ندای البرز
دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۰:۴۷ 2018 Mar 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 18764
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۳
 •   
  پروژه‌هایی که ردیف اعتباری ندارند؛
  مسؤولان می‌گویند، تخصیص 903 میلیارد تومان به استان قزوین در سفر اخیر رئیس جمهور صورت گرفته و این در حالی است که کل بودجه تملک و دارایی این استان 114 میلیارد تومان در سال است.

   به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، چند روزی است که حواشی مختلفی در خصوص دستاوردهای سفر اخیر رئیس جمهور به استان قزوین ایجاد شده است که در این خصوص بر آن شدیم تا به طور دقیق از داوود محمدی رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین جویای این مسئله شویم.

  داوود محمدی در گفت‌‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: تخصیص ۹۰۳ میلیارد تومان به استان قزوین در سفر اخیر رئیس جمهور صورت گرفته و این در حالی است که کل بودجه تملک و دارایی این استان ۱۱۴ میلیارد تومان در سال است.

  وی ادامه داد: بحث تخصیص ۶۰ میلیون متر مکعب آب از سد طالقان برای استان قزوین در دوره گذشته مجلس اتفاق افتاده و انتقال این آب به قزوین هم از مصوبات مجلس نهم است.

  رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: أخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۱۵ که منجر به این شد تا پروژه مذکور دارای ردیف اعتباری شود در دیدار امسال با نوبخت سخنگوی دولت حاصل شده است که هم‌اکنون مراحل پایانی خود را سپری می‌کند.

  محمدی با اشاره به اینکه برخی پروژه‌ها از طرح‌هایی است که مصوبات مجلس گذشته بوده اما ردیف اعتباری نداشته است، تشریح کرد: تأمین اعتبار برای پروژه انتقال آب سد طالقان به قزوین هم در سفر اخیر رئیس جمهور صورت گرفته و پروژه مزبور دارای ردیف اعتباری شده است.

  وی خاطرنشان کرد: تخصیص‌های اعتبار سال‌های گذشته به علت مضایق و تنگناهای دولت ۲۵ تا ۳۰ درصدی بوده، یعنی ۲۵ درصد بودجه‌ای که برای استان قزوین در نظر گرفته می‌شد، به آن تعلق می‌گرفت اما ریاست جمهور در این سفر قول تخصیص صددرصدی را داده است که ۵۰ درصد آن در سال جاری تحقق پیدا می‌کند.

  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در خصوص مجتمع‌های آبرسانی روستایی، بهسازی داخل روستاها، آب شرب روستاها و راه‌های روستایی هم تصمیمات خوبی گرفته شده است که امیدواریم تحقق یابد.

  محمدی تصریح کرد: همچنین در خصوص راه قزوین الموت تنکابن اعتبار ۱۲۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیونی در نظر گرفته شده که ۹۸ میلیارد تومان آن از محل فروش سهام فولاد خوزستان، ۲۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از محل فروش اوراق خزانه و ۷ میلیارد تومان آن از بودجه‌های دولتی تخصیص یافته است.

  به گزارش فارس، پیش از این حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی نماینده سابق مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفته بود: سفر روحانی دستاورد جدیدی نداشته و انتقال آب سد طالقان به قزوین مصوبه مجلس قبل بوده است که باید گفت حقیقت امر هم چنین بوده و این پروژه تنها دارای ردیف اعتباری نبوده است.

  گفتنی است، مسؤلان دولتی هم ساکت ننشسته و در پاسخ به سخنان سیدمرتضی حسینی عنوان کرده بودند: مبادله تفاهم‌نامه برای انتقال آب سد طالقان به قزوین در کمتر از دو هفته پس از سفر رئیس جمهور به این استان صورت گرفته است و اینکه سفر روحانی به قزوین هیچ دستاوردی نداشته، تحلیلی جناحی و برخوردی کاملاً سیاسی است.

  اما این ماجرا به اینجا ختم نشد و آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در خطبه‌های روز گذشته نماز جمعه شهر قزوین با گلایه از محقق نشدن وعده‌های صد روزه رئیس جمهور بیان کرد: وعده‌های بسیاری در سفر هیأت دولت به این استان داده شد، اما هنوز بسیاری از آن‌ها تحقق پیدا نکرده است.

  خلاصه، قضاوت راجع به اینکه استقبال از روحانی مردمی بود یا غیر مردمی را به خود مردم واگذار می‌کنیم اما برای اینکه بدانیم دستاورد سفر روحانی به قزوین چه بوده، بهترین ملاک سخن خود ریاست جمهور است که جیب مردم را معیار سنجش دانستند.

  حالا امیدواریم وضع جیب مردم قزوین پس از سفر رئیس جمهور وضعی متفاوت با قبل از آن پیدا کند تا دستاورد برای مردم کوچه و بازار ملموس‌تر و صریح‌‌تر شود.

  منبع: فارس قزوین

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">