ندای البرز
پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۰۷:۲۹ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 2825
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۵
 •   
  در گفتگو با حسینی نماینده مردم البرز، آبیک و قزوین در مجلس شورای اسلامی مطرح شد:
  اگر شهرستان 40درصد از کل هزینه ساخت و تجهیز بیمارستان را متقبل شود؛ دولت نیز 60درصد دیگر هزینه ها را جبران خواهد کرد ولی در غیر این صورت، تا سالهای آینده امکان شروع پروژه ایی جدید برای دولت امکان نخواهد داشت.

  حجت الاسلام والمسلمین حسینی نماینده مردم البرز، آبیک و قزوین در حاشیه برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان البرز، درمصاحبه ایی اختصاصی به سؤالات خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز پاسخ گفت که شرح این گفتگو را در ادامه می خوانیم.

   

   ضمن تشکر از اینکه وقت ارزشمند خود را به ما تعلق دادید، باتوجه به اینکه بودجه سال آینده کشور محدود بوده و دولت در تأمین آن با مشکلاتی مواجه است، آیا شهرستان البرز در سال آینده می تواند شاهد تغییرات خوبی در حوزه عمران و آبادانی باشد؟

  همانطور که مطلّع هستید، بودجه کشور از۴ بخش درآمدی نفت، مالیّات، فروش اوراق مشارکت و یارانه های انرژی حاصل می شود که با نگاهی به وضعیّت کنونی فروش نفت و عدم پرداخت پول آن به دلیل تحریم ها، ۵۰ هزار میلیارد از ۲۶۰هزار میلیارد ریال بودجه کل کشور، از محل فروش نفت و مابقی از طریق یارانه ها، دریافت مالیات و فروش اوراق مشارکت تأمین می شود.

  همچنین از ۴۸ هزار میلیارد تومان درآمد حاصله دولت در بخش یارانه ها، ۴۲هزار میلیارد تومان به صورت یارانه نقدی به مردم پرداخت می شود و امسال مجلس به دولت فشار آورد تا ۳ هزارمیلیارد تومان از یارانه افراد ثروتمند را حذف نموده و برای تولید، اشتغال و بهداشت و درمان هزینه کند.

  حسینی ادامه داد: اولین قدم بزرگ اقتصاد مقاومتی مجلس، تفکیک بودجه جاری از درآمدهای نفتی بود تا در مواقع خاصّ، امورات جاری کشوربا مشکل مواجه نشود و همچنین پول حاصل از فروش نفت به صندوق ذخیره ملّی واریز شده و در پروژه های عمرانی کشور هزینه شود.

  حجت الاسلام والمسلمین حسینی بیان داشت: با توجّه به توضیحات ارائه شده و وضعیّت فروش اوراق مشارکت در سال ۹۲ که مجموعاً ۲درصد و سال ۹۳ که  صفر بوده  است، از مجموع بودجه باقی مانده برای کل کشور، استان و شهرستان البرز، رقم چشمگیر باقی نخواهد ماند، امّا با این وجود؛ ما برای استان قزوین ۱۷۰میلیارد تومان بودجه دریافت کرده ایم و علاوه برآن، از محل ماده ۱۸۰ هم قصد داریم تا مانند سال گذشته که ۹ میلیارد تومان بودجه برای این شهرستان اختصاص داده شد، امسال نیز مبالغ خوبی را برای استان و شهرستان البرز اختصاص بدهیم .

  حسینی افزود: در سال گذشته از مجموع ۵۰میلیارد تومان اختصاصی ماده ۱۸۰ نمایندگان مجلس، ۳۰ میلیارد تومان از سهم بنده و آقای محمدی به شهرستان های حوزه انتخابیّه تعلق پیدا کرد، که آن را در جلسه ایی با حضور معاون عمرانی استاندار و فرمانداران به پروژه های دارای اولویّت موجود در سطح شهرها، روستا ها و نیز کمک به شهرداری های ضعیفی مانند: بیدستان و شریف آباد اختصاص دادیم و انشاء الله در سال آینده نیز کارهای خوبی در شهرستان البرز اتفاق خواهد افتاد.

   

   آیا در خصوص ساخت بیمارستان دولتی شهرستان البرز اقداماتی صورت گرفته است؟

  بله؛ با آقای دکتر نوبخت رایزنی هایی صورت گرفته و در آخرین پیگیری ما، وی در این خصوص اعلام داشت که  آقای دکتر روحانی دستور داده اند تا در سال های آتی پروژه جدیدی آغاز نشود و به نوبت ، پروژه های نیمه تمام کشور تکمیل شود، امّا اگر شهرستان ۴۰درصد از کل هزینه ساخت و تجهیز بیمارستان را متقبل شود؛ دولت نیز ۶۰درصد دیگر هزینه ها را جبران خواهد کرد، ولی در غیر این صورت، تا سالهای آینده امکان شروع پروژه ایی جدید برای دولت امکان نخواهد داشت.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما این موضوع را به فرماندار، امام جمعه و مسئولین شهرستان البرز و استان اطلاع داده ایم و قرار شده تا مسئولین شهرستان، ضمن بررسی این پیشنهاد، نتیجه را برای عقد قرار داد با جناب آقای نوبخت به ما اعلام کنند.

