ندای البرز
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۱۵ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 17690
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۰
 •   
  دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی شهرستان البرز عنوان کرد:
  دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی شهرستان البرز در دیدار با خبرنگاران عنوان کرد: زمان آن فرارسیده تا از شعار و سخنرانی دوری کرده و به اقدام و عمل برسیم، زیرا برخی فکر می‌کنند که شعارهای بیان شده فقط به همان سال اختصاص دارند.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، صبح امروز تنی چند از خبرنگاران شهر الوند با محمود محمود‌خانی دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی شهرستان البرز دیدار و گفتگو کردند.

  محمود‌خانی در این دیدار گفت: در عصر حاضر رسانه‌ها زبان تخصصی و علمی مردم برای بیان مشکلات هستند و مسؤولان نیز باید در چهارچوب مقررات پاسخگوی رسانه‌ها و مطالبات مردمی باشند.

  رسانه‌ها اصل امانت‌داری و انصاف را رعایت کنند

  محمودخانی افزود: رعایت اخلاق حرفه‌ای بویژه اصل امانت‌داری و انصاف یکی از موضوعات مهمی است که باید توسط رسانه‌ها رعایت شود، زیرا آنان عملکردها و اتفاقات موجود را رصد کرده و با نگاه خاص خود به قضاوت می‌پردازند که  این قضاوت‌ها باید مبتنی بر انصاف، اخلاق و عدالت باشد.

  وی ادامه داد: باید زیر ساخت‌ها برای حضور رسانه‌ها در محاکم مهم ایجاد شود، زیرا رسانه‌ها می‌توانند با استفاده از اظهارات متهمین و کارشناسان امر به علت‌یابی ایجاد جرم در جامعه پرداخته و در پیشگیری از وقوع جرایم بسیار مؤثر واقع شوند.

  رسانه‌ها زبان تخصصی و دقیق مردم هستند

  دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی شهرستان البرز بیان داشت: در موضوعات قضایی برای حفظ آبرو و حیثیت افراد محدودیت‌هایی وجود دارد، اما در موضوعاتی همانند مفاسد ادای ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی تکلیف شده تا نتایج از طریق رسانه‌های عمومی اطلاع‌رسانی شود.

  این مقام قضایی یادآور شد: رسانه‌ها زبان تخصصی و دقیق مردم هستند و می‌توانند با اطلاع‌رسانی مشکلات مردم در انجام اقدامات پیشگیرانه بسیار مؤثر واقع شوند.

  جرم توهین و ضرب و جرح بالاترین آمار جرایم را به خود اختصاص داده است

  محمودخانی با بیان اینکه نگاه‌های دشمن‌مدارانه در جامعه زیاد شده است خاطرنشان کرد: امروز جرم توهین و ضرب و جرح آنهم به دلایل ساده بالاترین آمار جرایم را به خود اختصاص داده که خانواده‌ها و ائمه جماعت می‌توانند در افزایش نگاه سپاسگذارانه و محبت‌آمیز در جامعه مؤثر واقع شده و  مردم و مسؤولان را به اتحاد و دوستی دعوت کنند.

  وی در ادامه ضمن تأکید بر وجود نگاه وحدت و محبت در سطح مسؤولان عنوان کرد: باید تلاش شود اگر مسؤولانی با هم اختلاف دارند این اختلافات با مداخله بزرگان و مسؤولان شهر مرتفع شود، زیرا در نهایت این مردم هستند که در برابر این اختلافات صدمه می‌بینند و زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست که منافع شخصی، غرایض و منافع حزبی  به کار وارد شده و مانع از خدمت‌رسانی به مردم شود.

  دیدار با دادستان جدید (3)

  باید با خدمت‌رسانی صادقانه مردم را به نظام خوش‌بین کرد

  عضو شورای تأمین شهرستان البرز تصریح کرد: باید با خدمت‌رسانی صادقانه مردم را به نظام خوش‌بین کرد، زیرا هرگونه اقدامات نامناسب مسؤولان به حساب نظام و حاکمیت گذاشته می‌شود و اگر نیت ما خدمت خالصانه باشد خدواند نیز ما را در این مسیر یاری خواهد کرد.

  این مقام مسؤول ابراز داشت: امروز جامعه به افرادی نیاز دارد که با تعهد و صداقت، خود را همانند شهداء سرباز مردم بدانند و در این مسیر دشوار همه توان و قدرت خود را برای خدمت مردم بکار ببندند.

   زمان آن فرارسیده تا از شعار و سخنرانی دوری کرده و به اقدام و عمل برسیم

  محمودخانی ادامه داد: نوع کار ما در دستگاه قضا بگونه‌ای است که نمی‌توان همه مردم را راضی نگه‌داشت، اما باید تلاش کنیم تا متهم نیز مطمئن باشد که با او منصفانه برخورد شده است.

  وی در ادامه با اشاره به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری در موضوع شعار سال  عنوان کرد: زمان آن فرارسیده تا از شعار و سخنرانی دوری کرده و به اقدام و عمل برسیم، زیرا برخی فکر می‌کنند که شعارهای بیان شده فقط به همان سال اختصاص دارند، درصورتی که باید با انسجام، همدلی، همزبانی و تلاش جهادی در راستای تحقق فرامین رهبر انقلاب تلاش کرد و از شعارزدگی دوری نمود.

  با نگاه خوش‌بینانه در شهرستان البرز حضور پیدا کردم

  دادستان عمومی و انقلاب بخش مرکزی شهرستان البرز افزود: متأسفانه در کشور ما خوب صحبت کردن رایج شده و ادبیات بسیار غنی، سخنان و نوشته‌های ما با آنچه عمل می‌شود بسیار متفاوت است، اما انتظار داریم تا این ادبیات فاخر در کنار رفتارهای خوب و تحسین برانگیز در راستای خدمت به مردم به منحصه ظهور گذاشته شود.

  محمودخانی در خاتمه اظهار داشت: بنده با نگاه خوش‌بینانه در شهرستان البرز حضور پیدا کردم و امیدوارم تا با همراهی مردم، مسؤولان، معتمدان، روحانیون و رسانه‌ها بتوانم در جهت تحقق فرامین مقام معظم رهبری و انجام وظایف محوله  گام بردارم.

  در این جلسه خبرنگاران حاضر به بیان موضوعات موجود در بخش‌های مختلف مشکلات شهری، موضوعات رسانه‌ای و مسائل اجتماعی پرداختند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">