ندای البرز
شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۱۸ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16827
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۹
 •   
  حجت‌الاسلام قابل:
  مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین در مراسم عزاداری شب شهادت امام جعفرصادق(ع) شهر الوند گفت: نعمت امامت یکی از موضوعات مهمی است که در روز قیامت در خصوص اداء حق آن سؤال خواهد شد.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، مراسم عزاداری شب شهادت امام جعفرصادق(ع) با حضور جمعی از عاشقان و دلسوختگان آن حضرت در مسجد حضرت رسول اکرم(ص) شهر الوند برگزار شد.

  در این مراسم، حجت‌الاسلام قابل مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) گفت: این امام بزرگوار ۳۱ سال از عمر با برکت خود را در کنار پدر و جد پدری گذراند و پس از آن ۳۴ سال هدایت امت را برعهده داشت تا در سن ۶۵ سالگی به شهادت رسید.

  قابل ادامه داد: به امام صادق(ع) شیخ الائمه نیز گفته می‌شود، زیرا تمامی ائمه معصومین(ع) قبل ۶۵ سالگی به شهادت رسیدند.

  وی افزود: پیشوای ششم شیعیان جهان در مقطع بسیار حساسی هدایت امت اسلامی را بر عهده گرفت، زیرا پس از پیامبر اسلام(ص) انحرافات بسیاری در امت اسلامی ایجاد شده بود و فاصله زیادی با حقیقت اسلام داشت.

  حجت‌الاسلام قابل بیان داشت: ایشان در دورانی به امامت رسید که حکومت اموی گرم عیاشی و تجمل شده بود و گروه‌های مختلف برای رسیدن به حکومت دست به قیام می‌زدند؛ اما امام صادق(ع) این گروه‌ها را تایید نمی‌کرد؛ زیرا می‌دانست که هدف این گروه‌ها احیاء دین خدا نیست.

  رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان استان قزوین عنوان کرد: امام صادق(ع) در چنین دورانی ضمن تربیت عالمانی بزرگ، نوابی را برای ترویج دین در نقاط مختلف سرزمین اسلامی مأمور کرد و اقدامات بسیاری را برای احیاء دین انجام داد.

  وی اضافه کرد: در عصر امام ششم(ع) انحراف از مسیر واقعی اسلام به قدری ایجاد شده بود که مردم با اسلام بیگانه شده و فکر می‌کردند امام صادق(ع) مذهب جدیدی را ایجاد کرده است، در صورتی که ایشان فقط همان مسیر پیامبر(ص) را احیاء کرده بودند.

  حجت‌الاسلام قابل در ادامه سخنان خود ضمن بیان اهمیّت موضوع امامت در مذهب تشییع اظهارداشت: خداوند متعال در سوره سجده و انبیاء به بیان صفات امام پرداخته و موضوعاتی همچون دعوت بسوی خدا، داشتن یقین و صبوری در راه خدا را از نشانه‌های امام دانسته است.

  وی ادامه داد: نعمت امامت یکی از موضوعات مهمی است که در روز قیامت در خصوص اداء حق آن سؤال خواهد شد و بر همه شیعیان لازم است تا ضمن مطالعه سیره اهل بیت(ع) از رهنمودهای آنها برای تعالی، رشد معنوی و نزدیکی به خدا استفاده کنند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">