  حسینی به وضعیّت کنونی بیمارستان خیریه رحیمیان هم اشاره ایی داشت و بیان کرد: باتوجه با اینکه این بیمارستان خیریه است، با دریافت مبالغ زیاد در میان مردم نارضایتی ایجاد نموده که در این خصوص، با آقای دکتر مهرام ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان صحبت شده و  قرار است تا  ایشان طی قراردادی، طرح خرید خدمت را  در این بیمارستان اجرا نماید و  تا مشخص شدن  وضعیّت ساخت بیمارستان دولتی ، مردم بتوانند با پرداخت هزینه های بخش دولتی، از خدمات این بیمارستان استفاده نمایند و اختلاف هزینه بخش خصوصی و دولتی توسط دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شود.

  1الوند#اشهرالوند

  با توجه به اینکه شما عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هستید ، نسبت به چه موضوع مهمّ فرهنگی در استان قزوین غفلت شده است؟

  حسینی تشریح کرد: در موضوع فرهنگ ۲دیدگاه وجود دارد یک دیدگاه تساهل و تسامح است که دچارآن شدیم و معتقدند برای اینکه مردم شاد بشوند باید کنسرت و تئاتر برگزار شده و اختلاط پسر و دختر وجود داشته باشد که این دیگاه به اکران و ساخت فیلم های ارزشی و انقلابی اهمیّت نمیدهد.

  وی ادامه داد: دیدگاه دیگر، متمایز با فرهنگ غرب بوده و عقیده آن این است که ما درمقابل فرهنگ غربی؛ داراری ایده ، فرهنگ غنی ملی و اسلامی هستیم و اگر فرهنگ خومان را خوب برای مردم کشور تشریح کنیم از ناهنجاری های اجتماعی و سرخوردگی های موجود درجامعه مانند: طلاق، اعتیاد، مشکلات خانوادگی و پرونده های عظیم دادگستری کاسته خواهد شد و می توان آثار آن را در زندگی اجتماعی دید که متأسفانه با این وجود، هردولتی که روی کارمی آید دیگاه خود را اجرایی میکند.

  نماینده مردم شهرستان البرز در مجلس شورای اسلامی یاد آور شد: استان قزوین، دارای بناهای تاریخی و شخصیت های فرهیخته بسیاری در رشته های خوشنویسی، حکمت، هنر، فلسفه، معماری و مهندسی است که نسبت این استان، آثارتاریخی و فرهنگ غنی آن غفلت شده و به جایگاه آن پرداخته نشده است و اشاره کرد: اصفهان به اندازه قزوین آثار تاریخی ندارد، امّا توانسته اند این استان را به مردم جهان معرفی کنند و بستر لازم گردشگری را در این استان ایجاد نمایند و ما باید حداقل قزوین را به مردم کشور مان و استان های همجوار مانند: البرز و تهران معرفی کنیم و بتوانیم در کنار فاصله کوتاه زمانی، از مزایای گردشکری آنها بهرمند شویم.

  حسینی با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی و حیرت آنان از آثار تاریخی و فرهنگی موجود در قزوین بیان داشت: متأسفانه به فرهنگ غنی قزوین پرداخته نشده و اگر نسبت به این طلای ارزشمند غفلت کنیم، این فرهنگ عمیق را از ما خواهند گرفت.

   

  برای سؤال آخر از حجت الاسلام حسینی پرسیدیم: آینده مذ اکرات هسته ایی را چگونه می بینید و آیا این مذاکرات در سال آینده به نتیجه مطلوب خواهد رسید؟

  حسینی گفت: دولت آقای “روحانی” و “اوباما” در تلاش هستند تا به نتیجه برسند، امّا “اوباما” باید رضایت صهیونیست ها و عربستان صعودی را جلب کند که این خود مانعی بزرگ در سر راه مذاکرات است.

  وی ضمن یاد آوری کلام مقام معظم رهبری در خصوص عدم خوش بینی به مذاکرات اظهار داشت: بنده به مذاکرات خوش بین نیستم و با توجه به اینکه در مذاکرات عقب نشینی بسیاری داشته ایم، هنوز هیچ نتیجه ایی حاصل نشده است و اضافه کرد: در دولت اصلاحات درب تمامی مراکز هسته ایی ما بسته شد، امّا غربی ها هیچ امتیازی به دولت وقت ندادند و حتّی درخواست خرید ۵ هواپیمای مسافربری آنان را رد کردند و سابقه نشان داده؛ هرجا که ۱قدم عقب نشسته ایم آنان جریح تر شده و ۱۰ قدم به جلو آمده اند و به هیچ وجه در مقابل اقدامات ما انفعالی برخورد نکرده اند، امّا امیدواریم دولت بتواند به نتیجه مطلوب برسد.

  انتهای پیام

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">