ندای البرز
شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۲۹ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 3281
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۹
 •   
  کارشناس مسائل غرب آسیا:
  کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: یمن ارتش مقتدری دارد و در مقایسه ارتش یمن با عربستان چرخه تراوز را به نفع یمن سنگین کرده است و ضمن اینکه در یمن نیروهای انصارالله ده ها هزار نفر سرباز آماده و ذخیره دارند که از داخل کمیته‌های مردمی هم حمایت می‌شوند.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز به نقل از صبح قزوین، بامداد روز چهارشنبه( ۵ فروردین ماه) جنگنده‌های کشور عربستان حمله خصمانه و حملات هوایی به مناطق مختلف کشور یمن انجام دادند.

  به گفته و ادعای سعودیها این حملات به درخواست علی عبدالمنصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن صورت گرفته است؛ در این حملات بسیاری از مناطق نظامی یمن مورد حمله قرار گرفت و در این راستا بسیاری از غیرنظامیان یمنی کشته و زخمی شده اند.

  وزارت بهداشت یمن در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد؛ ۱۸ یمنی غیرنظامی شهید و بیش از ۲۴ تن زخمی شده اند و علاوه بر این بسیاری از خانه‌های مسکونی یمنی در نتیجه حملات هوایی آسیب و منهدم شده است و حملات هواپیمایی عربستانی‌ها گسترده بوده و به همین دلیل به مناطق مسکونی کشیده شده بود.

  در حال حاضر ویرانی‌های بسیاری در صنعا و مناطق دیگر یمن دیده می‌شود و همچنین در خصوص واکنش انصارالله تاکنون این گروه هیچ بیانیه رسمی در پاسخ به این حملات صادر نشده است؛ اما شاهد اعتراضات گسترده مردمی به این حمله صورت گرفته از سوی عربستان و برخی کشورهای حوزه عربستان بوده ایم و این حملات را نقض آشکار استقلال و حاکمیت یمن اعلام کرده اند.

  دکتر سعدالله زارعی در گفتگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین، در خصوص تجاوز آشکار کشور عربستان به مناطق مختلف کشور یمن اظهار کرد: این حمله که با پشتیبانی کشورهای غربی در حال انجام است به طور یقین در کشور یمن، عربستان و هم پیمانان آنها را به اهداف اصلی خود نخواهد رساند.

  وی در ادامه افزود: در حال حاضر براساس چارچوب محاسباتی این احتمال وجود دارد که حمله نظامی عربستان به یمن منجر به حملات زمینی به مردم یمن نخواهد شد، چرا که یمن توانایی نظامی زمینی بسیار خوبی دارد و هم ارتش این کشور و هم نیروهای انصارالله از قدرت کافی برای دفع تجاوز برخوردار هستند.

  این کارشناس سیاسی اذعان کرد: در عین حال این محاسبه متجاوزان وقتی توأم با احساس خطر شدیدی می‌شود که نیروهای عربستان سعودی و آمریکایی‌ها از وقوع یک انقلاب واقعی مردمی؛ که ماهیت استقلال طلبانه و اسلامی دارند و این شرایط عربستان را مجبور کرده تا محاسبات منطقی را کنار بگذارد.

  وی ادامه داد: عربستان در یک حمله نظامی هوایی گسترده با ترکیبی از حدود ۳۰ فروند جنگنده تلاش کرده است تا روند کنونی را در یمن متوقف کند.

   

  استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در خصوص احتمال حمله زمینی عربستان به یمن گفت: یمن ارتش مقتدری دارد و در مقایسه ارتش یمن با عربستان چرخه تراوز را به نفع یمن سنگین کرده است و ضمن اینکه در یمن نیروهای انصارالله ده ها هزار نفر سرباز آماده و ذخیره دارند که از داخل کمیته‌های مردمی هم حمایت می‌شوند.

  وی تصریح کرد: باید گفت حمله نظامی زمینی عربستان به یمن به هیچ وجه به نفع عربستان تمام نخواهد شد.

  کارشناس مسائل غرب آسیا تاکید کرد: در جریان درگیری‌هایی که در سال ۱۳۸۸ بین انصارالله و ارتش عربستان به وجود آمد، این گروه انقلابی موفق شد حدود ۲۹ پادگان و پاییگاه عربستان را در جوار مرزهای عربستان و یمن به تصرف خود در بیاورد.

  وی در پایان اذعان کرد: به همین جهت بعید می‌دانم عربستان سعودی در یک محاسبه منطقی به این نتیجه برسد که حمله زمینی به یمن برای آنها دارای دستاوردی خواهد داشت.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">