ندای البرز
شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۴۱ 2018 Aug 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 10758
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۹
 •   
  در اوج درندگی و بدون توجه به احساسات جهان اسلام؛
  وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان این کشور خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، به نقل از العربیه، وزارت کشور عربستان از اعدام شیخ النمر روحانی برجسته شیعه این کشور خبر داد.

  بیانیه وزارت کشور عربستان درباره اعدام شیخ النمر

  رژیم عربستان سعودی با وجود اعتراضات فزاینده جهان اسلام به حکم اعدام شیخ نمرالنمر روحانی برجسته شیعی عربستانی، این روحانی مبارز را به اتهام واهی حمایت از تروریسم اعدام کرد.

  بیانیه وزارت کشور عربستان برای توجیه جنایت جدید آل سعود و اعدام روحانی مظلوم شیعه، شیخ نمر النمر، آیاتی از قرآن کریم را مستمسک قرار داده است.
  در این بیانیه حدیثی به پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) نسبت داده شده که راوی آن فرد مشکوکی به نام ابوهریره است که صحت و درستی احادیث نقل شده از این فرد کاملا زیر سئوال است.

  این بیانیه شیخ نمر النمر را مبلغ فتنه و تفرقه خوانده است و این روحانی برجسته را که تنها برای احقاق حقوق مشروع شیعیان و رفع تبیعض و بی‌عدالتی در عربستان مبارزه می‌کرد، به تلاش برای برهم زدن امنیت و فتنه افکنی متهم کرده است.

  دستگاه قضایی عربستان٬ شیخ نمر النمر٬ روحانی شیعه را به محاربه متهم کرده است. وی به اتهام ایجاد ناآرامی و زمینه چینی برای دخالت خارجی از تابستان سال ۲۰۱۲ در زندان به سر میبرد.  

  دادستانی عربستان این روحانی را متهم به “کمک به تروریستها”٬ “تحریک به اغتشاش” و “محاربه” کرده؛ اتهامی که مجازات آن مرگ و اعدام است.

   اجرای حکم اعدام برای شیخ نمر باقر النمر در شرایط پرتنشی انجام شده است. شیعیان عربستان از دو سال قبل در اعتراض به اعمال تعبیض علیه خود٬ اعتراضاتی را آغاز کرده اند که مرکز آن استان القطیف در شرق عربستان است. در یک درگیری خونین میان پلیس و تظاهرکنندگان در این استان۱۶ معترض و یک مامور امنیتی کشته شدند.

  دولت عربستان پس از این واقعه٬ معترضان را به خشونت متهم ساخت. تظاهرکنندگان اما متقابلا نیروهای امنیتی این کشور را متهم به تیراندازی به سوی تجمع مسالمت آمیز خود کردند.

  شیعیان عربستان میگویندکه اکثریت سنی این کشور٬ آنها را به حاشیه رانده اند. ۲ میلیون نفر از جمعیت ۲۷/ ۵ میلیون نفری عربستان را شیعیان تشکیل میدهند.

  نمر النمر در تابستان سال ۲۰۱۲ در العوامیه٬ شهر مجاور القطیف دستگیر شد. پلیس عربستان مدعی است  وی در زمان بازداشت٬ در اتومبیل خود٬ اسلحه داشته و در صدد فرار بوده است. هواداران النمر این اتهامات را رد میکنند.

  شیعیان عربستان بلافاصله پس از بازداشت النمر به خیابانها ریختند. تنها در همین روز سه نفر از معترضان طی درگیریها کشته شدند. 

  شیخ نمر باقر النمر متولد سال ۱۳۷۹ هجری قمری در عوامیه (در شرق عربستان) یک مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی است. ندای البرز ضمن تبریک و تسلیت شهادت این عالم مبارز اینا قدام جنایتکارانه آل سعود را محکوم و به همه مردم مسلمان تسلیت می گوید. 

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">