ندای البرز
دوشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۹:۵۴ 2018 Mar 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7585
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۶
 •   
  همزمان با ورود خدام و پرچم متبرک آستان قدس رضوی؛
  خدام آستان قدس رضوی به همراه پرچم مضجع شریف حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) وارد روستای کمال آباد شده و مورد استقبال پر شور و بی نظیر مردم کمال آباد قرار گرفتند.

  عصر روز گذشته، خدام آستان قدس رضوی به همراه پرچم مضجع شریف حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) وارد روستای کمال آباد شدند.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، ساعاتی قبل از اجرای برنامه استقبال، مردم شهید پرور روستای کمال آباد با حضوری مثال زدنی خیابان های منتهی به محل اجرای مراسم را آب و جارو کردند.

  کودکان و نوجوانان روستای کمال آباد به همراه مردم و مسئولان به صحنه آمده و کوچه و خیابان های منتهی به مزار شهداء و مسجد امام حسن مجتبی(ع) را با گلدانها گل تزئین کردند.

  برپایی محل های توزیع شربت و شیرینی و نیز دسته گلهای زیبایی که برای استقبال از خادمان بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) آماده شده بود؛ نشان از احساس وصف ناشدنی و علاقه شدید مردم روستای کمال آباد به سلطان خراسان داشت.

  همه چیز برای استقبال آماده است و ساعت ۱۸ قرار عاشقی است، اینک خادمان علی ابن موسی الرضا(ع) هستند که با پرچم سبز رنگ آستان ملکوتی امام هشتم(ع) به دیدار مردم آمده اند.

  همه روستائیان آمده اند تا در دهه کرامت بیعتی دوباره با ولایت داشته و ارادت خود را به صاحت مقدس امام رضا(ع) اعلام نمایند.

  مراسم استقبال از خیابان ولیعصر(عج) آغاز می شود و به سمت مزار مطهر گلگون کفنان ۸سال دفاع مقدس ادامه می یابد، مزار مطهر کسانی که درلبیک به ندای ولی زمان خود، جان عزیز را فدا کردند تا دنیا بداند که بیعت ایرانی ایمانی و عاشقانه است.

  خادمان آستان قدس رضوی پس از عطر افشانی مزار شهدای روستای کمال آباد به سمت مسجد امام حسن مجتبی(ع) حرکت کردند.بوی اسپند و نوای صلوات روستا را پر کرده است.تصاویر زیبای حرم رضوی و شاخه گل های دستان مردم، فضایی معنوی به کمال آباد بخشیده است.

  مسجد امام حسن مجتبی(ع) معطر به شمیم رضوی می شود و همه مردم منتظرند تا نوای دلنشین خدام آستان قدس رضوی دلهای آنان را برآستان دوست مهمان کند.

  یکی از دست اندرکاران اجرای برنامه استقبال، از حس و حال معنوی خود برایمان می گوید و اظهار میدارد: از زمانی که مطلع شدم قرار است میزبان پرچم زیبای آستان مبارک علی ابن موسی الرضا(ع) باشیم، بارقه های امید در قلب من روشن شد و با دیگر عاشقان حضرت؛ تمام تلاشمان را انجام دادیم تا از سفرای ایشان استقبال شایسته ایی انجام دهیم که اگر مقداری با دوستان دیگر برای این مراسم تلاش کردیم خود را قطره ایی در دریای عشق به امام رضا(ع) می دانم و غبطه خوردم به حال اهالی روستا که مورد توجه امام هشتم (ع) قرار گرفتند.

  وی ابراز می دارد: وقتی پرچم زیبای حرم امام رضا(ع) را دیدم، احساس کردم که حضرت به منِ کمترین و غرق در گناه نیز نگاه محبت آمیزی دارد.

  او معتقد است: وجود این پرچم، دلهای بسیاری از افرادی را که نمی توانند به دلائل مختلف به پابوسی امام رضا(ع) بروند، به صحن و سرای ایشان برده و در هوای عشق ایشان به پرواز در می آورد.

