ندای البرز
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۰:۴۱ 2018 Mar 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 20467
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷
 •   
  گفتگوی خواندنی ندای البرز با دکتر حبیب اله ملایی:
  مستقل شدن شهر نصرت آباد باعث می شود تا از این وضعیت بلا تکلیفی در آمده و علت این بلا تکلیفی این است مسوولانی که مسوول تصمیم گیری و رسیدگی هستند مسوولانه تصمیم نمی گیرند.

  دکتر حبیب اله مولایی یکی از اعضای شورای شهر الوند می باشد که از مشکلات و کمبودهای ناحیه شهری نصرت آبادگفته وبیان می کند:مشکلات نصرت آباد به اندازه ای است که بنده پیشنهاد شهرشدن این ناحیه شهری را در جلسه ای که با مسوولان استانی داشته ایم مطرح کرده ودر حال پیگیری این مسئله هستیم.
  وی با اشاره به سران جمعیتی نصرت آبادکه نزدیک بر ۲۳ هزار نفر می باشد ادامه می دهد:برای این تعداد بایستی ۱۸/۴ هکتار فضای سبز در نظرگرفته شود در حالی که بیشتر از هزار متر فضا ی سبز برای شهروندان این شهر وجود ندارد.
  عضو شورای شهر الوند عنوان می کند:نصرت آباد از لحاظ جمعیتی امکانات شهر شدن را دارد اما متاسفانه زیر ساخت های لازم وامکاناتی را که در یک شهر برای آسایش شهروندان باید در نظر گرفته شود را دارا نمی باشد،به طوری که شهرداری شهر الوند وشرکت شهرصنعتی نتوانسته است طرح(اکو)آن را تکمیل واجرا کند که این مسئله باعث شده است که آب های فاضلاب خانگی وسطحی به منازل قدیمی و زیر زمین های خانه های این ناحیه شهری نفوذ کرده و بهداشت مردم این منطقه را تهدید می کند.
  دکتر مولایی خاطر نشان می کند:درناحیه شهری پرجمعیتی همچون نصرت آباد که دارای ۲۳ هزار جمعیت می باشد به دلیل عدم فاضلاب شهری اگر با شیوع بیماری واگیر داری مواجه شویم کل شهرستان وحتی استان قزوین با یک فاجعه بزرگ روبرو می شودچرا که نصرت آباد همچون روستای علی آباد کم جمعیت نمی باشد که با شیوع یک بیماری واگیر دار بتوان آن منطقه را به دلیل کمی جمعیت خالی از سکنه کرد.
  وی با اشاره به کم لطفی مسوولان شهرستان البرز به ناحیه شهری نصرت آباد بیان می کند:نصرت آباد از لحاظ زیر ساختی مشکلات زیادی داشته که یک مورد بارز آن ،آب و فاضلاب این منطقه است .
  وی خاطر نشان می کند:وظیفه ذاتی و قانونی شرکت شهر صنعتی ،شرکت آب و فاضلاب استان قزوین می باشد که بحث فاضلاب این منطقه را تحت پوشش قرار بدهد در حالی که به این مسئله رسیدگی نکرده ومنطقه ای مثل بیدستان راکه مستقل می باشد و آب و فاضلابش به شهر الوند ارتباطی ندارد ووظیفه قانونی خدمات شهری شهر الوند نیست که آن را تحت پوشش قرار داده حمایت کرده و آب و فاضلابش به شرکت شهر صنعتی البرز منتقل شده و تصفیه می شود اما ناحیه شهری مثل نصرت آباد که جزیی از ناحیه شهری الوند است و قانون حکم می کند آب و فاضلابش به شهر صنعتی منتقل شده و تصفیه شود این کار انجام نمی شود و افوی آن راه اندازی نشده است.
  مولایی یاد آور می شود:بر اساس قانون شهری ،هر شهری برای خود تعریف خاص بودجه خود را داشته ودر حال حاضر وظیفه قانونی شرکت شهر صنعتی البرز این است که آب و فاضلاب منطقه شهری نصرت آباد را تحت پوشش خود قرار داده نه شهر مستقلی همچون بیدستان را که به شرکت شهر صنعتی مربوط نمی شود.
  رئیس کمیسیون بهداشت شهر الوند عنوان می کند:ناحیه شهری نصرت آباد با تعداد ۲۳ هزار نفر جمعیت هنوز از امکانات اولیه شهری همچون یک درمانگاه شبانه روزی برخوردار نمی باشد وبنده این مسئله را با مدیر شبکه بهداشت “دکتر مهرعلیان”مطرح کرده که ایشان بعد مسافت را مطرح کردند که اگر بین مرکز درمانی منطقه شهری بیشتر از نیم ساعت مسافت راه باشد جایز است یک درمانگاه شبانه روزی در آن شهر افتتاح کرد در حالی که این مسئله با توجه به شرایط جمعیتی نصرت آباد چاره ساز نبوده و باید بعد جمعیتی آن را در نظر گرفت.
  دکتر مولایی عنوان می کند:ناحیه شهری نصرت آباد حکایت یک بام و دو هواست یعنی زمانی که بحث عوارض ،هزینه های آّب،برق ،گاز وکمیسیون ماده ۱۰۰باشد نصرت آباد یک شهر معرفی شده اما در جایی که قرار است امکاناتی به این ناحیه شهری تعلق بگیرد در آنجا نصرت آباد روستا می شود ،ونکته این جاست که مردم این شهر دفترچه روستایی داشته در حالی که این ناحیه شهری دارای شورای شهر است ،قصه نصرت آباد قصه شتر مرغ شده است ومشخص نیست شهر است یا روستا؟
  عضو شورای شهر الوند با توجه به نارضایتی مردم نصرت آباد از امکانات شهری و غیره خاطر نشان می کند:در هفته ای که گذشت در جلسه شورای شهر الوند پیشنهاد شد که نصرت آباد مستقل شده و از شهر الوند جدا شده و رسما به شهر تبدیل شود و این تصمیم مصوب شد.
  وی با اشاره به سیاست غیر شفاف شهرداری شهر الوند و برخی از مسوولان این شهر نسبت به ناحیه شهری نصرت آباد عنوان می کند:مستقل شدن شهر نصرت آباد باعث می شود تا از این وضعیت بلا تکلیفی در آمده و علت این بلا تکلیفی این است مسوولانی که مسوول تصمیم گیری و رسیدگی هستند مسوولانه تصمیم نمی گیرند.
  دکتر مولایی در بحث آسفالت ناحیه شهری نصرت آباد متذکر می شود:کنده کاری هایی که در داخل کوچه ها و خیابان های این شهر وجود داردکه هنوز پر نشده و آسفالت آن صورت نگرفته و چهره شهر را زشت ، تردد و عبور و مرور را برای مردم این شهر سخت و طاقت فرسا کرده و نارضایتی مردم را به دنبال داشته است.

  عضو شورای شهر الوند در پایان مطرح می کند:خدماتی که از جانب شهرداری شهر الوند برای بعضی از مکان ها همچون جاده بوئین زهرا وجاده خلیج فارس هزینه می شود خدماتی است که خارج از حوزه خدمات شهری الوند بوده و وظیفه قانونی این شهر نیست که به این مناطق خدمات رسانی شود بلکه بایستی به ناحیه شهری نصرت آباد خدمت رسانی شود.

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">