ندای البرز
دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۱:۱۴ 2018 Feb 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 9937
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۸
 •   
  چقدر برای مقابله آماده ایم؛
  آمریکایی ها کاملاً آگاهند که ویرانی ها، تلفات و خرابی ها در کارکرد نظامی و جنگ سخت، ملموس و محسوس است، ضمن آنکه با هزینه کردن قابل بازسازی است، ولی در رویکرد نرم، ویرانی ها و تلفات و به تعبیر بهتر، آسیب ها نا محسوس است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، تفکری که مدتی است در میان برخی ازمسئولان و مردم رواج یافته، مسأله رابطه با آمریکاست.

  متأسفانه در اثر تبلیغات گسترده رسانه های غربی در چند سال اخیر و فعالیت نیروهای غرب زده و خود فروخته داخلی، موجب شده که عده ایی از مردم ایران اینگونه پندارند که هدف آمریکایی ها در ایران، تأمین منافع مردم است.

  اما جنگ نظامی آمریکا علیه عراق پاسخی بود برای این عده که بدانند آمریکا به چه می اندیشد.

  آمریکایی ها با وعده های دوروغین خود و با شعار ایجاد دموکراسی در عراق به کشتار زنان و کودکان عراقی دست زده اند و تا کنون بارها اثبات کرده اند به جز منافع خود به چیز دیگری نمی اندیشند.

  آمریکایی ها کسانی هستند که گندمشان را در دریا می ریزند اما به آفریقایی ها نمی دهند، تنها به این خاطر که قیمت گندم سقوط نکند، درواقع اینها در راه کسب منافع خود دست به هرکاری میزنند. آیا اینها به فکر منافع دیگران هستند؟! آیا این معقول است، ایجاد دموکراسی و مبارزه با تروریسم با کشتن مردم بی گناه؟!

  به فرموده رهبر معظم انقلاب« آنها برای حمله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی به جمهوری اسلامی استدلال دارند. به نظر من استدلالشان از دیدگاه آنها استدلال تامی است. در یک نقطه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی بسیار حساس جهان از لحاظ جغرافیائی، یعنی این نقطه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی خاورمیانه، خلیج فارس، دریای سرخ، شمال آفریقا، بخشی از مدیترانه – این حوزه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی عظیمی است دیگر – مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی امت اسلامی واقع شده. الان شما ببینید از این پنج تا، شش تا گذرگاه آبىِ حساسِ حیاتی که در دنیا وجود دارد، سه تایش توی این منطقه است؛ تنگه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی هرمز، کانال سوئز باب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌المندب است. اینها گذرگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مهمی است که تجارت جهانی متوقف به اینهاست. شما نقشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی جهان را بردارید جلوی رویتان نگاه کنید، خواهید دید که این چند تا مرکز چقدر برای ارتباط تجاری و ارتباط اقتصادی دنیا مهم است».

  « بنابراین، این منطقه، منطقه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی حساسی است. حالا در این منطقه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی بسیار حساس، یک قدرتی دارد قد میکشد و روزبه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روز خودش را بیشتر نشان میدهد. این قدرت با همه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی خواسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های استکباری و دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کمپانیها و شبکه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های عظیم اقتصادىِ مفسد فیالارض مخالف است؛ با نظام سلطه مخالف است، با سلطه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گری مخالف است، با ظلم مخالف است؛ خوب، این خیلی برای دستگاه استکبار مهم است».

  « دستگاه استکبار فقط ایالات متحده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی آمریکا نیست، یا فلان رئیس جمهور و فلان دولت آمریکا یا فلان کشور اروپائی نیست؛ دستگاه استکبار یک شبکه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی عظیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تری است که شامل اینهاست؛ شبکه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی صهیونیستی هست، شبکه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی تجار اساسىِ بین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌المللی هست، مراکز پولىِ عظیم دنیا هست؛ اینها هستند که مسائل سیاسی دنیا را دارند طراحی میکنند؛ دولتها را اینها می‌آورند، اینها میبرند؛ این مجموعه که تویش دولت ایالات متحده هست، دولتهای اروپائی هستند، خیلی از این نفتخوارهای ثروتمند منطقه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی خودمان هستند، با یک چنین قدرتِ رو به رشدِ رو به اعتلای در حال قدکشی بشدت مخالفند؛ بنابراین هرچه بتوانند، در مقابله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی او کار میکنند. توی این سی سال هم بیکار نماندند، هرچه بگذرد هم باز بیکار نمیمانند».

  آمریکایی ها کاملاً آگاهند که ویرانی ها، تلفات و خرابی ها در کارکرد نظامی و جنگ سخت، ملموس و محسوس است، ضمن آنکه با هزینه کردن قابل بازسازی است،  ولی در رویکرد نرم، ویرانی ها و تلفات و به تعبیر بهتر، آسیب ها نا محسوس است.

  بنابراین تخریب فکری و فرهنگی به آسانی بازسازی نمی شود. از سویی دیگر جنگ با رویکرد نظامی و سخت  پر سرو صداست، اما رویکرد نرم بی سرو صدا و نامحسوس است.

  در کنار مسئله رویکرد سخت و نظامی کوتاه مدت، خشک، سخت افزاری، کم بازده و پر دردسر، پر هزینه و تنفر آمیز بوده، اما رویکرد نرم بلند مدت، پرجاذبه، پربازده، کم دردسر و کم هزینه است.

  مجموع این ایده ها و مسایل سبب شده است که آمریکا برای تحقق نیات خود در زمینه های مبارزه با ولایت فقیه، مبارزه با اسلام و تشییع، مبارزه با نفوذ و تأثیرگذاری ملت ایران و نهایتاً مقابله با پیشرفت ملت ایران و وابسته کردن این ملت در سایه تحولات فکری و علمی، جهانی شدن و تکنولوژی های مدرن، پیشرفت علمی و تکنولوژی، رویکرد نرم را برای مبارزه با ملت ایران طراحی کنند.

  در این حمله نرم فرهنگ و فکر مردم مورد هجمه گسترده قرار می گیرد که در این زمینه، فرهنگ ملی و دینی جامعه به حاشیه رانده و فرهنگ مهاجم جایگزین می شود.

  افزایش بدبینی و ناامیدی در اقشار مختلف جامعه و نفوذ و تأثیر گذاری در مطبوعات و رسانه ها به گواه عناصر نفوذی دستگیر شده در روزهای اخیر، از جمله اهدافی است که در این فرایند دنبال می شود و بهره برداری از قشرها و اصناف مختلف در جامعه بویژه قشرها و جریانات دانشگاهی، اقوام، اقلیّت ها و هدایت، حمایت و بهره برداری از گروه های ضد انقلاب، تأثیر کذاری و اختلال در امور اقتصادی و حتی تأسیس رستوران و توزیع محصولات آمریکایی، به عنوان راهبردهای این بخش شمرده می شود.

  در نهایت باید به این مسئله توجه کرد که مقابله با راهبرد جگ نرم غرب، نیازمند تبیین اهداف این جنگ در قبال مردم ایران است تا بتوان آنها را برای مبارزه آماده کرد.

  ملت ایران همانند ۳۰ سال گذشته و به ویژه ایام جنگ تحمیلی آماده مبارزه و جانفشانی برای سرزمین و نظام خود هستند، اما بایدآشنایی و شناخت لازم آنها در مورد این نبرد و نیات دشمن و راهکارهای مقابله حاصل شود.

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">