  در ادامه این مراسم، تقی زاده یکی از خادمان آستان قدس به نمایندگی از دیگر خادمان دقائقی را به سخنرانی پرداخت.

  وی ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم روستای کمال آباد و تبریک ایّام دهه مبارک کرامت، اذعان داشت: هیچ زبانی قادر نیست تا عشق و ارادت شما مردم را نسبت به امام مهربان توصیف کند.

  خادم آستان قدس رضوی با بیان حدیث سلسله الذهب (کَلِمَهُ لا إلهَ إلّا اللّهُ حِصنی فَمَن دَخَلَ حِصنی اَمِنَ مِن عَذابی بِشُروطِها وَ أنَا مِن شُروطِها) عنوان داشت: مسئله ولایت بسیار مهم است، به صورتی که با کلمه لا إلهَ إلّا اللّهُ  گره خورده و قابل جدا شدن نیست.

  تقی زاده ادامه داد: ولایت علی (ع) دژ مستحکم الهی است و امام رضا(ع) نیز در حدیث سلسله الذهب با بیان “أنَا مِن شُروطِها”، اشاره داشتند که زمانی ولایت با علی(ع) بوده و در زمان وجود امام معصوم؛ ولایت با او خواهد بود و اگر کسی بخواهد از همه آفات بدور باشد باید کلمه توحید و ولایت در تمام وجودش ظهور و بروز نماید.

  این خادم با سابقه حرم مطهر رضوی تصریح کرد: شیعیان باید اخلاق و گفتار رضوی را در تمامی امور زندگی خود رعایت کنند تا همواره در مسیر امام رضا(ع) باشند.

  حجت الاسلام سید رضا تقی زاده، مبلغ آستان قدس رضوی و روحانی کاروان زیر سایه خورشید نیز در سخنانی ضمن تمجید از اجرای برنامه غبار روبی مزار شهدای روستاء در مراسم استقبال، به تبیین مقام شامخ شهداء پرداخت و گفت: مردم ایران باید به ولایت مداری خود افتخار کنند، زیرا با جهاد در راه خدا و تقدیم شهدای بسیار، در راهی قدم گذاشتند که امامانشان برای اعتلای آن به شهادت رسیدند.

  وی اظهار داشت: شهداء هیچ چیز دنیا را برای خود نخواستند و در راه رسیدن به اهداف و آرمان های خود جان خویش را فدا کردند که خداوند نیز آنان را به جایگاه ارزشمندی رساند.

  حجت الاسلام تقی زاده تصریح کرد: ما نیز باید از شهداء درس آموخته و در زندگی شخصی و اجتماعی خود بدون تکبر و خود بزرگ بینی رفتار کنیم و مطمئن باشیم که خداوند انسانهای خاشع را بزرگ خواهد کرد.

  تقی زاده در ادامه به تشریح مقام معنوی حضرت فاطمه معصومه(س) پرداخت و عنوان کرد: خادمان امام رضا(ع) در جمع مردم ولایتمدار حضور پیدا میکنند تا سلام ویژه حضرت را به آنان برسانند که این نشان از مهربانی امام هشتم (ع) دارد.

  گفتنی است، خادمان آستان قدس رضوی پس از مدیحه سرایی، شعر خوانی و اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در مسجد امام حسن مجتبی(ع)، به دیدار خانواده های شهدای روستای کمال آباد رفتند.

  در این دیدار که به همراه ضیافت شام در منزل شهید والامقام عیسی صمدیان برگزار شد؛ خدام آستان قدس رضوی، از خانواده های شهیدان، قدرت صمدیان، محمد رسول دهقان نژاد، حسن دهقان نژاد، داود کریمی جاوید، محمد حسین رضایی، کرم طالبی و نیز جانبازان و دست اندرکان برنامه زیر سایه ی خورشید روستای کمال آباد تجلیل کردند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">