ندای البرز
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۷:۳۳ 2018 Feb 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 22007
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
 •   
  گزارش ویژه ندای البرز از همایش روز کارگر در الوند:
  پوسترهای رئیس‌جمهور که در بدو ورود بر دربهای تالار شهر الوند چسبانده شده مخاطب را دچار گمراهی می کند که آیا این روزها روز دولت است یا روز کارگر؟

  به گزارش پایگاه خبری ندای البرز در شهرستان البرز به مناسبت روز کارگر صبح امروز همایشی در تالار شهر الوند با حضور مسئولان شهرستانی و استانی برگزار شد.
  پوسترهای رئیس‌جمهور که در بدو ورود بر دربهای تالار شهر الوند چسبانده شده مخاطب را دچار گمراهی می کند که آیا این روزها روز دولت است یا روز کارگر؟
  در بدو ورود از مهمانان که اکثریت کارگران با سابقه و بازنشسته بوده پذیرایی مختصری می شود
  کارگران ایرانی ساده زیستنشان زبانزد جهانیان می باشد و شاید دلیل همین قانع بودن شان مسوولان خانه کارگر را به پذیرایی ناچیزی که آب میوه گرم و کیک صبحانه می باشد راضی کرده است چرا که همگان می دانند این قشر زحمت کش جامعه با نان و پنیر ی که سفره هایشان را رنگین کند قانع بوده و به دنبال شیشلیک برای انجام مسئولیتشان نیستند.

  روز کارگر یا روز دولت؟
  اینجا همه آمده اند ، از پدربزرگ بازنشسته که نوه اش برای نشستن در کنارش بی تابی می کند تا زنان ومردان کارگرجوانی و میان سالی که به امید حل مشکلشان در اینجا حضور پیدا کرده اند.
  طبق روال همیشه جلسه دیر آغاز می‌شود کسی به سخنرانی اسدی گوش نمی دهد و کار به جایی می رسد که از حضار می‌خواهد به سخنرانی توجه داشته باشند دراواسط سخنرانی اسدی، استاندار و هیئت همراهش وارد سالن تالارشهر الوند می شود.
  قانون شکنی دکتر فریدون همتی بسی جای سوال دارد چراکه که در حال حاضر استاندار مجری برگزاری انتخابات بوده و نباید از شخصی به صورت رسمی حمایت کند در حالی که حضور ایشان در مراسمی که تبلیغات یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری بر در و دیوار آن نقش بسته منع قانونی دارد اما نگرانی ها و دغدغه کارگران و مردم به حدی است که کسی به این نکته توجه ندارد.
  ندای البرز به بهانه روز کارگر از کارگرانی که در این همایش حضور پیدا کرده اند گزارش می دهد ،در ادامه این گزارش فاطمه . م زن کارگری است که در این مراسم حضور پیدا کرده و تمایلی به آوردن نامش را ندارد.

  آیا استاندار قانون شکنی کرد؟

  وی از مشکلات یک زن کارگردر جامعه امروزی گفته و بیان می کند : بنده کارگر شرکت رسانورکه زیرمجموعه شرکت کنتورسازی ایران بوده که به مدت چهار سال است در این شرکت مشغول به کار هستم.
  وی ادامه می‌دهد: شرکت کنتورسازی ایران یک شرکت بزرگ به قدمت طولانی است اما متاسفانه اوضاع این شرکت به وضعی رسیده که کارگران آن نزدیک به ۱۰ ماه است حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده ا ند.
  این کارگر ایرانی در مورد تولید شرکت رسانور عنوان می کند:این شرکت لامپ کم مصرف تولید کرده که متاسفانه حال و روز آن ، این روزها خوب نیست و تا به امروز کارگران این شرکت بارها به استاندار ،فرماندار شهرستان البرز و نمایندگان مجلس برای حل مشکلشان مراجعه کرده اند اما فرجی حاصل نشده است.
  حال و روز شرکت رسانور خوب نیست
  این بانوی ایرانی خاطرنشان می‌کند: رسیدگی نکردن به مشکلات کارگران پای آنها را به اداره کار باز کرد اما این اداره نیز نتوانست راه حلی برای مشکلات پیدا کند.
  وی در مورد راه کارهای اداره کار می گوید: شکایت کردن از کارفرما، گرفتن بیمه بیکاری راه حل های پیشنهادی این اداره بوده در حالی که ما کارگران بیکار شدن را نمی خواهیم.
  این کارگر زن ادامه می دهد:ما کارگران با تمام جان و دل حاضر به کار کردن هستیم اما تا به امروز کسی پیدا نشده تا بتواند مشکل ما کارگران را حل کند و کسی صدای ما را نمی شنود.
  کارگرشرکت رسانور مطرح می کند : شرایط زندگی کارگران به جایی رسیده است که سفره های شان خالی شده و برای یک لقمه نان به دستفروشی و شغل های کاذب روی آورده اند.

