ندای البرز
یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۰:۰۵ 2018 Mar 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7074
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۹
 •   
  با حضور مسئولان ارشد استان و خانه کارگر،
  جشن بزرگ فارغ التحصیلی 250 دانش آموخته مرکز علمی کاربردی خانه کارگر قزوین با حضور استاندار قزوین، قائم مقام مراکز علمی کاربردی و دبیر اجرایی خانه کارگر کشور در تالار شهر الوند برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، عصر روز گذشته، جشن بزرگ فارغ التحصیلی ۲۵۰ دانش آموخته رشته های مختلف تحصیلی مرکز علمی کاربردی خانه کارگر واحد قزوین، در تالار شهر الوند برگزار شد.

  در این مراسم که با حضور اساتید، دانشجویان، خانواده ها و مسئولین شهرستان برگزار شد، میهمانان ویژه ایی همچون مهندس  روزبه استاندار قزوین، محجوب قائم مقام مراکز علمی کاربردی و کلبی دبیر اجرایی خانه کارگر کشور، رحیمی معاون سیاسی و امنیّتی استاندار، مهدوی نیری ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین حضور داشتند.

  در ابتدای این مراسم، مهندس حسین اسدی ریاست مرکز علمی کاربردی خانه کارگر واحد قزوین ضمن تبریک به دانشجویان و خانواده های آنان، به بیان زمینه های ایجاد موفقیّت و نمود آن در جامعه پرداخت و گفت: امنیّت یکی از اصلی ترین زمینه های ایجاد موفقیّت در جامعه بوده و بدون وجود آن نمی توان بستر لازم را برای رسیدن به موفقیّت فراهم کرد.

  اسدی افزود: برای امنیّت فعلی کشورمان، هزینه های زیادی پرداخت شده و این آسایش را مدیون خون شهداء و ایثار جانبازان، آزادگان و رزمندگانی هستیم که با از خود گذشتگی، در مقابل دنیای استکبار ایستادگی کردند.

  وی در ادامه به بیان گزارشی از عملکرد مرکز علمی کاربردی خانه کارگر واحد قزوین پرداخت و ادامه داد: از سال ۸۱ تا کنون، ۵ هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که خانواده های آنان، نقش مهمی را در این موفقیّت ایفاء نموده اند.

  حسین اسدی

  اسدی اظهار داشت: بسیاری از دانشجویانی که مقاطع کاردانی و کارشناسی خود را در این مرکز گذرانده اند؛ امروز موفق به کسب مدارج علمی بالاتر شده و به عنوان مدرس دانشگاه، کار آفرین و افراد مؤثر جامعه مشغول به فعالیّت هستند.

  رئیس مرکز علمی کاربردی خانه کارگر واحد قزوین، در سفارشی خطاب به دانشجویان حاضر گفت: با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی، باید ضمن استفاده و بهره برداری درست از این ابزارها، در خصوص معایب و آسیب هاب آنها نیز مطالعه لازم صورت گیرد و اضافه کرد: رعایت اخلاق حرفه ایی از جمله دیگر موضوعاتی است که فارغ التحصیلان باید توجه لازم را به آن داشته باشند تا بتوانند در آینده به موفقیّت های بیشتری دست پیدا کنند.

  پیگیری، تأمین اعتبار و رفع موانع موجود برای ساخت فضای آموزشی متناسب با شأن دانشجویان در زمین خریداری شده توسط مرکز و نیز صدور مجوز های لازم برای ارائه سرفصل های تحصیلات تکمیلی از موضوعات دیگری بود که اسدی خواستار پیگیری و رفع آنها شد.

  به گزارش خبرنگار ندای البرز، حضور با نشاط دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی در سالن برگزاری این جشن بزرگ، مصداقی برای این سخن مقام معظم رهبری است که فرمودند:« جوان ایرانی خوشبختانه جوان پرانگیزه و پرشوری است؛ درست نقطه‌ی مقابل آن چیزی است که بعضی از مراکز مغرض آماری و غالباً با منشأ خارجی یا اساساً خارجی اعلام میکنند».

  یکی از فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته حقوق در این خصوص می گوید: جوان ایرانی دارای روحیه ایی قوی و عزمی راسخ است که با تمام مشکلات موجود، به آینده امیدوار بوده و برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کند.

  دیگر دانشجوی حاضر در این مراسم که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی است می گوید: همه تلاش های دشمنان کشورمان برای آن است که بتوانند جوانان این مرزو بوم را از رسیدن به قله های پیشرفت و اقتدار نا امید کنند که به این هدف شوم خود نخواهند رسید.

  دیگر دانشجوی حاضر در این مراسم از احساس خوشحالی و نشاط فراوان خود می گوید و ابراز می دارد: با تلاش فراوان توانسته ام همزمان با کار، ادامه تحصیل داده و امروز فارغ التحصیل شوم و با وجود مشکلات موجود، با امید به آینده، برای رسیدن به مدارج علمی و اخلاقی بالاترتلاش خواهم کرد.

  موضوع مهم دیگری که در این مراسم به چشم می خورد، حضور زوج های دانشجو، خانواده ها، همسران و فرزندان دانشجویانی است که در این مراسم حضور دارند.

  فارغ التحصیلان حاضر در این مراسم معتقدند که خانواده ها نقش بسزایی را در ایجاد علاقه و فراهم نمودن زمینه های رشد و شکوفایی استعداد های آنان دارند که این موضوع در دانشجویان متأهل با تأثیر دوچندان حمایت های همسر و فرزندان در دوران تحصیل همراه است.

  همچنین تمامی دانشجویان مورد مصاحبه، به نقش مهم اساتید در افزایش سظح علمی، تخصصی و اخلاقی دانشجویان اذعان داشته و از آن به عنوان یک اصل مهم و تأثیر گذار در نظام آموزش عالی کشور یاد کردند.

  در ادامه این مراسم، فارغ التحصیلان میثاق نامه دانش آموختگی را قرائت کرده و متعهد شدند تا ضمن خدمت به دین، مردم و میهن اسلامی؛ در دفاع از منافع ملی کوشیده و اخلاق حرفه ایی، راستی و صداقت را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

  در ادامه این مراسم، با حضور روزبه استاندار قزوین و دیگر مسئولان ،از برگزیدگان رشته های مختلفی همچون حقوق، فناوری اطلاعات، گرافیک، ماشین افزار، حسابداری و فعالان فرهنگی ، ورزشی، کارکنان و کارآفرینان برتر مرکز علمی کاربردی خانه کارگر استان قزوین تجلیل به عمل آمد.

  سخنرانی حجت الاسلام طهماسبس امام جمعه شهر الوند، مهندس روزبه استاندار قزوین، مهدوی نیری ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان، برش کیک، گرفتن عکس های یادگاری با لباس فارغ التحصیلی از دیگر برنامه های این جشن بزرگ بود.

  در پایان این مراسم، دانش آموختگان، خانواده ها و مسئولان حاضر، با اهداء شاخه های گل و حضور در جوار مزار مطهر ۲تن از شهدای گمنام ۸ سال دفاع مقدس مدفون در پارک لاله شهر الوند، به مقام شامخ آنان ادای احترام کردند.

  انتهای پیام

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">