ندای البرز
چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۸:۴۶ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 8410
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۰
 •   
  همزمان با سراسر کشور؛
  همزمان با اول مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید، دانش آموزان شهرستان البرز کسب علم و دانش را با طنین زنگ مقاومت و ولایت آغاز کردند.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، همزمان با اول مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید، دانش آموزان شهرستان البرز کسب علم و دانش را با طنین زنگ مقاومت و ولایت آغاز کردند.

  به گزارش در این مراسم که صبح امروز با حضور جمع کثیری از اولیاء، فرماندار، فرمانده سپاه، مدیر آموزش و پرورش، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان البرز؛ بخشدار مرکزی ، امام جمعه ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر الوند در مدرسه نیرومحرکه و فرهیختگان برگزار شد، دانش آموزان حاضر آغاز سال تحصیلی جدید را جشن گرفتند.

  در این مراسم با نشاط، زنگ ولایت و مقاومت توسط حسن پور فرماندار البرز، سرگردحیدری فرمانده سپاه امام رضا(ع) و امام جمعه شهر الوند به صدا در آمد و دانش آموزان حاضر سرود زیبایی را در وصف امیرمؤمنان علی(ع) هم خوانی کردند.

  غلامرضا حسن پور در این مراسم ضمن تقدیر از همراهی مسئولان شهرستان البرز در بازگشایی مدارس گفت: طی روزهای گذشته برنامه های خوبی از جمله افتتاح کتابخانه سیار در ناحیه شهری مهرگان افتتاح شد و دیروز صبح نیز رژه با صلابت فرزندان این مرزو بوم در اولین روز هفته دفاع مقدس به اجراء درآمد و جشن بزرگ شکوفه ها در سالن پوریای ولی مهرگان برگزار شد که اجرای این برنامه ها ، درست آموختن، ترویج کتابخوانی، نحوه چگونگی دفاع از مملکت خود و نظم و انضباط در سایه ی خانواده را به ما آموخت.

  وی افزود: وظیفه معلمان آموختن وظیفه شناسی، مطالب مفید اجتماعی ، علمی و فرهنگی به دانش آموزان است و همه والدین نیز باید در این راه یاور معلمان مدارس باشند.

  حسن پور با اشاره به اولین سال استفاده از مدرسه فرهیختگان و نیرومحرکه، دقت دانش آموزان در نگهداری از امکانات موجود در مدارس را خواستار شد و تأکید کرد: همه باید قدر نعمت ها را دانسته و در راه حفظ و نگهداری اموال عمومی کوشا باشیم تا بتوانیم مدت زیادی را از این نعمات استفاده کنیم.

  رشوند نجفی مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز نیز در سخنانی ضمن تبریک سال تحصیلی جدید ، هفته دفاع مقدس و دهه ولایت ابراز داشت: شعار مدیرکل آموزش و پرورش استان به صورت عینی و ملموس در شهرستان به اجراء در آمده و اضافه کرد: پوستر ویژه آغاز سال تحصیلی با توجه به ارزشهای دفاع مقدس، روز عرفه، دهه ولایت، شعار سال و رهنمود های رهبری طراحی و توزیع شده است.

  بازگشایی+مدارس+الوند+ندای+البرز (51)

  وی افزود: معلم های زبده ایی در بدنه آموزش و پرورش حضور دارند که کار تعلیم را به صورت تخصصی انجام می دهند؛ اما از آنجایی که ذهن کودکان از موضوعات متفرقه پر شده؛ معلم باید ابتداء ذهن کودکان را خالی و سپس برای یادگیری آماده نماید که با تخیه هیجانات کودکان می توان به موضوع یادگیری کمک کرد.

  رشوند عشق ورزی و مهربانی را لازمه کار معلمی دانست و خاطر نشان ساخت: انسانهای دانا و توانا می توانند در آموزش و پرورش تحول ایجاد کنند که این تحول با همراهی اولیاء، دانش آموزان، مدیران و معلمان ممکن خواهد بود.

  در ادامه این مراسم از سرکار خانم آل عصفور که پس از ۳۰ سال کار تعلیم و تربیت بازنشسته شده و نیز محمد زاده مدیرعامل شرکت نیرومحرکه به دلیل ساخت مدرسه ؛ تجلیل به عمل آمد.

  همخوانی شعر یاردبستانی من، اجرای رادیو جوانه ها، سرود محلی، تواشیح، گرامیداشت یاد و خاطره شهید دانش آموز بهمن بیک زاده و بازدید مسئولان از کلاسهای درس از دیگر برنامه های این جشن با شکوه بود.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">