ندای البرز
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۹:۳۴ 2018 Apr 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23344
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲
 •   
  با گذشت اولیای دم، جوانی که پس از ۱0 سال زندانی در آستانه اجرای حکم قصاص قرار گرفته بود، زندگی دوباره یافت.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، سید جعفر م. سال ۸۰ در یک نزاع دسته‌جمعی در روستایی در الموت قزوین در پی قطع یک اصله درخت، حسن. م را به قتل رسانده بود که از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین به قصاص نفس محکوم شد و از سوی دیوان عالی کشور نیز تأیید شد و از آن زمان تاکنون در زندان به سر برده است.

  در این چند سال تلاش‌های فراوانی از سوی گروه‌های مختلف، معتمدین محلی و برخی مسئولین اداری و قضایی از طریق مراجعات فراوان به خانواده مقتول و تقاضای گذشت صورت گرفت، اما با موافقت اولیای دم مواجه نشد.

  با اینکه اولیای دم بر قصاص نفس مجرم تأکید داشتند، مراجعات مکرر خانواده این زندانی به زندان و مقامات قضایی، تلاش‌های مسئولین و خیّرین را وارد مرحله جدیدی کرد.

  حجت الاسلام صادقی نیارکی در این زمینه گفت: خوشبختانه در زمان اجرای حکم قصاص، سرانجام با یاری خداوند متعال، اولیای دم مقتول در تصمیمی خداپسندانه و قابل‌تحسین، از حق قانونی و شرعی خود در اجرای قصاص نفس گذشتند و زندگی دوباره را به این جوان هدیه دادند.

  گفتنی است معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین، دادیار اجرای احکام دادسرای قزوین، رییس ندامتگاه مرکزی قزوین و مسولین واحد صلح و سازش شورای حل اختلاف قزوین در زمان اجرای حکم قصاص پس از گفتگوهای طولانی با خانواده اولیای دم، موجبات رضایت اولیاء دم را فراهم آوردند.

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">