ندای البرز
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۰۷:۳۵ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 2434
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۳
 •   
  معاون پرورشی وامور تربیتی آموزش و پرورش شهرستان البرز
  رفاهی نژاد در مصاحبه ایی به مناسبت هفته امورتربیتی و تربیّت اسلامی گفت:معاونان پرورشی در تمامی مدارسی که بالای 150 نفر دانش آموز دارند حضور داشته و36 ساعت در هفته برای تربیّت دانش آموزان تلاش می کنند.

  معاون پرورشی وامور تربیتی آموزش و پرورش شهرستان البرز در مصاحبه ایی به خبرنگار پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز گفت: اولین بار شهیدان رجایی و باهنر جرقّه وجود معلّم پرورشی و ستاد تربیتی را زدند که تا امروز، دارای فراز و نشیب های زیادی بوده و در سالهای اخیر بعد از مشاهده بروز معضلات تربیتی در برخی دانش آموزان به آن اهمیّت داده شده است.

  رفاهی نژاد افزود: معاونان پرورشی در تمامی مدارسی که بالای ۱۵۰ نفر دانش آموز دارند حضور داشته و۳۶ ساعت در هفته برای تربیّت دانش آموزان تلاش می کنند و ادامه داد: ۱۰۲ مدرسه دولتی و۴۰ مدرسه غیرانتفاعی شهرستان البرز دارای معاون پرورشی هستند که در راستای تربیّت و تعالی اسلامی دانش آموزان، ارائه خدمت می نمایند و موضوعاتی همچون امام شناسی، نماز، قرآن و عترت از برنامه های مهمّ آموزشی سال تحصیلی جاری است .

  وی با تبیین “طرح پیوند” بین مسجد ومدرسه افزود: در مدارسی که ۵۰ متر با مسجد فاصله دارند نماز ظهر وعصر در مسجد اقامه می شود و در تمامی مدارس ۲۰ دقیقه زنگ نماز در برنامه آموزشی دانش آموزان پیش بینی شده است.

  عضو شورای معاونین اداره آموزش وپرورش شهرستان البرز از برگزاری “جشنواره های تجارب برتر تربیتی و الگوهای برتر تدریس” خبر داد و تصریح کرد: آثار برتر تربیتی در کتابی چاپ و دراختیار سایر معلّمان قرار خواهد گرفت و آثار دریافتی جشنواره الگوی برتر تدریس نیز بعد از داوری و انتخاب در سطح استان به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

  رفاهی نژاد، برگزاری مراسم تجلیل از فعالّین تربیتی مدارس با حضور مدیر کل آموزش وپرورش استان، تجلیل ازخانواده شهداء و بازنشستگان امور تربیتی، دیدار با امام جمعه، تجدید بیعت وغبار روبی مزار شهداء، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری در رشته های مختلف، اجرای سرود همگانی، اردوهای بازدید و اعزام ۳۵۰نفر از دانش آموزان به راهیان نور را از جمله برنامه های فرهنگی این معاونت دانست.

  عضو شورای اسلامی شهر الوند بیان داشت: در بیشتر مدارس شهرستان جشن های تشکر از مربیّان و معلّمان برگزارخواهد شد که در این مراسمات دانش آموزان از زحمات معلّمان و مربیّان خود سپاسگزاری می کنند و از شروع ضبط “برنامه مشاعره فاطمی” در شهرستان البرز خبر داد و گفت: این برنامه توسط گروه تلوزیونی دکتر آذر و با حضور ۴۰ نفر از دانش آموزان استان تهران و۶۰نفر از دانش آموزان دختر شهرستان البرز تهیّه و در نوروز ۹۴ از شبکه آموزش سیما پخش خواهد شد.

  معاون امور تربیتی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به فعالیّت شوراهای دانش آموزی در سطح مدارس اعلام کرد: “طرح یکروز برای فردا” با هدف آماده سازی و تربیّت دانش آموزان به عنوان مدیران آینده، روز چهارشنبه در مدارس شهرستان برگزار خواهد شد.

  رفاهی نژاد خاطر نشان کرد: به دستور وزیر محترم آموزش و پرورش، کلیّه مدارس شهرستان در روز های پنج شنبه هرهفته به صورت اختیاری در برنامه های آموزشی، فرهنگی و تربیّتی “روز بدون کیف”شرکت می کنند و اظهار داشت: ۳کانون فرهنگی و تربیّتی درشهر های الوند، محمدیّه و بیدستان در طول سال و در راستای امور تربیّتی و آموزشی فعالیّت دارند.

  وی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص اجرای “طرح های یادآوران و پرسمان دینی و سیاسی” در سطح مدارس شهرستان البرز ایراد داشت: تعدای از دانش آموزان هر مدرسه برای اجرای “فریضه امر بمعروف ونهی از منکر” آموزش دیده اند و در موضوع پرسمان دینی و سیاسی مسئولین این اداره و شهرستان برای رفع شبهات دانش آموزان در واحد های آموزشی حضور پیدا می کنند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">