ندای البرز
شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۴:۲۸ 2018 May 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 17530
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۷
 •   
  یادداشت روز:
  دادستان شهرستان البرز در دوران خدمتش نه برادری داشت که جهت اشتغال بکار به احدی معرفی کند و نه قصد کاندیداتوری برای شورای شهر و نمایندگی مجلس را داشت تا بهانه‌ای شود برای امتیاز دادن به دیگران و به تبع آن تضییع حقوق آحاد مختلف مردم شهر.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، علی نیکوکار، در دورانی که امثال بابک زنجانی‌ در مکتب برخی‌ها به پرورش استعداد‌های خود مشغول بودند و همانند امروز که عده قلیلی مدیر بجای خدمت به مردم به زمین‌خواری و عده‌ای دیگر به دریافت‌های نجومی متهم هستند، مسؤولی در شهرستان البرز برای مدتی در سمت معاونت دادستانی و پس از آن به سکانداری پست خطیر دادستانی شهرستان البرز منصوب شد که خود را سرباز بی‌چون و چرای ولی زمانش می‌دانست.

  همین روحیه ولایتمداری، او را در مسیر ولایت‌معاشی نیز قرارداد و سالیانی را در جایگاه دادستان  به سربرد که در دوره خدمتش ریالی از بیت‌المال در معرض خطر قرار نگرفت.

  البته مدیران متعهد و خدوم سایر دستگاه‌ها نیز درسایه این روحیه دادستان شهرستان به خدمت خالصانه خود ادامه دادند و احیاناً اگر مدیری نیز قصد حرکتی برخلاف قانون را داشت با دیدن روحیه قانونمدارانه و بی‌تعارف جناب دادستان، ماست خود را کیسه کرد.

  باحضور دادستان جلالی صحنه برای عرض‌اندام بزهکاران نا امن و برای عموم مردم امن شد و همین احساس امنیت سایه‌ای را گسترانید تا در آن مردم فهیم شهرستان البرز طعم خوش خدمات نظام را بهتر و بیشتر لمس کنند.

  نکته جالب توجه و نایاب دوره مدیریت ” امیرجلالی” این بود که وی برخلاف عرف مدیریت امروزی که امتیازدهی و امتیازگیری را پایه و بنای کار قرار می‌دهد، بدون امتیازگیری از نیروهای متعهد و توانمند حمایت کرد و از جایگاه مدعی‌العمومی و بدون هیچ‌گونه اغماضی با متخلفان آنهم در هر مقامی که بودند برخورد کرد که نتیجه این اقدامات انتخاب وی  به عنوان دادستان نمونه کشور بود.

  تفکر و عملکرد منحصر به‌فرد وی در خصوص سرلوحه قراردادن پیشگیری از وقوع جرم بجای مبارزه با مجرم، جلالی را بر  آن داشت تا ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی را راه‌اندازی و تقویت کند تا با مشارکت مردم بویژه معتمدین و مومنین شهر بتوان از وقوع جرائم مختلف پیشگیری و ارتقاء امنیت اجتماعی را تقویت کرد.

  جلالی با همین روحیه تشکیل گروه‌های امربمعروف و نهی از منکر را که از سوی سالار شهیدان کربلا(ع) نسخه نجاتبخش جامعه اسلامی معرفی شده اجرایی و در همین راستا بویژه در ایام ماه محرم با استفاده از افراد مورد وثوق عامّه‌ی مردم، از وقوع منکرات در شهرستان پیشگیری نمود تا احدی به جرم انجام منکرات در ماه محرم مورد غضب قانون قرار نگیرد.

  این مقام مسؤول در دوران خدمتش نه برادری داشت که جهت اشتغال بکار به احدی معرفی کند و نه قصد کاندیداتوری برای شورای شهر و نمایندگی مجلس را داشت تا بهانه‌ای شود برای امتیاز دادن به دیگران و به تبع آن تضییع حقوق آحاد مختلف مردم.

  حضور جلالی به عنوان دادستان شهرستان البرز چه در ایامی که مرتباً شاهد تجمعات کارگری و مسائل مربوط به آن بودیم و چه پس از آن که شخصاً بر مسند دادستانی تکیه زد عموما مایه خیر و برکت بوده و اکنون نیز که در حال ترک این پست است برکت شناختن عده‌ای را نصیبمان می‌کند،  همان عده‌ای که از نبود مدیران لایق و قاطعی همچون جلالی‌ها خرسند می‌شوند و احتمالا ریگی به کفش دارند که قند در لهاشان آب می‌شود.

  البته شنیده‌ها حاکی از آن است که دادستان جدید نیز فردی متعهد، دلسوز و در عین حال قاطع بوده که امید است با حضور ایشان نیز مسیر روشنی که جلالی در مسیر سلامت اداری و اجتماعی شهرستان البرز ترسیم کرده ادامه یابد.

  باید بگویم مردم خدمت خالصانه و اقدامات ارزشمند یک مسؤول را در حافظه تاریخی خود به یادگار نگاه داشته و از آن به نیکی یاد می‌کنند  همانگونه که  خاطرات  ناخوشایند پشت‌میز نشینی و عدم رسیدگی به امور خلق الله را از یاد نخواهند برد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">