ندای البرز
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۵:۲۵ 2018 Feb 25
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 19852
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
 •   
  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز خبر داد:
  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز گفت: در 9 ماه سال جاری مأموران و کارشناسان یگان حفاظت محیط زیست شهرستان البرز موفق به دستگیری 16 نفر متخلف محیط زیستی شدند.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز گفت: در راستای حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از شکار غیرمجاز حیات وحش توسط افراد سودجو و قانون شکن، کارشناسان و مأموران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز تعداد ۵۰۱ نفر روز پایش روزانه و ۹۲ نفر روز پایش شبانه را در سطح زیستگاه‌های شهرستان البرز انجام دادند.

  سیاوش غیاثوند افزود: پیرو مأموریت‌های انجام شده ۱۶ نفر متخلف محیط زیستی دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای تعیین و اعلام مجازات به مراجع قضایی معرفی شدند.

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز گفت: ۶ نفر به اتهام شکار غیرمجاز، ۴ نفر به اتهام شروع به شکار با سلاح غیرمجاز، ۴ نفر به اتهام تخریب محیط زیست و تعلیف غیرمجاز، یک نفر به اتهام زنده‌گیری و نگهداری حیات وحش و یک نفر هم به اتهام قطع درخت به مراجع قضایی معرفی شدند.

  غیاثوند اضافه کرد: از متخلفان ۳ قبضه سلاح شکاری ساچمه‌زنی دولول قاچاق، ۲۳ عدد فشنگ ساچمه کالیبر ۱۲، لاشه ۱۴ قطعه پرنده وحشی از گونه‌های کبک، کبوتر چاهی، یاکریم و سار و یک بطانه سنجاب ایرانی زنده کشف و ضبط شده است.

  وی در پایان اعلام کرد: کارشناسان و مأموران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز به صورت مستمر و شبانه‌روزی نسبت به پایش محیط زیست و شناسایی افراد و فعالیت‌های مخرب محیط زیست اقدام کرده و با متخلفان برابر قانون برخورد شده است.

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز همچنین از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه شکار غیرمجاز و فعالیت مخرب محیط زیست مراتب را به ادارات حفاظت محیط زیست اطلاع دهند تا به موقع پیگیری و با تخلفات احتمالی برخورد شود.

  غیاثوند یادآور شد: در ۹ ماه سال جاری مأموران و کارشناسان یگان حفاظت محیط زیست شهرستان البرز موفق به دستگیری ۱۶ نفر متخلف محیط زیستی شدند.

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">