ندای البرز
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۱:۵۶ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16327
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶
 •   
  تصویب اجرای کمربندی جنوبی شهر الوند؛
  اعضای شورای اسلامی در در دویست‌‌‌و نود‌و دومین جلسه خود که با حضور شهردار الوند برگزار شد به بررسی و تصویب اجرای کمربندی شمالی و جنوبی شهر الوند پرداختند.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، در دویست‌‌‌و نود‌و دومین جلسه شورای اسلامی شهر الوند که عصر دیروز با حضور اعضای این شوراء، شهردار، تنی چند از خبرنگاران و دو تن از مدیران یکی از کانال‌های تلگرامی برگزار شد، پروژه اجرای کمربندی جنوی شهر الوند به تصویب رسید.

  در این جلسه محمدرفائی‌نژاد رئیس شورای اسلامی شهر الوند در سخنانی عنوان کرد: رسانه‌ها باید ضمن اطلاع‌رسانی، صداقت و امانت‌داری را رعایت کرده و موضوع مهم فرهنگ‌سازی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

  رفائی‌نژاد افزود: نباید با انتشار اخبار بی‌پایه و اساس افکار عمومی را نسبت به خدمتگزاران مردم در شورای اسلامی و شهرداری الوند بی‌اعتماد کرد.

  باید ضمن نقد منصفانه، به اقدامات مثبت نیز توجه داشت

  وی ادامه داد: در طول سه سال گذشته، شاهد بودیم که برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی  در مقابل شورای اسلامی شهر جبهه‌گیری کرده و به بهانه‌های مختلفی همچون وابسیتگی به جریانات سیاسی اقدامات شورای اسلامی شهر را زیر سؤال بردند.

  این مسؤول با اشاره به نزدیک شدن انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اظهارداشت: متأسفانه برخی با هدف حضور در انتخابات آتی، تخریب اقدامات شورای شهر را آغاز کرده و تلاش می‌کنند تا از اعتماد مردم نسبت به اعضای حاضر بکاهند.

  رفاهی نژاد

  اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار هدفی جز خدمت به مردم ندارند

  رئیس شورای اسلامی شهر الوند تصریح کرد: تخریب و هجمه همواره برای افرادی که قصد کار و خدمت دارند وجود داشته و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار هدفی جز خدمت به مردم ندارند.

  رفائی‌نژاد در خصوص موضوع احداث کمربندی شمالی و جنوبی شهر الوند بیان داشت: موضوع احداث کمربندی جنوبی شهر سال گذشته به تصویب اعضای شورای شهر رسیده بود، اما به دلیل مشکلات پیمانکار در ارائه ضمانت بانکی و برخی تغییرات، مجدداً در شورای اسلامی شهر الوند به رأی گذاشته می‌شود.

  عضو شورای اسلامی شهر الوند اضافه کرد: ریز هزینه‌های این پروژه از سوی شهردار الوند به شورای شهر ارسال شده که در جلسه آتی کمیسیون عمرانی شورای شهر بررسی خواهد شد.

  اجرای پروژه کمربندی با ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار

  در ادامه، یدالله لطفی شهردار الوند در سخنانی به تشریح نحوه اجرای پروژه کمربندی جنوبی و شمالی پرداخت و گفت: مجوز اجرای پروژه کمربندی جنوبی شهر الوند از ۷ماه گذشته صادر و اقدامات مطالعاتی آن انجام شده است.

  لطفی افزود: فصل اجرای پروژه‌های عمرانی در حال سپری شدن بوده و برای کنترل آب‌های سطحی و نیز جلوگیری از ایجاد مشکلات بهداشتی باید اجرای این پروژه تسریع شود.

  وی ادامه داد: این پروژه با ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار توسط سازمان بسیج سازندگی استان قزوین در طول  ۵ ماه  اجراء شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

  شهردار الوند در ادامه سخنان خود به تشریح پروژه کمربندی شمالی پرداخت و عنوان کرد:  با توجه به قرار گرفتن بلوار معلم در بن‌بست، از انتهای این بلوار به جاده نیرومحرکه مسیر دسترسی احداث خواهد شد و به هیچ عنوان جاده کمربندی نخواهد بود.

  لطفی

  تا زمانی که بنده شهردار هستم ادامه پروژه مسکوت باقی خواهد ماند

  لطفی بیان داشت: اجرای این طرح  قبل از شورای دوره اول (سال ۶۸) تصویب و در سال ۸۰ نیز بر اجرای آن تأکید شده که با توجه به داشتن مجوز‌های قانونی از شورای عالی شهرسازی کشور، هرگونه ایجاد شائبه زمین‌خواری در آن بی‌اساس است.

  منتخب شورای اسلامی شهر الوند عنوان کرد: اجرای این پروژه از میدان امام‌علی(ع) تا انتهای بلوار معلم انجام خواهد شد، اما به دلیل عدم وجود اعتبار کافی، ادامه اجرای طرح تا زمانی که بنده شهردار هستم مسکوت باقی خواهد ماند.

  این مسؤول با اشاره به برخی انتقادات موجود در تخریب اراضی کشاورزی شهرالوند ابراز داشت: هنوز طرحی اجراء نشده تا اراضی کشاورزی تخریب شود؛ اما ۶۰ هکتار از زمین‌های معروف به شلویری در سال ۸۹ توسط سازمان مسکن و شهرسازی تفکیک شده است.

  تفکیک اراضی توسط مسکن و شهرسازی در زمان شهردار وقت صورت گرفته است

  شهردار الوند خاطر نشان کرد: تفکیک این اراضی در زمان شهردار وقت (آگشته) مورد اعتراض قرار گرفته، اما به دلایلی از این اقدام جلوگیری به عمل نیامده است.

  لطفی یادآور شد: اگر زمین‌های شلویری به محدوده خدماتی الحاق پیدا کند، برابر تفاهم انجام شده ۳۰ درصد از زمین به مالک و ۷۰ درصد باقیمانده به شهرداری تعلق خواهد داشت و ادامه داد: ۵ هکتار از زمین‌های موجود در این قسمت به صورت معوض برای آزاد سازی اسناد موقوفه‌ایی شهر و ۱۰ هکتار نیز برای ساخت مسکن محرومین به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعلق خواهد گرفت.

  شهردار الوند در ادامه به توضیح در خصوص موضوعاتی نظیر ساخت سرویس بهداشتی در میدان بسیج و باسکول در جنگل بالیان پرداخت.

  همچنین آقایان مولایی و حسنی به عنوان مخالف اجرای پروژه کمربندی شمالی مطالب و نظرات خود را برای جمع حاضر بیان کردند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">