ندای البرز
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۱۰:۰۰ 2018 Mar 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 2931
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۲
 •   
  سنوات روزانه ۱۰۰۰ تومان و بن کارگری ۱۱۰هزار تومان شد
  شورای عالی کار بالاخره ساعت ۵۰ دقیقه بامداد امروز دوشنبه حداقل دستمزد سال آینده ۱۱میلیون کارگر را با ۱۷درصد افزایش نسبت به سال ۹۳ معادل ۷۱۲هزار و ۴۱۳ تومان تعیین کرد که این ۱۷درصد شامل سایر سطوح مزدی هم می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز به نقل از تسنیم، در نشست دیشب شورای عالی کار که با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، حداقل دستمزد سال آینده بیش از ۱۱٫۵ میلیون کارگر و مشمولان قانون کار ۷۱۲ هزار و ۴۱۳ تومان شد که نسبت به سال ۹۳ معادل ۱۰۳ هزار و ۵۱۳ تومان افزایش دارد.

  همچنین افزایش سایر سطوح مزدی برای سال آینده نیز ۱۷ درصد تصویب شد.

  برای تعیین و تصویب حداقل دستمزد سال آینده، در هفته‌های اخیر نشست‌ها و مذاکرات فراوانی بین گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت انجام شد، اما در نهایت ۳ گروه در رقم ۷۱۲ هزار و ۴۱۳ تومان مزد که از ابتدای سال ۹۴ باید از سوی بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی مشمول قانون کار اجرا شود، به توافق رسیدند.

  آخرین جلسه‌ای که پیش از این توسط شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد سالیانه برگزار شده، در پایان اسفندماه سال ۹۲ بود که در آن زمان حداقل دستمزد سال جاری به‌میزان ۶۰۸ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده بود.

  شورای عالی کار حق سنوات هر مشمول قانون کار را از ابتدای سال آینده از ۵۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان روزانه افزایش داد. مجموع سنوات هر فرد در ماه طی سال ۹۴ معادل ۳۰ هزار تومان خواهد شد.

  با تصویب شورای عالی کار، حق مسکن از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان و بن کارگری نیز از ۸۰ هزار تومان به ۱۱۰ هزار تومان در سال ۹۴ افزایش یافته است.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">