ندای البرز
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۷:۰۹ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23398
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
 •   
  قائم مقام کمیته امداد استان قزوين اعلام کرد:
  قائم مقام کمیته امداد استان قزوين بیان کرد: سال 94 میزان زکات جمع آوری شده بیش از 16 میلیارد و 764 میلیون ریال بوده است که این رقم در سال 95 به بیش از 17 میلیارد و 437 میلیون ریال رسیده است.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز امیر خوش نیت، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: امدادگران باید با تشخیص صحیح اولویت نیاز مددجویان در انجام امورات نیازمندان از ظرفیتهای داخلی و خارجی این نهاد برای پیشبرد اهداف کمیته امداد تلاش کنند.

  خوش نیت با بیان اینکه تشکیل اتاق فکر با هدف بیان پیشنهادات و اعلام برنامه‌های اقشار مختلف جامعه در جهت رفع فقر و محرومیت زدایی جامعه ضروری است، اظهار کرد: در تشکیل این اتاق فکر در کنار استفاده از نخبگان، مشورت و همکاری جامعه هدف ضروری و میتواند مفید واقع شود.

  وی گفت: همکاری و تعامل با همه دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف در کنار مشارکت خیران و اقشار مختلف جامعه در برنامه‌های این نهاد در جهت رفع مشکلات نیازمندان ضروری است.

  قائم مقام کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: با تلاش جهت ایجاد اشتغال وکاهش بیکاری در جامعه می توان زمینه تحکیم بنیاد خانواده و پایداری اجتماعی را فراهم کرد.

  وی ابراز کرد: یکی از برنامه‌های کمیته امداد برای خدمت رسانی به محرومان اجرای طرح‌های مختلف است تا بستر خدمت رسانی به مددجویان را فراهم کنیم و در این میان جمع آوری زکات به عنوان یکی وجوه شرعی که اولویت مصرف آن رسیدگی به نیازمندان است با جدیت دنبال می‌شود.

  خوش نیت توضیح داد: سال ۹۴ میزان زکات جمع آوری شده بیش از ۱۶ میلیارد و ۷۶۴ میلیون ریال بوده است که این رقم در سال ۹۵ به بیش از ۱۷ میلیارد و ۴۳۷ میلیون ریال رسیده است که رشد قابل توجهی داشته است.

  وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای رشد فرهنگ زکات در جامعه یادآورشد: جمع آوری زکات در سال گذشته به نسبت سال های قبل رشد قابل توجهی داشت و آنچه در این رشد موثر و اثرگذار بوده است، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی از طریق جلسات شبانه و ارتباط چهره به چهره بوده است که در این زمینه روحانیون نقش بسزایی دارند.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">