ندای البرز
چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - - ساعت ۲۱:۱۸ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16657
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۶
 •   
  وزیر ورزش و جوانان:
  وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به رکوردهای اعلام شده در این دوره امید بیشتری برای کسب مدال در المپیک و پارالمپیک داریم.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم بدرقه کاروان المپیک و پارالمپیک گفت: از دکتر روحانی ریاست محترم جمهور به خاطر توجه ویژه به جامعه ورزش که سنگ تمام گذاشتند و ۲ بار این زحمت را فراهم آوردند تشکر می‌کنم چرا که در تاریخ بی‌سابقه بوده است که یک رئیس جمهور در طول ۳ سال ۸ بار با قهرمانان ورزشی دیدار داشته باشد که نشان از اهتمام رئیس جمهور به ورزش است.

  وی ادامه داد: در سایه تلاش ورزشکاران و مربیان بر حسب اعداد و ارقام توفیقات مهمی رخ داد که اتفاق نادری در تاریخ ورزش ایران بوده است. کسب ۶۳ سهمیه در ۱۴ رشته ورزشی رکورد است، ۹ سهمیه در بانوان و راهیابی والیبال برای نخستین بار به المپیک رکوردی دیگر است. همچنین کسب ۹۶ سهمیه در پارالمپیک در ۱۱ رشته ورزشی رکورد است و ۳ برابر شدن سهمیه بانوان در این رقابت‌ها نسبت به دوره قبل که ۷۹ سهمیه ثبت شده بود رکوردی دیگر است.

  وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: تلاش‌های گسترده‌ای برای کسب سهمیه صورت گرفته است که با کمک دولت محترم انجام شد از طرفی برای تخصیص به موقع منابع مالی به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و پارالمپیک از دولت تشکر می‌کنیم. در این دوره امید بیشتری نسبت به کسب مدال در المپیک و پارالمپیک داریم که با توجه به رکوردهای ثبت شده دور از دسترس نیست.

  گودرزی ادامه داد: در ۱۵ دوره گذشته المپیک که ایران حضور داشته ۱۵ مدال طلا، ۲۰ نقره و ۲۵ برنز حاصل تلاش ورزشکاران کشورمان بوده است که در مجموع ۶۰ مدال به دست آمده است که میانگین کسب مدال طلا در ادوار مختلف یک مدال بوده است که امیدواریم در این دوره تغییر کند.

  وی با بیان اینکه در این دوره برای نخستین‌بار پاداش‌ها در چند بخش برای ورزشکاران در نظر گرفته شده است، گفت: علاوه بر پاداش‌های ۳۰۰، ۲۰۰ و ۱۲۰ سکه‌ای برای نفرات اول تا سوم المپیک با همکاری وزارت راه و شهرسازی برای قهرمانان اول تا سوم المپیک و پارالمپیک به ترتیب ۱۲۰،۹۰ و ۷۰ میلیون تومان تخفیف برای خرید زمین در شهرک‌های جدید در نظر گرفته شده است همچنین استخدام قهرمانان المپیک، مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی و همچنین فرزند قهرمانان پارالمپیک در سازمان‌های دولتی تصویب شد که به تأمین آینده ورزشکاران کمک می‌کند.

  وزیر ورزش و جوانان افزود: ارائه پاداش ۱۰میلیونی تومانی که موفق به کسب سهمیه شده‌اند و همچنین پاداش ۱۰ میلیون تومانی از سوی رئیس جمهور به اعضای کاروان اعزامی به المپیک و پارالمپیک از دیگر اقداماتی بود که در حمایت از ورزش کشورمان توسط دولت صورت گرفت.

  منبع: فارس

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">