ندای البرز
جمعه ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۰:۳۲ 2018 Mar 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7778
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۵
 •   
  امام جمعه شهر الوند تأکید کرد:
  امام جمعه شهر الوند تأکید کرد: نباید اجازه داد تا از سفارت خانه به عنوان ستاد فرماندهی فتنه ها استفاده شود و باید مراقب دلالی های انگلیس بود و نفوذ از طریق مذاکرات هسته ایی را جدی گرفت.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، حجت الاسلام والمسلمین علی طهماسبی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر الوند ضمن دعوت حاضرین به رعایت تقوای الهی، ترک محرمات و انجام واجبات به تفسیر و تبیین جایگاه سوره مبارکه حمد پرداخت و گفت: از دیدگاه پیامبر اسلام(ص) افضل ترین و عالی ترین سوره قرآن فاتحه الکتاب است.

  طهماسبی افزود: رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند، اگر سوره حمد را در یک کفه ترازو و ۱۱۳ سوره دیگر قرآن را در طرف دیگر قرار بدهند، فاتحه الکتاب به تنهایی هفت برابر قرآن خواهد بود.

  وی عنوان کرد: آیت اله جوادی آملی معتقدند که رسالت قرآن کریم و اهل بیت (ع)، مبدأ شناسی، رسالت شناسی و معاد شناسی است که سوره حمد؛ همه این سه رسالت را یکجا در درون مفاهیم خود دارد و به عبارتی دیگر عصاره قرآن و عترت است.

  امام جمعه شهر الوند اضافه کرد: این سوره به همه جنبه های وجودی انسان در آفرینش، حضور در دنیا وآخرت می پردازد و به فرموده رسول گرامی اسلام(ص)؛ هیچ سوره ایی مانند سوره مبارکه حمد، در کتب دیگر ادیان الهی وجود ندارد.

  طهماسبی در خطبه دوم نماز جمعه، ضمن تقدیر از حضور مردم روستای کمال آباد و شهر الوند در استقبال از کاروان زیر سایه خورشید، به موضوع آغاز اکران فیلم محمد رسول اله(ص) پرداخت و بیان داشت: مجید مجیدی این فیلم را در مدت ۱۰ سال و در برابر اهانت های دنیای غرب به پیامبر اسلام(ص) ساخته است و از عموم مردم خواست تا بزرگترین پروژه تاریخ سینمای اسلام را تماشا کنند.

  خطیب جمعه شهر الوند در ادامه سخنان خود به تبیین بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت و کارگزاران نظام پرداخت و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سخنان خود ضمن قدر دانی از اقدامات دولت در کاهش تورم، نوسانات بازار، ثبات اقتصادی و پایان دادن به مذاکرات هسته ایی، تذکراتی را نیز به دولتمردان ارائه فرمودند تا نسبت به آنها غفلت نشود که بیشتر این تذکرات در خصوص ارتباط با انگلیس و آمریکا بود.

  امام جمعه الوند با بیان اینکه بریتانیا همواره منشاء فتنه و آتش افروزیها در کشورمان بوده است، اضافه کرد: ما از باز شدن سفارت خانه و ارتباط با دنیا حمایت می کنیم، اما نباید اجازه داد تا از سفارت خانه به عنوان ستاد فرماندهی فتنه ها استفاده شود و ادامه داد: باید مراقب دلالی های انگلیس بود و نفوذ از طریق مذاکرات هسته ایی را جدی گرفت.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان البرز اذعان داشت: در جریان فروپاشی حکومت عثمانی، غرب تمام ابتذالات، بی طهارتی و بی دینی را به کشور های استقلال یافته صادر کرد و صنعت را به عنوان ابزار پیشرفت برای خود نگه داشت و اضافه کرد: سفر وزیران و نخست وزیرکشور هایی نظیر اتریش، حلال کامل مشکلات ما نیست و باید مراقب بود تا آمریکا از توافق هسته ایی برای به عقب بازگرداندن ما سوء استفاده نکند.

  وی ابراز داشت: اگر غرب و آمریکا به تعهدت خود در برجام عمل کنند؛ اندکی از حقوق ملت ایران را بازگردانده اند و باید دقت کرد تا ضمن عدم تغافل نسبت به برنامه ها و اهداف دشمن، به نفع او گام برنداریم.

  حجت الاسلام طهماسبی ادامه داد: توافق به معنای تمام شدن دشمنیهای آمریکا با ملت ایران نیست و باید با حفظ وحدت ویکپارچگی از تفرقه افکنی در میان مردم خود داری کرد.

  طهماسبی افزود: همه مردم ایران موافق توافق عزتمندانه و مخالف نفوذ آمریکا در کشور هستند، زیرا تاریخ و تجربه ثابت کرده که حضور آمریکا بجز گرفتاری های متعدد؛ حاصل دیگری نخواهد داشت.

  عضو شورای اداری شهرستان البرز تأکید کرد: نباید شتاب علمی کشور را متوقف کرد و منتظر ورود دستاورد های علمی از آمریکا بود و اضافه کرد: باید اقتصاد مقاومتی برهمه فعالیت های اقتصادی دولت حاکم شود و مردم نتایج اقدامات دولت را به صورت ملموس مشاهده کنند.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بانکداری اسلامی بدون ربا اشاره کرد و بیان داشت: بانک های کشورمان باید به سمت بانکداری اسلامی حرکت کنند و نظام بانکداری بدون ربا را در حکومت اسلامی گسترش دهند.

  خطیب جمعه شهر الوند خاطر نشان ساخت: نباید از رأفت اسلامی سوء استفاده کرد ، زیرا پرداخت اقساط بانک ها یک امر شرعی است و عدم تعهد در بازپرداخت اقساط بانکها و بی دقتی در موارد مصرف وام ها ( برابراسناد و عقود مشروط)، موجب از بین رفتن برکت از زندگی خواهد شد.

  امام جمعه الوند بانکهایی نظیر انصار و مهر را از جمله فعالان بخش قرض الحسنه معرفی کرد و وجود سود شرعی و عقود اسلامی را برای رشد اقتصادی لازم دانست.

  حجت الاسلام طهماسبی در خاتمه سخنان خود، ضمن تأکید بر پیگیری موضوع تبدیل به احسن اسناد موقوفه و زمین های معوض تصریح کرد: در صورتی که در هفته آتی خبر خوبی از پیشرفت اقدامات در این موضوع شنیده نشود، مسئولان امر، معاون استاندار و رئیس سازمان مسکن و شهر سازی را از تریبون نماز جمعه به نقد خواهد کشید.

  گفتنی است؛ پیش از خطبه های نماز جمعه، رئیس شورای اسلامی شهر الوند دقائقی را به ارائه گزارش و بیان مطالبی در حوزه مدیریت شهری پرداخت.

  انتهای پیام

   

   

   

   

   

   

   

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">