ندای البرز
جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۱:۱۶ 2018 Feb 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 9862
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۹
 •   
  امام جمعه شهر الوند:
  امام جمعه شهر الوند در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهارداشت: حادثه منا نباید فراموش شود و عربستان سعودی باید پاسخگوی قصور و غفلت خود در برگزاری مراسم حج باشد.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر الوند، با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیداربا دانشجویان و دانش آموزان گفت: رهبر انقلاب بَزک کردن آمریکا و خوب جلوه دادن این شیطان بزرگ را یکی از حربه های جنگ نرم دانستند که قصد دارد در فرصت مناسب از پشت خنجر بزند.

  طهماسبی افزود: آمریکا در آن سوی دنیا قرار دارد و حضور او در خاورمیانه خود گواهی بر سلطه طلبی و شیطان صفت بودن آمریکاست.

  وی ادامه داد: آمریکا با حضور نامشروع خود در منطقه قصد دارد تا مسلمانان را در اداره منطقه و کشورهای خود ناتوان جلوه دهد و با  دخالت در امور کشورها، ایجاد تفرقه  و جنگ های نیابتی نفوذ و حضور خود را گسترده نماید.

  امام جمعه الوند عنوان کرد: ما در مقابل بیگانگان یک مشت واحد هستیم، اما باید مراقب باشیم تا با پرداختن به دعوی های داخلی، از دشمن اصلی غافل نشویم.

  خطیب جمعه شهر الوند در ادامه سخنان خود با اشاره به  حادثه غم بار منا اظهارداشت: حادثه منا نباید فراموش شود و عربستان سعودی باید پاسخگوی قصور و غفلت خود در برگزاری مراسم حج باشد.

  طهماسبی ضمن تسلیّت  فرارسیدن سالروز شهادت امام ذین العابدین(ع) بیان داشت:  این امام بزرگوار در زمان حیات خود با ۶ خلیفه مروانی هم عصر بود و اقدامات نابحق این خلفاء موجب شد تا امام سجاد(ع) سیاستمدارانه به کار فرهنگی روی آورند که صحیفه سجادیّه،  نتیجه جنگ نرم حضرت بود که نباید از آن غافل شد.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان البرز در ادامه  سخنان خود به بیان مباحث مربوط به تفسیرآیه ۴ سوره مبارکه حمد پرداخت و ادامه داد: روزقیامت عرصه بروز مالکیّت خداوند خواهد بود و مفسران معتقدند که “مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ ” برهانی برای ضرورت حمد خداوند است.

  طهماسبی اضافه کرد: در این سوره به رحمانیّت و رحیمیّت خداوند (الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ) اشاره شده و بیانگر آن است که همه ی دلسوزی، مهربانی و مرحمت خداوند برای همه انسانهاست و او در آخرت به شرط  ایمان و عمل صالح به بندگان خود رحم میکند که این خود دلیلی بر ضرورت حمد خداست.

  وی ابراز داشت: خداوند پادشاه و صاحب روز قیامت است و یکی از دلائل وجود معاد؛ وجود برزخ بوده و در قرآن نیز به این موضوع اشاره شده است و خاطرنشان کرد: اگر انسان خداوند را “مَالِکِ ” بداند، ظلم و پایمال کردن حق دیگران برایش بسیار سخت خواهد بود.

  حجت الاسلام طهماسبی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع  برگزاری باشکوه مراسم بزرگ اربعین اشاره کرد و گفت: امسال کلیه دستگاه های اجرایی، نهادها و شرکت ها برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم تلاش خواهند کرد و این موضوع در جلسه ستاد عتبات عالیات شهرستان البرز پیگری خواهد شد.

  عضو شورای اداری شهرستان البرز در خاتمه تصریح کرد: مردم مطمئن باشند که مسئولان  پیگیر امورات عمرانی وخدماتی شهرستان هستند، اما به نتیجه رسیدن این تلاش ها نیازمند مرور زمان خواهد بود.

  انتهای پیام

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">