ندای البرز
شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۱:۱۶ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11732
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۲
 •   
  27 روز مانده تا انتخابات؛
  حوزه انتخابی شهرستان های البرز، آبیک و قزوین بیشترین آمار ثبت نام کنندگان را به خود اختصاص داده است که در صورت عدم تغییر نتایج تأیید صلاحیّت ها در زمان اعلام رسمی، در نهایت 32 نفر برای رسیدن به 2 کرسی بهارستان، با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، کشتی انتخابات ۹۴ در حالی به مقصد نهایی خود نزدیک می شود که پس از ثبت نام گسترده نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و تأیید صلاحیتهایِ صلواتی و فله ایِ بیش از ۹۰ درصدی ثبت نام شدکان در هیئت های اجرایی دولت، بار سنگین احراز صلاحیت ها بر روی دوش شورای نگهبان قرار گرفت تا این نهاد با چشمانی بینا و گذر از طوفات هجمه های نابخردانه و سیر مراحل قانونی، واجدان صلاحیت واقعی انتخابات مجلس شورای اسلامی را تعیین و به افکار عمومی جامعه معرفی نماید.

  طی روزهای گذشته، لیستی غیر رسمی از افراد تأیید صلاحیت شده در حوزه های انتخابیّه استان قزوین منتشر شد که بر تلاطم جریان های سیاسی و هواداران نامزدهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود.

  برابر آمار ارائه شده، حوزه انتخابی شهرستان های البرز، آبیک و قزوین با تعداد ۹۷ نامزد، بیشترین آمار ثبت نام کنندگان را به خود اختصاص داده است که در صورت عدم تغییر نتایج تأیید صلاحیّت ها در زمان اعلام رسمی، در نهایت ۳۲ نفر برای رسیدن به ۲ کرسی بهارستان، با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

  البته در میان تأیید شدگان، سید مرتضی حسینی و داود محمدی نمایندگان دوره نهم مجلس شورای اسلامی حضور دارند و با اضافه شدن سیاهکالی مرادی و شیرمحمدی، هنوز وضعیّت نفردوم لیست پیشنهادی اصولگرایان استان مشخص نیست، اما شنیده حاکی از انتخاب سرکار خانم محمدبیگی به عنوان نفر دوم لیست اصولگریان در حوزه انتخابیه البرز، آبیک و قزوین است.

  به نظر میرسد، عدم وحدت اصولگرایان در موضوع انتخاب نفر دوم لیست، بازهم تجربه تلخ دوره گذشته را در کسب جایگاه نهم انتخابات تکرار خواهد کرد.!

  همچنین با عدم احراز صلاحیّت محمد علیخانی، خطیب امامقلی و ناصر قوامی؛  اصلاح طلبان نیز مهره های اصلی خود در این حوزه انتخابیه از دست داده و در صورت نهایی شدن احراز صلاحیت ها، احتمالا مجبور به تغییر رویه و یا ادامه راه با محمدی و شیری خواهند بود.

  به هر حال، آنچه که بر همگان و اضح و مبرهن است، اقدام شورای نگهبان در عدم احراز صلاحیّت برخی از نامزدهایی که خود را صاحب قدرت و نفوذ می دانستند، قابل تقدیر و ستایش است.

  افرادی که به گفته رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان قزوین، منظومه ایی از عضویت در احزاب منحله، حمایت از جریانات مرتبط با آمریکا، نقش آفرینی در فتنه ۸۸ و ضعف عقیدتی و سیاسی را در کارنامه نه چندان درخشان خود دارند.

  در نهایت با توجه به تعدد نامزدهای  تصاحب صندلی های بهارستان در حوزه انتخابیّه البرز، آبیک و قزوین، انتخاب نماینده اصلح و در تراز انقلاب اسلامی؛ کاری بس دشوار خواهد بود که می توان از این گذر نیز با استفاده از رهنمود های مقام معظم رهبری عبور کرد که نقش مردم در تعیین آینده ۴ ساله ایران اسلامی، در این برهه تاریخی بسیار تعیین کننده خواهد بود.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">