ندای البرز
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۱۰:۰۶ 2018 Mar 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 2462
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۱
 •   
  با حضور مسئولین، معاونان و مربیّان پرورشی شهرستان البرز:
  مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز در این مراسم گفت: کار کمِ نشاط آور بهتر از کارِ زیاد ملال آور است و باید برای اجرای هرچه بهتر وظایف با مدیر، مشاور، اولیاء و دانش آموزان ارتباط لازم را ایجاد کرد.

  مراسم جشن گرامیداشت “روز امور تربیتی و تربیت اسلامی” با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین، فرماندارالبرز، امام جمعه الوند، بخشدارمرکزی، شهرداربیدستان، اعضای شورای اسلامی شهرها و روستا های شهرستان در تالار شهر الوند برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، در این مراسم که جمع کثیری ازمعاونان، مربیّان و مشاوران پرورشی حضور داشتند، “مهدی رشوند” مدیرآموزش و پرورش شهرستان البرز؛ ضمن تبریک هفته امور تربینی و تربیت اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: مربّی پرورشی باید همواره براعتقادات خود پایبند باشد و با ایجاد فضایی سرشار از معنویّت ومحبّت موجب شکوفایی استعداد های دانش آموزان شود.

  رشوند با تبیین دشواری کار معلّمان در مدارس افزود: باید با کاهش تنش ها گام های مثبتی را در جهت تجلّی ارزشهای اسلامی در مدارس برداشت و از معاونان، مربیّان و مشاوران پرورشی درخواست کرد تا با خلاقیّت، برای حل مشکلات موجود در مدارس تلاش کنند.

  وی بیان داشت: کار کمِ نشاط آور بهتر از کارِ زیاد ملال آور است و باید برای اجرای هرچه بهتر وظایف با مدیر، مشاور، اولیاء و دانش آموزان ارتباط لازم را ایجاد کرد.

  در ادامه این مراسم “سالار قاسمی” مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در سخنانی ضمن تسلیّت فرارسیدن ایّام فاطمیّه ، حضرت زهرا(س) را مادر مربیّان حقیقی عالم دانست و بیان داشت: جلسات تربیّتی باید رنگ و بوی خدایی داشته و سرشار از اخلاص، اخلاق و ادب باشد.

  قاسمی اظهار داشت: اگردر حوزه تربیّتی باید اتفاقی در آموزش وپرورش نظام جمهوری اسلامی ایران رخ بدهد، لازم است در موضوعات تربیّتی فعالیّت علمیِ جدّی داشته باشیم تا دچار آسیب های بیشتری نشویم.

  وی با تبیین اهمیّت خود سازی و تشریح شاخصه های فردی معلّمان و مربیّان پرورشی در تربیت دانش آموزان و ارائه مشاوره حرفه ایی به خانواده ها تصریح کرد: ما امروز نیازمند کارنامه تربیّتی در حیات طیّبه هستیم و مربیّان باید تلاش کنند تا مهارت های حرفه ایی خود را بالا ببرند.

  سالار قاسمی با اشاره به کلامی از حضرت امیر(ع) یاد آور شد: «دوست داشتن، گنجی است که هرقدراز آن بهره ببریم چیزی از آن کم نمی شود و شیرازه معلّم و مشاور پرورشی باید از عشق و محبّت باشد» و یادآور شد: عزّت معلّم صرفاً درمسائل مادّی نیست، زیرا هستند انسان های بسیاری که در کمال ثروت دارای منزلت نیستند.

  وی خاطر نشان کرد: هفته امور تربیّتی باید اوج فعالیّت های تربیّتی باشد و من معتقدم اگر بخواهیم در حوزه تربیت دینی اقدامات مناسبی را انجام بدهیم؛ باید محور تمام برنامه های تربیتی را در اقامه نماز با معنویّت بدانیم، زیرا نماز بسیاری از ناهنجارهای اجتماعی را کم میکند.

  مدیر کل آموزش وپرورش استان قزوین اضافه کرد: تجربه ثابت کرده است که جز با ایجاد اعتقاد و اعتماد به دانش آموز، نمی توان در او تغییر ایجاد کرد و بریاوری دانش آموزان به جای باوری آنان تأکید کرد.

  “غلامرضا حسن پور” فرماندار شهرستان البرز نیز با ایراد سخنانی، امور تربیّتی را میراث ماندگار شهیدان رجایی و باهنر دانست و شناخت موقعیت و اهداف تدوین شده را برای تداوم این میراث گرانبها ضروری دانست.

  وی خدمات بی شائبه معلّمان و مربیّان مدارس را ارزشمند خواند وافزود: یکی از وظایف آموزش و پرورش تربیّت دانش آموزان برای حضور در جامعه و شناخت تکالیف خود در مقابل اجتماع و جهان هستی است که تنها با عامل بودن می توان به این مهمّ دست یافت و خواستار ارائه تجربیّات سازنده معلّمان و مربیّان در مراسمات مشابه شد.

  دیگر سخنران این مراسم امام جمعه شهر الوند بود که در سخنان کوتاهی به تبیین اهمیّت اصل عبادت و تربیّت دینی پرداخت و اشاره کرد: تربیّت، یک فرایند جمعی است زیرا تنها مربّی نیست که تربیّت میکند و باید تمامی کادر آموزشی مدرسه در ایجاد بستر لازم همکاری کنند.

  “حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی” گفت: کار با جوانان نیازمند صبر، صداقت و صمیمیّت است و با بیان خاطره ایی کوتاه، تربیّت را ایجاد زمینه های لازم برای بروز استعداد های نهفته در دانش آموزان دانست.

  اجرای سرود با موضوع امور تربیتی، نمایش ورزشی، ارائه تجارب برتر تدریس، تقدیر از معلّمان و مربیّان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">