ندای البرز
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۵۳ 2018 Mar 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 17920
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۳
 •   
  دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی شهرستان البرز خبر داد
  دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی شهرستان البرز از راه‌اندازی سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا در دادسرای عمومی و انقلاب بخش مرکزی البرز خبر داد.

  دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی شهرستان البرز در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز گفت: در راستای اجرای ماده ۱۷۵ آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان راه اندازی شد.

  محمودخانی افزود: طرح ابلاغ الکترونیک برای اولین بار و به صورت آزمایشی در سطح استان قزوین و فارس اجراء شده و مراجعان به دستگاه قضایی می‌توانند اوراق و ابلاغیات خود را از این طریق دریافت کنند.

  وی با اشاره به مزایای اجرای این طرح عنوان کرد: در برخی موارد به علت عدم وصول به‌ موقع ابلاغیات به مردم زمان رسیدگی به پرونده های‌قضایی تجدید نظر می‌شد که با اجرای این طرح اطاله دادرسی، حاشیه‌ها و فسادهای احتمالی در امر ابلاغ از بین خواهد رفت.

  دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی شهرستان البرز ادامه داد: یکی از موضوعاتی که برای دستگاه قضایی  بسیار اهمیت دارد حفظ حریم‌ شخصی و کرامت انسانی مراجعان است که با اجرای طرح ابلاغ الکترونیک از مراجعه به درب منزل افراد، الصاق ابلاغیات و اخطارها خودداری می‌شود.

  این مقام قضایی بیان داشت: سالانه میلیاردها تومان اعتبار برای حضور مأموران ابلاغ در مناطق دوردست هزینه می‌شود که در بیشتر موارد با عدم حصول نتیجه مطلوب همراه است.

  محمود خانی اضافه کرد: موضوع ابلاغ همواره یکی از مشکلات اساسی دادگستری بوده و در بعضی موارد به علت عدم وجود آدرس خوانده  باید موضوع ابلاغ در جراید آگهی شود، اما با اجرای این طرح ضمن کاهش هزینه‌های موجود می‌توان در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی نیز گام برداشت.

  وی با اشاره به نحوه عملکرد سامانه ثنا توضیح داد: مراجعان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات قضایی و یا  نشانی sana.adliran.ir ضمن ثبت نام و اهراز هویت، رمز ورود و شناسه کاربری اختصاصی خود را دریافت کنند.

  دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی شهرستان البرز اظهار داشت: در این سامانه اطلاعات اشخاص کاملا محرمانه بوده و فقط خود کاربر قادر است تا در هر مکانی به این اطلاعات دسترسی داشته باشد.

  این مقام قضایی با بیان اینکه افراد فاقد هرگونه پرونده قضایی نیز می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ثبت نام در این سامانه به صورت رایگان در دادسری عمومی و انقلاب الوند انجام می‌شود.

  محمود خانی یادآور شد: شهروندان محترم با ثبت نام در این سامانه می‌توانند از کلیه ابلاغیات، احکام صادره و نظرات کارشناسی لازم الابلاغ مطلع شوند که این موضوع خود در کاهش مراجعه به دادگستری، صرفه‌جویی در زمان و هزینه نقش‌بسزایی دارد.

  دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی شهرستان البرز در خاتمه ابراز داشت: اجرای این طرح، تحول و پیشرفت عظیمی را در زمینه اجرای عدالت و رسیدگی‌های قضایی به همراه خواهد داشت.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">