ندای البرز
دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۶:۱۱ 2018 Apr 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 8315
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۶
 •   
  به شکرانه برداشت نعمتی شیرین؛
  برگزار کنندگان این جشنواره براین باورند که برگزاری و استمرار اینگونه برنامه ها می توانند در ترویج فرهنگ کشاورزی دیم، معرفی توانمدیهای استان، معرفی محصول سالم ارگانیک، جذب گردشگر و بازاریابی مؤثر باشد

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، دومین جشنواره هندوانه شهر شریفیّه با حضور گسترده مردم شریفیه، شهرهای همجوار و مسئولان شهرستان البرز در پارک ترنم این شهر بر گزار شد.

  در این جشنواره که از صدا و سیمای استان قزوین و شبکه سراسری شما نیز به صورت زنده پخش شد، برنامه هایی نظیر ورزش پهلوانی نوجوانان و جوانان شریفیّه، باغچه خان بابا، موسیقی سنتی، نمایش رادیویی، نقادی و سخنرانی به اجراء در آمد که مورد استقبال گسترده مردم بویژه کودکان قرار گرفت.

  همچنین در حاشیه برگزاری این جشنواره؛ نمایشگاه صنایع دستی، غذای سالم، سفره آرایی و نقاشی برگزار شد و غرفه هایی برای فروش ویژه هندوانه اصیل شریف آباد، ترویج کشاورزی و ثبت نام رایگان کتابخانه نیز در محل پارک ترنم برپا شده بود.

  هندوانه دیم شریفیّه یکی از محصولات ارگانیک کشاورزی در شهرستان البرز است که فقط یکبار دراسفندماه آبیاری شده و تا زمان برداشت محصول به صورت دیم آبیاری می شود که به همین دلیل مقرون‌به‌صرفه بوده و در شرایط کم‌آبی بهترین محصول برای تأمین معیشت مردم است که از سالهای دور، مردم این شهر در هنگام برداشت محصول به شکرانه این نعمت شیرین، خدواند متعال را نیایش می کنند.

  برگزار کنندگان این جشنواره براین باورند که برگزاری و استمرار اینگونه برنامه ها می توانند در ترویج فرهنگ کشاورزی دیم، معرفی توانمدیهای استان، معرفی محصول سالم ارگانیک، جذب گردشگر و بازاریابی مؤثر باشد.

  برخی از کشاورزان شریفیّه نیز معتقدند که در کنار ترویج این محصول باید حمایت های لازم در خصوص افزایش سطح زیر کشت و خرید تجهیزات کشاورزی صورت گیرد تا کشاورزی به عنوان یکی از سنتی ترین فعالیت های معیشتی مردم شریفیّه استمرار داشته و بتواند به رونق بیشتری دست یابد.

  گفتنی است در بخشی از این جشنوراه، مرتضی روزبه استاندار، حجت‌الاسلام حسینی و داود محمدی نمایندگان استان در مجلس، ایوب رحیمی معاون سیاسی امنیتی استانداری، منوچهر حبیبی معاون عمرانی، حسن‌پور فرماندار البرز، حجت‌الاسلام طهماسبی امام‌جمعه نیز حضور داشتند که با حضور روزبه استاندار قزوین، از کتاب شریفیه در گذر تاریخ رونمایی شد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">