ندای البرز
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۳۹ 2018 Aug 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11201
 • تعداد نظرات : ۲ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۷
 •   
  دی ماه سال جاری، قبض هایی در سطح شهر الوند توزیع شد که مبالغ پرداختی آن، شهروندان الوندی را قبض روح کرد و انتقاد شدید مردم و ائمه جماعات مساجد را به دنبال داشت.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، قبض‌ها یکی پس از دیگری گرانی را به نمایش می‌گذارند، بندها و ردیف‌هایی را در خود می‌بینند که هریک به نوبه خود هزینه امکانات رفاهی حداقلی را افزایش داده و حتی مردم را از نوشیدن جرعه ایی آب پشیمان میکند.

  دی ماه سال جاری، قبض هایی در سطح شهر الوند توزیع شد که مبالغ پرداختی آن، شهروندان الوندی را قبض روح کرد، قبض های آبی که یک به یک، نیم نگاهی به جیب های نه چندان پر پول مردمی داشت که در شرایط نا مناسب اقتصادی و در منطقه ایی کاگر نشین، به سختی در حال گذران زندگی هستند.

  البته جدای از اینکه این اقدام شرکت آب بدون اطلاع قبلی صورت گرفته است، نرخ جدید آب بهای محاسبه شده فشار زیادی را بر ساکنان شهرالوند وارد داشته، بصورتی که می توان فریاد انتقاد شهروندان الوندی و اقشار آسیب پذیر جامعه را از  مسکن مهر تا فاز یک شهرداری به خوبی شنید.

  ابراز نارضایتی مردم از این اقدام شرکت آب شهرستان البرز تا جایی ادامه داشت که ائمه جماعت مساجدی همچون؛ مسجد جامع حضرت ابوالفضل(ع) را نیز درگیر این موضوع کرد و مردم در مطالبه ایی جمعی، خواستار پیگیری ائمه جماعت نسبت به این مسئله و پاسخگویی مسئولان مربوطه شدند.

  حجت الاسلام و المسلمین حسنی امام جماعت مسجد جامع حضرت ابوالفضل(ع) نیز امشب پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در سخنانی ضمن انتقاد به این موضوع گفت: اجازه نمی دهیم مدیر یا هر شخصی دیگری  مردم را به راحتی اذیت کند.

  وی ادامه داد: ما منتظریم که مسئول مربوطه یا از طریق رسانه و یا ازطریق حضور در مساجد، پاسخ مردم را بدهد.

  گفتنی است، این اقدام در شرایطی اتفاق می افتد که بر اساس مصوبه ۸ ماده‌ای شورای اقتصاد (جلسه مورخ ۱۶/ ۶/ ۱۳۹۴ )،  افزایش نرخ آب بهاء از مهر ماه سال جاری لازم الاجراء شده و مشترکان بر اساس بازه مصرفی اقدام به پرداخت آب بهاء خواهند نمود، اما افزایش مجدد نرخ آبهاء در شرایط رکود و روزهای نزدیک به انتخابات قابل توجیه نیست.

  انتهای پیام

  ۲ نظر برای “قبض های آب، الوندی ها را قبض روح کرد”

  1. سپاس گفت:

   ای کاش زمان واردات کالاهای بنجول چینی هم صدا مسئولین به داد مردم میرسید.

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">