ندای البرز
جمعه ۰۱ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۵:۴۱ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 9373
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۴
 •   
  جوان خدمتگذار در یکی از ایستگاه های صلواتی:
  یکی از خادمان حسینی که یکی از ایستگاه های صلواتی مشغول خدمتگذاری بود، برایمان از معنویّت خاص خدمت به عزاداران گفت و ادامه داد: همه ساله روز شماری میکنم تا محرم برسد و بتوانم دوباره در ایستگاه صلواتی خدمت کنم زیرا این کار برایم بسیار ارزشمند است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، ماه محرم که میرسد، شور و شوق وصف ناپذیری در دلهای عاشقان و محبّان خاندان عصمت و طهارت(علیهم السلام) ایجاد می شود، بگونه ایی که انگار مسیر زندگی ما آدمیان مغروق در تکنولوژی و روزمرگی، دستخوش تغییر شده و سیمای شهرنیز همانند ساکنان آن؛  عزادار از غم حسین (ع) و یاران بصیرش می شود و ما را بیاد این شعر زیبای محتشم کاشانی می اندازد که انگار از حال امروز ما خبر داشت که این شعر زیبا را سرود:

  بازاین چه شورش است که در خلق عالم است، بازاین چه نوحه و چه عذاب و چه ماتم است، گویا غروب می کند از مشرق آفتاب، کاشوب در تمامی ذرات عالم است، گر خوانمش قیامت دنیا بعید نیست، این رستخیز عام که نامش محرم است…

  آری گوشه ایی از این عرض ارادت ها را می توان در کوچه و خیابانهای شهرمان دید که به گونه ایی دیگر به عزای حسین نشسته اند و  پذیرای  عاشقان و سوگواران اویند.

  همه ما ایستگاه های صلواتی ایجاد شده در گوشه و کنار شهر را دیده ایم و به نظاره نشسته ایم که چگونه خادمان حسین(ع) در شبهای محرم با آنچه از طبق اخلاص و رزق حلال زندگیشان است، از محبّان و سوگواران فرزند فاطمه(س) پذیرایی می کنند.

  یکی از خادمان حسینی که در این ایستگاه ها مشغول خدمتگذاری بود برایمان از معنویّت خاص خدمت به عزاداران گفت و ادامه داد: همه ساله روز شماری میکنم تا محرم برسد و بتوانم دوباره در ایستگاه صلواتی خدمت کنم زیرا این کار برایم بسیار ارزشمند است.

  این جوان الوندی عنوان کرد: نمی توانم هدف از ایجاد ایستگاه صلواتی را بیان کنم، زیرا همه کسانی را که در این مکان خدمت میکنند، چیزی بجز عشق به اینجا نکشانده و عشق به حسین(ع) عشق به تمام خوبیهاست.

  دیگر جوانی که در کنار همه خدمتگذاران این ایستگاه صلواتی حضور داشت نیز از غمی جانکاه و اندوهی عظیم برایمان گفت و ادامه داد: وقتی می خواهیم همه ابزار و امکاناتی را که برای ایجاد ایستگاه صلواتی تهیه کرده ایم جمع آوری کنیم، مثل عصر عاشوراء غمی بزرگ و اندوهی عظیم بر دلمان سنگینی میکند، زیرا دلتنگ شبهای محرم خواهیم شد و نمی دانیم که آیا سال بعد نیز توفیق خدمت در دستگاه اباعبدالله الحسین(ع) را خواهیم داشت یا نه؟

  دیگر پیر غلام دستگاه انسان ساز و عظیم  اباعبد الله(ع) نیز برایمان از لزوم داشتن معرفت در کنار شور  حسینی گفت و افزود: بصیرت که داشته باشی باشی، همانند حبیب ابن مظاهر، عاشقانه  به سوی یار خواهی شتافت و عارفانه در دامن امامت شهید خواهی شد.

  آری عشق به حسین(ع) توصیف ناپذیراست، سن و سال نمی شناسد، تنها عاشقی و بصیرت شرط است.

  چه زیبا گفت مرتضی آوینی سیّد شهیدان اهل قلم که؛ مپندار که تنها کربلائیان را بدان بلا آزموده اند، وسعت صحرای کربلا به اندازه همه تاریخ است، ای دل تو چه می کنی؟ می مانی یا می روی؟

  انتهای پیام

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">