ندای البرز
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - - ساعت ۲۱:۱۴ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 19711
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
 •   
  دادستان شهرستان البرز:
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز از اجرای حکم اعدام دو قاچاقچی، سحرگاه امروز در زندان قزوین خبرداد.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز، محمود محمودخانی دادستان شهرستان البرز صبح امروز(دوشنبه) با اشاره به اجرای این حکم اعدام در این شهرستان بیان کرد: یکی از این پرونده دارای دو متهم بود که پرونده هر دو متهم پس از دستگیری با تعیین وکیل مورد بررسی قرار گرفت.

  وی ادامه داد: “مجید. ذ” ۳۴ ساله مجرد و دارای یازده فقره سابقه کیفری که هفت فقره مربوط به مواد مخدر بوده و “قدرت.ک” ۳۰ ساله متأهل دارای دو فقره سابقه کیفری در زمینه مواد روانگردان بودند.

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز اضافه کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین حسب گزارش رسیده و در پی یکسری اقدامات ویژه از فعالیت متهم ردیف اول در امر خرید و فروش مواد مخدر آگاه می شوند که در آخرین مرحله وی را به همراه متهم ردیف دوم در حین حمل مواد روانگردان با یک خودرو پژو تاکسی دستگیر می‌کنند.

  وی تصریح کرد: مأموران پس از متوقف کردن خودرو تاکسی، ۹۰۰ گرم شیشه را از داخل صندوق عقب زیر صندوق گاز، کشف می کنند.

  محمودخانی توضیح داد: پس از بررسی‌های فراوان و تحقیقات انجام شده، به استناد بند ۶ از ماده ۸ از قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر “مجید.ذ” از بابت حمل شیشه به اعدام و مصادره اموال ناشی از جرم محکوم شد.

  وی در خصوص پرونده دومین محکوم به اعدام نیز اظهارداشت: در پی اقدامات انجام شده در اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، مأموران دریافتند که متهم ردیف اول “نصرت الله.خ ” اقدام به حمل و جابجایی مواد مخدر برای تحویل به متهم ردیف سوم “مجید.گ” نموده که پس از هماهنگی لازم انجام شده، مأموران با هماهنگی مقام قضایی از حضور متهم ردیف اول با یک دستگاه وانت سفید رنگ به رانندگی متهم ردیف دوم “الف.ش” در حاشیه اتوبان ورودی شهر محمدیه آگاه شدند که هر سه متهم دستگیر شدند.

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز توضیح داد: پرونده متهمان پس از بررسی و تعیین وکیل به دادگاه ارسال شد که با توجه به گزاش اولیه اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین و نحوه کشف جرایم و تعقیب مجرمان، همچنین با توجه به اقرار صریح متهم ردیف اول مبنی بر حمل مواد مخدر و روانگردان، اظهارات غیر معقول و چندگانه متهم ردیف سوم و کشف مواد؛ دادگاه اتهامات وارده به متهمان مذکور را وارد و به استناد بند ۳ ماده ۵ و بند ۶ ماده ۸ از قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب ۹/۵/۱۳۸۹ مجمع تشخیص مصلحت نظام حکم به محکومیت متهم ردیف اول از جهت حمل ۹۸۰ گرم حشیش به پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی و پنجاه ضربه شلاق و دوسال و نیم حبس تعزیری و از جهت حمل یک کیلوگرم شیشه نیز به اعدام محکوم کرد.

  وی اعلام کرد: رأی صادره پس از صدور در دیوان عالی کشور نیز مورد بررسی قرار گرفته و به تأیید مقام محترم دادستانی کل کشور رسید که در اجرای ماده ۳۲ از قانون فوق الذکر قطعی و لازم الاجرشد.

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز با اشاره به وجود برخی از آسیب‌ها در جامعه اظهارداشت: امروز در یک بررسی اجمالی درمی‌یابیم که اعتیاد ریشه بسیاری از ناهنجاری‌ها، معضلات و مشکلات جامعه است.

  محمودخانی تصریح کرد: باید با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر که سعی در نابودی و تباهی بنیان‌های خانواده دارند، بنابر قانون برخورد قاطعانه صورت گیرد، از این رو نمی‌توانیم در اجرای قانون تعلل کنیم، ممکن است به نظر برخی از افراد، قوانین و مقررات دارای اشکالاتی باشد، ولی این اشکالات و ایرادات مانع از اجرای قانون نیست و قانون باید به طور کامل اجرا شود.

  وی تأکید کرد: قضات دستگاه قضایی طبق قانون با قاچاقچیان مواد مخدر به سختی برخورد کرده و خواهند کرد و در دستگاه قضایی وظیفه دارد از جوانان مردم و سرمایه‌های انسانی کشور در مقابل قاچاقچیان حمایت و صیانت کند.

  محمودخانی اظهارداشت: پیشگیری از اعتیاد جوانان کشور که آینده سازان جامعه هستند وظیفه همه است و باید عرصه را برای سوداگران مرگ تنگ کردو با اشد مجازات با آنها برخورد شود.
  انتهای پیام/

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">