ندای البرز
جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۵:۲۶ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7950
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۸
 •   
  امام جمعه شهر الوند عنوان کرد:
  امام جمعه شهر الوند ضمن تأکید بر لغو یکجای تحریم ها و انتقاد از سخنان مقامات آمریکایی و سعودی، تصریح کرد: ما زیر بار ظلم نمی رویم و باید تعهدات ما در قبال انجام تعهدات طرف مقابل اجرایی شود.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، حجت الاسلام و المسلمین علی طهماسبی در یکصدو چهاردهمین خطبه نماز جمعه خود در شهر الوند، به موضوع گذر سریع عمر و لزوم استفاده از فرصت زندگی برای تذکیه نفس اشاره نمود و همگان را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد.

  امام جمعه شهر الوند در ادامه مباحث مربوط به تفسیر سوره حمد گفت: این سوره حداقل ۱۱۰ بار درنماز های واجب یومیّه و نافله خوانده می شود که برکات فراوانی را به دنبال دارد.

  وی با گریزی به سخن صدرالدین محمدبن ابراهیم قوامی شیرازی، مشهور به صدرالمتألهین؛ به تبیین برکات سوره حمد پرداخت و بیان داشت: ملاصدرا می گوید، کسی که سوره حمد را با مقدمات آن بخواند، هشت درب از دربهای بهشت بسوی او باز خواهد شد.

  طهماسبی درب معرفت، ذکر، شکر، امید، خوف وترس، اخلاص، دعا و ائتسا به انبیا و اولیاء را از درب هایی دانست که در کلام ملاصدرا به آنها اشاره شده است.

  خطیب جمعه شهر الوند در تبیین آیه ۷ سوره مبارک حمد اظهار داشت: خداوند نعمت های الهی را به ۴ گروه پیغمبران، صدیقین، شهداء و صالحان عطا کرده است و ما از خداوند می خواهیم که نعمت هایی را که به این ۴ گروه ارزانی داشته است به ما عطا نموده و ما را از گمراهان قرار ندهد.

  حجت الاسلام طهماسبی در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای محراب، آیت اله قدوسی و طالقانی(ره)؛ به موضوع انحرافات ایجاد شده در مراسمات عزاداری و جشن ها اشاره کرد و اذعان داشت : مخارج سنگین مراسمات عروسی، جهیزیه های نجومی و هزینه های بالای برگزاری مجالس ترحیم از جمله موضوعاتی است که با عث از بین رفتن تقواء در جامعه می شود.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان البرز عنوان کرد: برخی از بدعت ها و سخت گیری های موجود در خانواده ها، ازدواج جوانان را به امری محال تبدیل کرده است و اضافه کرد: رسوم نامناسب موجود، نگرانی های بسیاری را نیز برای خانواده های متوفی در تأمین مخارج برگزاری مجالس ترحیم ایجاد نموده که با رایزنی های انجام شده در میان بزرگان طوائف، اقوام، معتمدان محلی و اساتید دانشگاه در سدد برگزاری جلساتی برای کاهش رسومات نا مناسب و بدعت های ایجاد شده در جامعه هستیم.

  دکتر طهماسبی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری پرداخت و ابراز داشت: رهبر انقلاب در بیت الغزل سخنانان خود فرمودند، مراقب باشید تا در نقشه طراحی شده دشمن وارد نشوید و ادامه داد: باید مراقب باشیم تا با دادن حق مسلم خودمان، امتیازات ویژه ایی را به طرف مقابل ندهیم، زیرا هند و پاکستان بدون عضویت در پیمان NPT از انرژی اتمی استفاده می کنند و اسرائیل نیز بدون پذیرفتن این پیمان، دارای زراد خانه های فراوان اتمی است.

  وی ضمن تأکید بر لغو یکجای تحریم ها و انتقاد از سخنان مقامات آمریکایی و سعودی، تصریح کرد: ما زیر بار ظلم نمی رویم و باید تعهدات ما در قبال انجام تعهدات طرف مقابل اجرایی شود و بیان داشت: دشمنی  با آمریکا تمام نشدنی است، زیرا آنها با تمام قرآن، اسلام و مقدسات ما دشمن هستند.

  امام جمعه شهر الوند افزود: ما از هم پیمانان خود در منطقه، نهضت های آزادی بخش و مظلومان عالم حمایت خواهیم کرد و عربستان سعودی را به عنوان ژاندارم و رهبر نیابتی آمریکا در منطقه نخواهیم پذیرفت.

  طهماسبی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: اقدامات لازم در خصوص تبدیل به احسن اراضی اوقافی شهر الوند در دست انجام است و از آنجایی که امکان اتمام مهلت یکساله تبدیل اراضی موقوفی وجود دارد، جلسه ایی کاربردی با حضور معاون عمرانی استاندار و مدیرکل راه وشهرسازی استان در هفته آینده برگزار خواهد شد و پیگیری های مجدّانه در این خصوص صورت خواهد گرفت.

  خطیب جمعه شهر الوند در خاتمه سخنان خود بر پرداخت زکات تأکید کرد و با تقدیر از هیئت رئیسه قبلی شورای اسلامی شهر الوند، از هیئت رئیسه جدید خواست تا رابطه این شوراء با ادرات و نهاد ها برای ارائه خدمت به مردم ادامه یابد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">