ندای البرز
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۱۳ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 10128
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴
 •   
  خطیب جمعه شهر الوند عنوان کرد:
  خطیب جمعه شهر الوند عنوان کرد: رؤسای دانشگاه ها باید به به موضوع تربیت دینی اهمیّت داده و به تشکل های مذهبی و بسیج دانشجویی بهاء بدهند.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، حجت السلام و المسلمین علی طهماسبی در خطبه های عبادی، سیاسی نماز جمعه شهر الوند، ضمن دعوت عموم مردم به رعایت تقوای الهی گفت: خداوند ناظر و شاهد اعمال ماست و نباید لحظه ایی از یاد خداوند متعال غافل شویم .

  طهماسبی در ادامه  مباحث گذشته، به تفسیر آیه ی ۵ سوره مبارکه “حمد” پرداخت و افزود: این آیه بیان میدارد که تنها خداوند لایق حمد و ستایش بوده و هیچ چیز قابل پرستش بجز خداوند وجود ندارد.

  وی ادامه داد: پیامبران و امامان نیز لایق پرستش نیستند و تنها خداوند است که لایق پرستش و عبادت است، زیرا بجز خدا کسی قدرت مطلق و ذاتی ندارد.

  امام جمعه الوند توحید در ربوبیّت، صفات و عبادت را از انوع عرصه های توحید بر شمرد و ابراز داشت: ما در نماز از پیامبر(ص) به عنوان بنده خدا و فرستاده او یاد میکنیم و هیچ گاه غیر خدا را نمی پرستیم و اضافه کرد:  احترام به ائمه معصومین(ع)  پرستش نیست بلکه ابراز احترام و تکریم مقام والای آنان است.

  خطیب جمعه شهر الوند در ادامه سخنان خود با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور تصریح کرد: باید نصایح، رهنمود ها، دستورات و دغدغه های رهبری را جدی بگیریم.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان البرز عنوان کرد: رؤسای دانشگاه ها باید به به موضوع تربیت دینی اهمیّت داده و به تشکل های مذهبی و بسیج دانشجویی بهاء بدهند.

  طهماسبی ضمن تأکید بر افزایش شتاب و رشد علمی کشور خاطر نشان کرد: اختلاط و برهنگی هنر نیست و باید در دانشگاه ها به موضوع کمال معنوی و تعالی علمی توجه شود و اضافه کرد: آنچه که ما را در برابر ابر قدرتها واکسینه می کند، فرهنگ دینی است .

  وی وحدت همه گروه ها و جریانات سیاسی زیر پرچم ولی امر مسلمین را لازمه شرایط کنونی کشور دانست و بیان داشت:  عدالت کامل، اطلاعات دقیق و علم مقام معظم رهبری ضامن وحدت کشور  و به نفع دین، دنیا، عزت و پیشرفت ما خواهد بود.

  عضو شورای اداری شهرستان البرز ساخت بیمارستان دولتی، درمانگاه دیالیز و تبدیل به احسن اراضی موقوفه را از پروژه های ضروری و اساسی شهر الوند دانست و اعلام کرد: برابر هماهنگی های بعمل آمده، مقرر شد تا ساختمان در حال احداث شهرداری الوند برای راه اندازی بیمارستان دولتی اختصاص داده شود که با این اقدام و پیگیری مسئولان شهرستان، در آینده ایی نزدیک موضوع بیمارستان دولتی شهر الوند نیز به نتیجه خواهد رسید و تا شهرستان های دیگر کلنگ ساخت بیمارستان را بر زمین بکوبند، بیمارستان مجهز شهر الوند راه اندازی خواهد شد.

  خطیب جمعه شهر الوند، ضمن گرامیداشت و تجلیل از مقام والای مرحوم آیت الله مرعشی نجفی مؤسس بزرگترین کتابخانه جهان اسلام، فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی را تبریک گفت و از محمد خانی و حیدری، رؤسای قدیم و جدید کتابخانه های عمومی شهرستان البرز تقدیر کرد.

  طهماسبی ساخت واحد بهداشتی و درمانی از محل وصیّت مرحوم مرتضوی را اقدامی ارزشمند دانست و ضمن تقدیر از خانواده آن مرحوم اضافه کرد: ستاد اربعین شهرستان البرز مراکزی را برای جمع آوری نذورات مردم در نظر گرفته و آندسته از علاقمندانی که امکان حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین را ندارند می توانند هدایا و نذورات خود را به این مراکز تحویل نمایند.

  انتهای پیام

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">