ندای البرز
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - - ساعت ۲۱:۱۵ 2018 Jan 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23678
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۶
 •   
  گفتگوی ندای البرز با روح الله جاوید عکاس خبری:
  فعال رسانه ای شهرستان البرز:جامعه رسانه ای باید قلم خود را در جهت رفع مشکلات مردم به کار برده و در این مسیر نیاز است که مسئولین نگرش خود را درباره رسانه تغییر بدهند و به دور از برخی رفتارهای سیاسی عمل کنند .

  به گزارش خبرنگار اجتماعی ندای البرز، ۱۷مرداد روز غریب و نام‌آشنایی برای فضای رسانه‌ها می‌باشد، چرا که این روز به نام روز خبرنگار نام‌گذاری شده است .
  به این بهانه ندای البرز، به پای صحبت های یک خبرنگار نشسته‌است که از نظر می گذرد.
  روح الله جاوید در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ندای البرز با اشاره به حرفه خبرنگاری اظهار کرد: برای یک خبرنگار انگیزه‌ای جز استفاده از پتانسیل بالای شغل خبرنگاری برای حل مشکلات مردم جامعه و رساندن مسائل و مشکلات مردم به گوش مسئولان نمی‌باشد.
  وی بیان کرد: قلم خبرنگار در قلب جامعه و بدون هیچ‌گونه حد و مرزی در اختیار طبقات مختلف جامعه است.
  این خبرنگار الوندی ادامه داد: شغل خبرنگاری پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است.
  وی اذعان کرد: شغل خبرنگاری در زمانی که تمام دشمنان نظام اسلامی سعی در تضعیف و ناکار آمد نشان دادن حکومت اسلامی هستند شغل مهمی بوده به طوری که با این شغل می‌توان عملکرد و توان نظام اسلامی و مسئولان حکومتی را به گوش جهانیان رساند.
  جاوید عنوان کرد: شغل خبرنگاری در ایران جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است ولی به مرور زمان و تاثیرات عصر ارتباطات شاهد نگاه مدیران و مسئولان به حوزه خبر و خبرنگار هستیم.
  وی مطرح کرد: مدیران موفق، بخشی از موفقیت خود را مرهون رسانه‌ها می‌دانند به طوری که گسترش شبکه‌های اجتماعی و سوءاستفاده برخی از کاربران از این شبکه‌ها باعث شده مردم و مسئولان برای دسترسی به اخبار موثق به سوی خبرگزاری ها و خبرنگاران موثق سوق پیدا کنند.
  این خبرنگار الوندی با اشاره به مشکلات خبرنگاران عنوان کرد: مشکلات خبرنگاران در یک جمله نمی گنجد و امید است با تقویت خانه‌ مطبوعات بتوان در جهت برطرف کردن مشکلات خبرنگاران و تحقق حق و حقوق این قشر که شغل پراسترس و سنگینی را انتخاب نموده‌اند موثر واقع شود.
  وی یادآور شد: دغدغه مالی هر فردی در هر شغل و صنفی می‌تواند از جمله مشکلات آن شغل باشد چنانچه نداشتن آینده‌ای روشن و تضمین شده در قالب بیمه خبرنگاران از دغدغه‌های اصلی خبرنگاران نه تنها شهرستان البرز بلکه خبرنگاران کل کشور است.
  جاوید اشاره کرد: انتظار اصلی خبرنگاران از مسئولان تغییر در نگاه آنها به مغوله رسانه و خبرنگاری است چرا که گاها مسئولان بدون در نظر گرفتن ارزش انسانی خبرنگاران رفتارهای ناشایستی از خود نشان می دهند.
  وی خاطرنشان کرد: همکاری رسانه‌ها و مسئولان سبب می شود تا ضمن اطلاع‌رسانی از خدمات و تلاش‌های مسئولان موانع و مسائل موجود بر سر راه آنها به اطلاع افراد جامعه برسد.
  این خبرنگار الوندی تشریح کرد: هر خبرنگار نماینده مردم و مخاطبان رسانه‌ متبوع خود بوده، چراکه پاسخگویی به مردم وظیفه تمام مدیران است.
  وی اضافه کرد: تمامی مدیران قبل از مدیر بودن مسئول هستند و طبیعی است که از جانب شهروندان بایدمورد سوال قرار گرفته و پاسخگو باشند.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :

  یک نظر برای “خبرنگار باید در جهت رفع مشکلات مردم قدم بردارد / مسئولان باید نگرش خود درباره رسانه را تغییر دهند”

  1. تبریک گفت:

   با سلام

   خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، روز خبرنگار به آقای جاوید وهمه عزیزان فعال در این عرصه بخصوص در شهر الوند مبارک باشد

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">