  ما کارگران بیکاری را نمی خواهیم
  این زن کارگر ایرانی می گوید :اولویت هر زن ایرانی در زندگی اش همسرداری و بچه داری بوده اما وضعیت اقتصادی جامعه به حدی است که یک فرد شاغل در خانواده نمی تواند نیازها و معیشت اقتصادی خانواده را تامین کند و من به عنوان یک زن برای حل مشکلات مالی زندگی ام مجبور به کار شده ام .
  فاطمه .م عنوان می‌کند: من به عنوان یک همسر برای کمک به شرایط مالی خانواده و همسرم مشغول به کار شده ام اما نه تنها مشکلات زندگی ام حل نشده بلکه به مشکلاتم اضافه شده است.
  وی ادامه می دهد : تا به امروزمسوولی پیدا نشده تا صدای ما کارگران را بشنود و برای حل مشکلات کارگران راه کاری پیدا کند.
  این کارگر زن ادامه می‌دهد :این هفته، هفته کارگر بوده و ما کارگران از مسئوولان خواستار هستیم که یک نفر پیدا شده تا صدای ما را بشنود چرا که ما کارگران بازوان چرخه تولید هستیم.
  کسی صدای کارگران را نمی شنود

  این مادر کارگر می‌گوید: شرایط اقتصادی خانواده های کارگر باعث شده که من به عنوان مادر شرمنده تنها فرزندم باشم در حالی که اگر شرایط مالی خوبی برای خانواده ام فراهم بود من به عنوان یک زن با تک فرزندی مخالفت می کردم.
  کارگر شرکت کنتورسازی با اشاره به اینکه بعد از سالها زندگی مشترک هنوز نتوانسته خانه مستقلی داشته باشد گفت: انتظاراتی که کارگران از دولت داشته به هیچ عنوان برآورده نشده است.
  وی ادامه می دهد: کارگران شرکت کنتور سازی نامه ای به ریاست جمهوری نوشته اما جوابی را دریافت نکردند
  فاطمه .م با اشاره به اینکه شرکت کنتورسازی یکی از شرکت های بزرگ ایرانی بوده که چرخه اقتصادی این کشور را می چرخاند گفت:این شرکت سال‌ها تولید داشته و حیف است تعطیل شود.
  عدم پاسخ ریاست جمهوری به نامه کارگران
  وی از حضورش در این مراسم گفته و ادامه می دهد با توجه به اینکه تا به امروز به مشکلات ما رسیدگی نشده مصمم شدیم در این جمع حضور پیدا کرده تا شاید در این جمع بتوانیم مشکلاتمان را به گوش مسوولان برسانیم.
  وی ادامه می‌دهد: ترس از اخراج ، بیکار شدن و معرفی نشدن به جاهای دیگر برای کار باعث شده است که خیلی از کارگران سکوت کرده چرا که دولت طرفدار سرمایه دار و کارفرما می باشد.
  این بانوی کارگر ایرانی اضافه می‌کند :من به عنوان یک کارگر از جامعه و دولت خودم انتظار دارم که وقتی یک زن پا به پای همسر ش مردانه زحمت می‌کشد حمایت شود.
  فاطمه .م عنوان می‌کند: زنان ایرانی توانایی انجام خیلی از کارها را در جامعه داشته اما متاسفانه جلوی پایشان را بسته اند و با شرایط نابرابری در جامعه مشغول به کار هستند.
  ترس از بیکاری مهر سکوت بر دهان کارگران زده است
  کارگر شرکت رسانور خاطرنشان می کند :خیلی از همکاران کارگر من سابقه بالای ۲۰ سال داشته و دارای نوه ، عروس و داماد هستند و ندادن حقوق چندین ماه کارگران سبب خالی شدن سفره آنها شده تا به حدی که شرمنده خانواده هایشان هستند.
  این کارگر زن ایرانی با اشاره به تولید ملی می‌گوید :من به عنوان یک کارگر ایرانی از تولید ملی حمایت کرده ،چرا وقتی خود می توانیم چرخه اقتصادی کشور را بچرخانیم باید از کشورهای دیگر واردات داشته باشیم تا به تولیدات کشور خود آسیب برسانیم ؟
  این زن کارگر ایرانی در مورد انتخاب اصلح مردم در انتخابات گفت :مردم بایستی شخصی را انتخاب کنند که به مشکلات تمام اقشار جامعه رسیدگی کرده وآن مسوول تنها به سرمایه دار و کارفرما توجه نداشته باشد.
  وی با اشاره به اینکه شرایط زندگی کارگران به اندازهای اسفناک است که کارگران تنها به دنبال این هستند که شکمشان را سیر کنند بیان کرد: زندگی کردن تنها به سیر کردن شکم ختم نشده و مسائل دیگری نیز در زندگی قابل اهمیت است که باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.
  کارگران ایرانی از تولید ملی حمایت می کنند
  در ادامه این گزارش یکی دیگر از کارگران شرکت کنتورسازی که ۱۴ سال سابقه کار در این شرکت را دارد درباره شرایط کارگران و روز کارگر می گوید: در جامعه ای زندگی می‌کنیم که مسئولان صادقانه دروغ میگویند و این مسئله امید در سطح جامعه را کاهش داده است.
  وی ادامه می‌دهد: کدامیک از انتظارات ما کارگران تا به امروز توسط مسئولان برآورده شده است تا منه کارگر به عنوان یک فرد در این جامعه دل خوشی داشته باشم.
  این کارگر ایرانی عنوان می کند: شرایط اقتصادی خانواده های کارگر به اندازه ای تاثر برانگیز شده که مردان این سرزمین شرمنده خواسته های خانواده هایشان هستند.
  ج. حسینی خاطرنشان می کند: از مهرماه سال گذشته تا عید امسال حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده ایم.

