ندای البرز
شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۰:۰۰ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11467
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۲
 •   
  سخنگوی ائتلاف ضد یمن مدعی شد خلبان‌های سعودی با هماهنگی ائتلاف تحت رهبری آمریکا، در آسمان سوریه اقدام به پرواز می‌کنند.
  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، «احمد العسیری» سخنگوی ائتلاف ضد یمن به سرکردگی عربستان سعودی مدعی شد خلبان‌های سعودی با هماهنگی ائتلاف تحت رهبری آمریکا، وارد آسمان سوریه شده‌اند.وی در گفتگو با شبکه خبری روسیا الیوم، ادعا کرده‌ است هدف از تشکیل «ائتلاف اسلامی» نشان دادن تصویر واقعی اسلام بوده است؛ چرا که داعش با کارهای خود چهره اسلام را زشت کرده است.

  با این حال، العسیری در مصاحبه خود تأکید کرده است که به زودی این ائتلاف تشکیل خواهد شد.

  پیش از این عربستان سعودی در اقدامی، بدون اطلاع کشورهای منطقه و کسب اجازه از آن‌ها از تشکیل ائتلاف اسلامی برای مقابله با تروریسم خبر داده و نام ۳۴ کشور را در لیست کشورهای عضو آن اعلام کرده بود.

  شماری از کشورهایی از جمله پاکستان، لبنان که نامشان در لیست این ائتلاف آمده بودند نسبت به این اقدام عربستان اعتراض کرده و عضویت در آن را تکذیب کردند.

  به اذعان بسیاری از کارشناسان مسائل سیاسی منطقه‌ای و ناظران، عربستان سعودی با نشر ایدئولوژی وهابی- تکفیری خود، منبع صدور تروریسم در منطقه و جهان بوده و در بسیاری از حملات تروریستی که نمونه اخیر آن حمله تروریستی ۱۲ ژانویه استانبول بود، رد پای شهروندان سعودی دیده می‌شود.

  در این حمله تروریستی ۱۰ کشته و ۱۵ مجروح شدند و گروه تروریستی “ولایت استانبول” وابسته به گروه تروریستی داعش آن را برعهده گرفت.

  منبع: فارس
  انتهای پیام
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">