ندای البرز
پنج شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۱:۱۷ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 12864
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۴
 •   
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز:
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز گفت: صحنه انتخابات بايد صحنه اي باشد كه در آن شاهد ترويج اخلاق فاضله باشيم.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، امیر جلالی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز  بیان داشت: از نکات حائز اهمیت در زمان انتخابات رعایت اخلاق انتخاباتی است، نامزدها باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و همانطور که در منشور اخلاق انتخاباتی توضیح داده شده ما مسلمان، شیعه و تابع مقررات هستیم.

  وی ادامه داد: هر کس اخلاق انتخاباتی را مراعات کند، نشان از بزرگی آن شخص دارد و هر کس مراعات نکند نشان کوچکی آن شخص است.

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز عنوان کرد: یکی از  آسیب ها، هزینه های هنگفتی است که صرف تبلیغات می شود، نامزدها به جای اینکه در صدد شناساندن خود به مردم باشند، مبالغی کلان را صرف تبلیغات می کنند که چیزی جز اسراف را به همراه ندارد.

  وی اضافه کرد: البته برخی هم برای پیروزی خود، از اموال بیت المال استفاده و به هر شکل ممکن آن را توجیه می کنند. این کار اشتباه مضاعفی است؛ زیرا علاوه بر اسراف و تبذیر، از بیت المال برای مقاصد شخصی استفاده کرده اند.

  جلالی تصریح کرد: باید فضایی سالم و آرام فراهم کرد تا مردم بتوانند به درستی و با فراغ بال، درباره نامزدها، برنامه ها، شعارها و اهداف آنان تصمیم گیری کنند.

  وی اذعان داشت: از نکات دیگر اخلاقی در انتخابات انصاف در گفتار است به این معنا که نامزدها در دفاع از ایده ها، برنامه ها و معرفی خود باید در گفتار و کردار، جانب انصاف را داشته باشد و از حق کشی دوری کند.

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز افزود: باید از فضای به وجود آمده در جهت قرب به خدا بهره برد و بنابر احادیث انصاف در گفتار و کردار نسبت به خود و رقیبان موجب الفت دل ها خواهد شد و به دوستی ها دوام خواهد بخشید.

  وی تأکید کرد: صحنه انتخابات صحنه ترویج اخلاق فاضله است، کاندیداها مروج  فضایل و اخلاق‌مداری در انتخابات باشند چون  آنچه می ماند خلق پسندیده، اخلاق نیکو، صداقت در گفتار و رفتار است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

  جلالی ادامه داد: کاندیداها در رعایت اخلاق انتخاباتی از هر طریقی به دنبال کسب آرای بیشتر نیستند زیرا این نیز گذرا است.

  وی یادآورشد: همه ما وظیفه داریم که فرهنگ‌سازی کرده و اخلاق انتخاباتی را طبق موازین قانونی در جامعه رعایت کنیم.

  منبع: روابط عمومی دادگستری استان قزوین

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">