ندای البرز
چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۹:۲۶ 2018 Feb 25
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 21547
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۳
 •   
  رئیس ستاد انتخابات استان قزوین:
  رئیس ستاد انتخابات استان قزوین نسبت به تبلیغات زودهنگام برخی داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا هشدار داد و گفت: این تبلیغات وجاهت قانونی ندارد و باید از آن پرهیز شود
  به گزارش ژایگاه خبری تحلیلی ندای البرز، سید سعید شاهرخی اظهار کرد: بر اساس قانون، داوطلبان انتخابات یادشده می‌توانند از بیست‌ویکم تا بیست‌وهفتم اردیبهشت‌ماه به مدت هفت روز به تبلیغ برنامه‌ها و اهداف خود بپردازند بنابراین هرگونه تبلیغات در غیر زمان مقرر خلاف قانون بوده و در سوابق نامزدهای احتمالی ثبت خواهد شد.

  وی به داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا توصیه کرد: افرادی که تاکنون خود را در معرض انتخاب مردم قرار داده‌اند، بیشتر از همگان مبادی اخلاق و مجری قانون باشند و از هرگونه برخورد سلیقه‌ای و هنجارشکنانه نسبت به قانون خودداری کنند.
  معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین اظهار کرد: شروع پیش از موعد انتخابات در فضای واقعی و مجازی وجاهت قانونی نداشته و مردم در صورت ادامه این روند به چنین داوطلبانی رأی نخواهند داد.

  وی یادآور شد: اظهار مطالب خلاف واقع، دیوارنویسی و راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی، اعلام نظر شخصیت‌ها در تائید نامزدها با ذکر عنوان و مسئولیت آن‌ها، فعالیت انتخاباتی کارمندان در ساعات اداری، استفاده از وسایل و امکانات وزارتخانه‌ها، ادارات و شرکت‌های دولتی به سود یک نامزد، الصاق آثار تبلیغاتی داوطلبان بر روی علائم راهنمایی و رانندگی و تابلوی بیمارستان‌ها، تبلیغ علیه نامزدها و هتک حرمت آن‌ها و پاره و معدوم نمودن عکس و آثار تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی ازجمله امور ممنوع در فعالیت‌های تبلیغاتی انتخابات به شمار می‌رود.

  این مسئول یادآور شد: ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی دوره پنجم از سی‌ام اسفند ۹۵ آغاز و تا ششم فروردین‌ماه جاری ادامه داشت و در این مدت پنج هزار و ۵۱۸ نفر با مراجعه به فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان قزوین برای شرکت در انتخابات و عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا متقاضی شدند.

  وی ادامه داد: رشد نزدیک به ۲۰ درصدی ثبت‌کنندگان برای شرکت انتخابات شوراها در استان قزوین، از رقابتی‌تر شدن انتخابات این دوره حکایت دارد.

  شاهرخی تصریح کرد: از پنج هزار و ۵۱۸ ثبت‌نام کننده برای شرکت در انتخابات شوراها در استان قزوین، یک هزار و ۱۹۷ نفر برای عضویت در شوراهای اسلامی شهرها و چهار هزار و ۳۲۱ نفر نیز برای عضویت در شوراهای اسلامی روستاها ثبت‌نام کرده‌اند.

  انتهای پیام

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">