  مسوولان صادقانه دروغ می گویند
  وی تصریح می‌کند: اولین خواسته من به عنوان یک کارگر از مسئولان این بوده که ابتدا به خودسازی پرداخته وسنسورهای وجدان خود را بیدار کنند تا بتوانند برای حل مشکلات کارگران گامی بردارند.
  کارگر شرکت کنتورسازی می گوید: : تا زمانی که مدیران و مسوولان در پشت میزهایشان نشسته و حاضر نباشد که به خط تولید شرکت ها آمده و مشکلات کارگران را از نزدیک ببینند مشکل کارگران حل نخواهد شد.
  ج .حسینی یادآور می‌شود :سرمایه یک شرکت تنها سرمایه مالی آن نبوده بلکه کارگرانی که دلسوزانه برای تولید تلاش می‌کنند تا چرخه تولید آن شرکت بچرخد سرمایه اصلی یک کارخانه هستند.
  وی با اشاره به خواسته کارگران می‌گوید :کارگران تنها مطالبه حق و حقوق خود را خواسته در حالی که این حق و حقوق از آنها دریغ شده و حق و حقوق کارگران به وعده ووعید مسوولان تبدیل شده است.

  حق و حقوق کارگران به وعده و وعید مسوولان تبدیل شده است
  این کارگر ایرانی تاکید می کند: عملی نشدن وعده و وعید های مسئولان مشکلاتی را برای کارگران به وجود آورده که تاوان آن را کارگران و خانواده هایشان باید پس بدهند.

  ج.حسینی با اشاره به انتخابات در پیش رو داشته ادامه می‌دهد :مردم ایران مردمی آگاه بوده که با جمع آوری اطلاعات و آگاهی های لازم تلاش خود را برای انتخاب اصلح انجام می دهند.
  این کارگر ایرانی اضافه می‌کند: من به عنوان یک فرد ایرانی به طور حتم در پای صندوق های رای حضور پیدا کرده و هرگز نخواهم گذاشت تا با عدم حضورم دل دشمنان داخلی و خارجی ایران شاد شود.
  این کارگر ایرانی یادآور می‌شود: ما در کشوری زندگی می کنیم که خاک آن طلا بوده اما کارگران آن بر روی حصیر زندگی می کنند و آیا این حق مردم زحمتکش ایران است ؟
   کارگران گله مند هستند
  جلسه با سخنرانی استاندار قزوین ادامه پیدا می کند اما کارگران گله مند هستند و یکی پس از دیگری برخاسته و گله های خود را با استاندار مطرح می کنند و این گله مندی تا به اندازه ای است که برخی کارگران فریدون همتی را تا جلوی ماشینش همراهی کرده و همچنان شاکیانه مشکلات خود را مطرح می کنند.
  به راستی چه باید کرد ؟این جماعت “مردان سخنور” زیاد دیده اند وحال مرد عمل می خواهند و کو مرد عملی که زخم دل کارگران این شهر را مرهمی باشد.
  این مردمان از جنس همان مردمانی هستند که رسول امتشان بر دستان پینه بسته آنها بوسه زد و حال کدامین مسوولی پیدا می شود که بر دستان این جماعت بوسه زده و راه گشای مشکلاتشان باشد.
  انتهای پیام /

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">