ندای البرز
شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۰:۰۸ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23078
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
 •   
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز:
  در جامعه اسلامی هیچ فردی، بی مسئولیت نبوده و هیچ کس نمی تواند نسبت به اتفاقاتی که در جامعه می افتد بی تفاوت باشد که این موضوع همان امر به معروف و نهی از منکر در اسلام است.

  به گزارش پایگاه خبری ندای البرز،محمود محمودخانی در پیش خطبه های عبادی – سیاسی این هفته شهر الوند که در مسجد حضرت ابوالفضل (ع ) این شهر برگزار شد، اظهار کرد: شهید دکتر محمدحسین بهشتی معمار قوه قضائیه اسلامی در انقلاب اسلامی است که می تواند الگوی مناسبی برای قضات و مردم باشد.
  وی بیان کرد: هفته قوه قضائیه فرصتی است که بتوان به گذشته انقلاب رجوع کرده و افرادی همچون شهید بهشتی را الگو قرار داد.
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز عنوان کرد: امر قضا، از جایگاه بسیار بالایی در دین اسلام برخوردار است.
  این مسئول با اشاره به اینکه شغل قضاوت یکی از حساس ترین مشاغل اسلامی است، افزود: خدماتی که در دستگاه قضایی ارائه می شود متنوع و چالشی است.
  محمودخانی ادامه داد: مهم بودن دستگاه قضا به حدی است که در قانون اساسی کمتر نهاد و سازمانی وجود دارد که همچون این نهاد در قانون اساسی وارد جزئیات شده باشد.
  وی تصریح کرد: یکی از مهمترین وظایف دستگاه قضایی، حفظ امنیت و  حفاظت اجتماعی است.
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز اضافه کرد: با توجه به راهکارهایی که در این سالهای اخیر در نظر گرفته شده است شاهد کاهش چشمگیر جرائم خشن در شهرستان البرز هستیم.
  این مسئول تصریح کرد: نیروی انتظامی از بازوان توانمند دستگاه قضا بوده که در ایجاد امنیت اجتماعی و کاهش جرائم در سطح شهرستان از هیچ تلاشی مضایقه نکرده است.
  محمودخانی اشاره کرد: در تامین امنیت اجتماعی، مردم نقش مهم و اساسی داشته به طوری که تبعیت مردم از قانونو متعهد بودن آنها به قوانین،امنیت اجتماعی پایدار را به دنبال دارد.
  وی بیان کرد: حساسیت و توجه مردم به مشکلات و آسیب های اجتماعی می تواند در تامین امنیت نقش به سزایی داشته باشد.
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز افزود: در جامعه اسلامی هیچ فردی، بی مسئولیت نبوده و هیچ کس نمی تواند نسبت به اتفاقاتی که در جامعه می افتد بی تفاوت باشد که این موضوع همان امر به معروف و نهی از منکر در اسلام است.
  این مسئول گفت: بی تفاوت بودن مردم نسبت به اتفاقات اجتماعی جامعه باعث به وجود آمدن آسیب های اجتماعی و وقوع جرم می شود.
  محمودخانی عنوان کرد: یکی از مشکلات جامعه،اعتیاد افراد به مواد مخدر است که در مبارزه با این معضل اجتماعی، ۲۰نفر از فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر در سال جاری ودر شهرستان البرز، دستگیر شده اند.
  وی با اشاره به مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: در سال گذشته ۲نفر از قاچاق چیان عمده مواد مخدر در شهرستان البرز اعدام شده اند.
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز گفت: اقدامات پیشگیرانه در راستای کاهش تقاضا و عدم گرایش افراد به مواد مخدر از مهمترین اهداف دستگاه قضایی است.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">