ندای البرز
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۱:۳۸ 2018 Feb 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 20903
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۳
 •   
  سیاهپوش مدیر کمیته امداد شهرستان البرز:
  میزان زکات جمع آوری شده تا پایان بهمن ماه سال جاری در شهرستان البرز بیش از 16 میلیارد و 509 میلیون ریال بوده که رشد 5 درصدی به نسبت مدت مشابه سال گذشته داشته است.

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز، کریم کشاورز سیاهپوش مدیر کمیته امداد شهرستان البرز، در دیدار با امام جمعه شهر الوند توجه به زکات را به عنوان یکی از واجب های الهی ضروری برشمرد و گفت: امروز کمیته امداد موضوع زکات را با جدیت دنبال می کند و این پیگیری بعد از دستور مقام معظم رهبری و حضور امداد به عنوان دبیر ستاد زکات از قوت بیشتری برخوردار شده است.

  وی ادامه داد: کم توجهی هایی که در گذشته در خصوص زکات شده است، لزوم کار فرهنگی و تبیین جایگاه واقعی زکات را در جامعه برای ما بیشتر می کند چراکه اثرگذاری کار فرهنگی ماندگار و جدی است.

  مدیر کمیته امداد شهرستان البرز اضافه کرد: حضور روحانیون در عرصه تبلیغ زکات و استفاده هر چه بهتر از تریبون نماز جمعه و منبرهای مساجد، از رویکردهای مورد انتظار است که در حال حاضر وجود دارد ولی لازم است این روند تقویت شود.

  وی در تشریح عملکرد ۱۱ ماهه سال جاری عنوان کرد: میزان زکات جمع آوری شده تا پایان بهمن ماه سال جاری بیش از ۱۶ میلیارد و ۵۰۹ میلیون ریال بوده است که این رقم به نسبت مدت شمابه سال گذشته ۵ درصد رشد داشته است.

  کشاورز سیاهپوش خاطرنشان کرد: با توجه به ارقام بسیار پائین زکات در سال های گذشته به نظر می رسد تلاش و همت در ترویج فرهنگ زکات و تبیین ابعاد مختلف این فریضه الهی در رشد پرداخت زکات در جامعه موثر است.

  در ادامه امام جمعه شهر الوند بیان کرد: موضوع زکات یک امر مختص به کمیته امداد نیست بلکه فریضه ای دینی است که باید همه در این زمینه تلاش کنند و برای رشد این واجب الهی بکوشند.

  حجت الاسلام علی طهماسبی یادآورشد: مردم باید با زکات بیش از پیش آشنا شوند و بدانند که پرداخت زکات نیز همچون اقامه نماز بر کسانی که به انها واجب است، لازم و ضروری است.

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">