمد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">