ندای البرز
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۰:۴۷ 2018 Mar 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 24701
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
 •   
  جوادی شهردار الوند:
  در مزارع و باغات شهر الوند نیز مگس‌های سفید بالک وجود دارند و سم‌پاشی درختان و درختچه‌های داخل شهر الوند به تنهایی کمکی در از بین رفتن این حشرات نمی‌کند و لازم است که جهاد کشاورزی جدی‌تر وارد عمل شود.

  جعفر جوادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ندای البرز با اشاره به مگس‌های سفید بالک که به تازگی در سطح الوند وجود دارد، اظهار داشت: طبق گفته‌های کارشناسان خدمات شهری این مگس‌ها سه،‌چهار سال پیش توسط نهال‌های توت از طریق مرزهای شرقی کشور وارد ایران شده‌اند.
  وی افزود: مگس‌های سفید بالک در خیلی از مزارع قزوین وجود دارد اما از آنجا که شهر صنعتی البرز معروف به سرسبزترین شهر صنعتی کشور است و ازدیاد درختان توت در محاوره و معابر این شهر یکی از علل‌های اصلی حضور این حشرات در این شهر است.
  شهردار شهر الوند با اشاره به اینکه مگس‌های سفید بالک از ۲۰روز پیش در شهر الوند مشاهده شده‌اند، عنوان کرد: کارشناسان خدمات شهری شهرداری الوند مواردی را که برای ازبین بردن این حشرات لازم است از جمله خرید سم سفید بالک و شتشوی درخت‌ها وکمپاژ این سم بر روی تمامی درخت‌ها و درختچه‌های سطح الوند را انجام داده‌اند.
  این مسئول خاطر نشان کرد: از بین بردن مگس‌های سفید بالک یکی از وظایف اداره جهاد کشاورزی شهرستان البرز بوده که باید در این حیطه جدی تر وارد عمل شود چرا که این حشرات علاوه بر سطح شهر در باغات و مزارع شهری نیز وجود دارد.
  جوادی با اشاره به جلساتی که با مسئولان اداره جهاد کشاورزی و محیط زیست شهرستان البرز برگزار شده‌است یادآور شد: انتظار می‌رود جهاد کشاورزی و محیط زیست شهرستان البرز جدی‌تر وارد عمل شده وبرای از بین بردن این حشرات همکاری‌های بهتری را با شهرداری الوند انجام دهند.
  وی بیان کرد: برای تهیه محلول سم پاشی در ازای هر دو لیتر سم، هزار لیتر آب مصرف می‌شود تا محلول به دست آمده برای از بین بردن این حشرات استفاده شود.
  شهردار شهر الوند گفت:شهرداری شهر الوند باهفت اکیپ در سطح شهر مشغول سم زدایی درختان و درختچه‌های این شهر برای از بین بردن مگس‌های سفید بالک هستند.
  این مسئول اضافه کرد: در زمان عملیات سم‌پاشی توسط اکیپ شهرداری الوند شهروندان تا حد امکان از تردد در معابر و خیابانها جلوگیری کرده و درب و پنجره‌های منازل و واحد‌های مسکونی خود را ببندند.
  جوادی با اشاره به اینکه شهرداری الوند برای از بین بردن مگس‌های سفید بالک علاوه بر سم ژاپنی از یک سم اورگانیک آمریکایی استفاده می‌کند تاکید کرد: سلامت شهروندان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است به همین منظور تلاش شده از یک سم آمریکایی معروف به نیم ٱول که لیتری ۳۰۰ هزار تومان تهیه می‌شود وضرری برای مردم ندارد استفاده شود تا این حشرات به طور کامل از بین بروند.
  وی گفت: در مزارع و باغات شهر الوند نیز مگس‌های سفید بالک وجود دارند و سم‌پاشی درختان و درختچه‌های داخل شهر الوند به تنهایی کمکی در از بین رفتن این حشرات نمی‌کند و لازم است که جهاد کشاورزی جدی‌تر وارد عمل شده و باغات و مزارع اطراف این شهر را سم پاشی کرده تا مبادا این حشرات از باغات و مزارع به داخل شهر آمده و تلاش‌های ما برای از بین رفتن این حشرات بی ثمر بماند.
  شهردار شهر الوند با اشاره به نظر کارشناسان جهاد کشاورزی و محیط زیست شهرستان البرز بیان کرد: بهترین راه مبارزه با مگس‌های سفید بالک نوعی کفش دوزک است که این مبارزه طبیعی بهترین راه برای از بین بردن این مهمانان ناخوانده و مزاحم شهر است.
  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در فصل سرما قرار داریم و ممکن است که این حشرات به ظاهر از بین بروند افزود: تخم‌های مگس‌های سفید بالک در مزارع و باغات شهر الوند وجود دارد و با گرم شدن هوا و ورود به فصول گرم سال به طور حتم این حشرات با تعداد بیشتری در شهر جولان خواهند داد که در این مورد لازم است جهاد کشاورزی شهرستان ورود کرده و برای از بین بردن این حشرات در سطح مزارع و باغات شهر اقدامات لازم را به کار بگیرد.
  وی در پایان با بیان اینکه جای نگرانی برای شهروندان الوندی وجود ندارد گفت: ما تمام تلاش خود را برای از بین بردن این حشرات انجام داده و شهروندان در این زمینه نگرانی نداشته باشند.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">